בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
רוחניות

האם יש גלגולי נשמות?
---------------------------
הנושא של גלגול נשמות תמיד היה אפוף במיסתורין. שום מדע בעולם עד כה לא הצליח להוכיח את התופעה. אומרים - מה שלא הוכח - לא קיים. אך זה לא מדוייק.מאת:ד'ר ליאנה סופר

ניקח דוגמא של ז´ורדנו ברונו, שנשרף בגלל טענתו על צורתו העגולה של כדור הארץ. אז היה מקובל להאמין,שצורת כדור הארץ שטוחה.לכן הוא הוכרז ככופר והוענש במות אכזרי. ברוב המקרים הרוב קובע,גם אם העובדות אינן מדעיות!להזכירכם אמונה תפלה על חתול שחור. רבים מאמינים, שחציית הדרך ע"י חתול שחור מביאה מזל רע. איזו הוכחה יש לאמונה הזו?... אבל מי שמאמין אינו זקוק להוכחות, הוא חיי לפי אמונתו.
אז מה קובע? הרוב או המדע? לדעתי, החינוך קובע. ידוע שדרוזים והודים מאמינים גלגול נשמות. זה חלק מתרבותם. ברור שבאוכלוסיות הללו אין צורך בהוכחה מדעית לקיום התופעה. אך נדע את האמת? באו נבחן הבטים בעד ונגד קיום גלגולי נשמות.

בעד:
קיימת פילוסופיה שלמה של גלגול נשמות המתבססת על הסבר הגיוני. כל נשמה מתגלגלת בסביבה של נשמות קרובות (הורים, אחים, בני זוג). בכל גילגול, בדרך כלל, התפקידים משתנים - אם הופכת לאישה או לאחות וכי´. כל נשמה באה לעולם פיזי כדי לחוות חומר ולתקן את חוויתה הקודמת, כדי להתפתח ולצמוח רוחנית. למשל, אדם שהיה תלותי ואומלל, בחיים הבאים יצטרך להוכיח את עצמי כחזק ועצמאי. מתוך זה הוא יצמח ויתפתח. כל נשמה לפני בואה לעולם הפיזי בוחרת לה הורים ומתכננת את חייה העתידיים. זה אומר, שכל חוויותינו מתוכננות מראש במו ידנו עוד לפני לידתנו. כל מבחן שאנו
נמצאים בו, מביא לצמיחתנו. אם נביט אחורה על התפתחות העולם כולו,נבחין בהתפתחות רוחנית אדירה. רואים זאת גם בתהליך של שיחרור האשה- קבלת זכויות שוות עם גבר, בהענקת זכויות לילדים, למיעוטים וכי´. ברוב המדינות בדות נגמרה,
משטרים טוטליטריים התחלפו בדמוקרטיים,כמות המלחמות פחתה...התפתחות אישית של הפרט הובילה להתקדמות גלובלית.

בעד
: באמצעות היפנוזה ניתן לחזור אחורה בגיל ואף לחוות גילגולים קודמים. בעבודתי נתקלתי בהרבה מקרים בהם מטופלים חזרו לגלגולם הקודמים באופן אוטומטי. חוויה של אותו גילגול הביאה להבנת הדברים בהווה ולפתרון הבעיות.
פעם טיפלתי בגבר בן 50 שניסה להתקדם בתחום העסקי. בעקבות הטיפול הוא הקים חברה משגשגת. למרות זאת הוא עדיין הרגיש חסר ביטחון, לא האמין בעצמו, ולא העז לארגן פרויקטים גדולים. באחת הפגישות בהיכנסו להיפנוזה הוא תיאר את
חייו מאחד
גילגוליו,
שבו חווה את עצמו כמצביא גדול ונאור, המחליט על גורל חייליו והמדינה. כשהוא יצא מהיפנוזה, הוא הרגיש אמיץ ובטוח עצמו, והחליט להתחיל פרויקט חדש. בדיעבד, הוא מאד הצליח בפרויקט הגדול שהקים. לפעמים, כשמטופל אינו מתקדם בתהליך הטיפולי, אני יוזמת את חזרתו לחייו הקודמים. התוצאות בדרך כלל נפלאות.

דוגמא:
אשה בת 40 טופלה אצלי עקב השמנת יתר. ניסינו מספר שיטות עם הצלחה חולפת. היא טענה שהתקשתה להרגיש את עצמה רזה אפילו בהיפנוזה. זו הסיבה שהייתהמשמינה שוב אחרי שהצליחה לרזות. הצעתי לה לחזור לאחור לגלגול שהייתה בו רזה ולחוות תחושה נכספת. בהיפנוזה עמוקה היא חזרה לאחד מגלגוליה, בו חוותה בתור אשה רזה ויפה. זה עזר לה לשנות את דפוס מחשבתה ולרדת במשקל.
נגד: לטענת מדענים אין לסמוך על חוויות היפנוטיות עצם היותן פרי הדמיון. זו הסיבה שעדויות הנתנות תחת היפנוזה, אינן קבילות בבתי משפט.מבחינה טיפולית, כדי להצליח בתהליך, אין צורך באמונה בגלגול נשמות. כששאלתי את מטופליי האים חוו חוויה של גלגול אמיתי או דמיוני, כולם ענו לי שתמיד הצליחו להבדיל בין דמיונות לבין חוויות אמיתיות. הם ממש חוו את זה!
בעד:
חווית "דה ז´ה וו". קרה לכם פעם שבמקום חדש לגמרי הרגשתם שביקרת בו פעם?
הרגשתם פעם קירבה או סלידה בלתי מוסברות כלפי אדם זר ולא מוכר?
לפי הפילוסופיה של גילגול נשמות, נשמתנו מגיבה לפגישה עם נשמה,שמוכרת לנו מחיינו הקודמים.
הנשמה זוכרת מקומות שהייתה בהם פעם.פעם טיפלתי באישה בת 29.היא פנתה אלי עם בקשה להחזירה לגלגול שחוותה בצרפת.האישה סיפרה שבפריז הרגישה מאויימת.אך כשיצאה את העיר,ונסעה לפרברים, האיום נעלם. פחדה הגדול היה בפני כנסיית "לנוטרדם".בהיפנוזה המטופלת חזרה לחייה בצרפת. תחוור לה, שנענשה בתוך כותלי "נוטרדם" וגורשה מהעיר.
עבדנו על רגשותיה, ועשינו חוויה מתקנת (לגרום לסיפור להיגמר אחרת). בעקבות הטיפול היא הרגישה הקלה. לפני כשנה היא צלצלה כדי להגיד, שהייתה שוב בפריז, אך הפעם הרגישה נפלא, ואף ביקרה ב"נוטרדם", שהיה לה מוכר להפליא. כל פחדיה נעלמו כלא היו.
נגד: לא ניתן למדוד חוויות של גלגולינו בשום דרך מדעית.מי שזקוק להוכחה מדעית, יפסיד את החוויה!
 
אם כולנו נאמין שנשמתנו נצחיות, העולם יהיה הרבה יותר ידידותי.
אתם מוזמנים לחוות את החוויה ואולי, חייכם ישתנו
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות
 
  תגובות  
  יותר מדי פעמים היתי קורב למוות,אני מצליח ליזכור
שם בדוי   - ‏29/‏04/‏2007 01:44 
1.
  המשך
בדוי   - ‏30/‏04/‏2007 00:40 
2.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2021, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות