בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
חלומות

מוות בחלום

הוא אחד הסמלים השכיחים ביותר בחלומות, ומותיר בחולם רגשות חזקים: עצב, חוסר קבלה, חששות ופחדים.
מאת: © רשף כשף
 רבים מאיתנו חולמים חלומות הקשורים במוות, ומתעוררים עם תחושת בהלה שמא החלום מנבא את מותו של אחד מיקירנו. עם זאת, למרבית הפלא חלומות נבואיים הם נדירים ביותר, ומעטים עוד יותר החולמים בעלי היכולת לחלום אותם. לפונים אלי לפענוח חלומות בנושאי מוות אני מעבירה מסר של הרגעה- מוות בחלום לרוב אינו מסמל את מות הגוף ואינו מצביע על מוות פיזי.

התחושות השליליות המתלוות לכל עיסוק בנושא המוות מקורן בפחד מהלא ידוע, שכן אף אחד עוד לא חזר משם?. כסמל, המוות מצביע על שינוי. השינוי אותו מסמל המוות הוא פנימי בדרך כלל- שינוי הלך הרוח, שינוי דרך מחשבה, פרידה מגישות ישנות שאינן משרתות אותנו יותר. השינוי הבא בדמות המוות הוא קשה לחולם, ודרך ההתמודדות שלו עם נושא המוות בחלום מצביעה על דרך ההתמודדות שלו עם השינוי בחייו שמחוץ לחלום. כאשר המוות מופיע בחלום אנו נדרשים לסיים דבר מה על מנת שנוכל לסלול את הדרך להתחלה חדשה ומבטיחה בחיינו. סוג החלום תלוי בשלב שבו השואל נמצא בתהליך השינוי במציאות, כיצד הוא מקבל את השינוי בחייו, שכן ההתמודדות עם המוות מורכבת ממספר שלבים: הכחשה, זעם, מיקוח, דכאון והשלמה.


המוות בחלום הוא סמל מורכב ביותר ויש להבדיל בפירושו בין מותם של אנשים שעדיין חיים, לבין מותם של אנשים שכבר נפטרו בעת שאנו חולמים את החלום וכן, בין חלומות בהם החולם מתוודע למותו שלו.

לרוב, אנשים חיים המופיעים בחלומות באים לייצג תכונות שונות בנפשו של החולם: הדוד השיכור יסמל אופי חלש, החברה הצעקנית תסמל התבלטות יתרה, המחנכת תסמל סמכותיות וכן הלאה. כאשר אנו חולמים על מותם של אנשים אותם אנו מכירים, הדבר יכול להצביע על הצורך לחסל, לסגור ולסיים את הדבר אותו מעלה אדם זה בחיינו.

אנשים שנפטרו עוד בעודנו חיים וממשיכים להתקיים ולהופיע בחלומות, מסמלים השגחה עליונה. נהוג לומר כי המתים הם המלווים שלנו לעולם הבא, יש שיקראו להם אף מלאכים שומרים או שומרי הנשמה. אלו אנשים שחלקו איתנו את דרך החיים, ליוו אותנו לאורך חלק מן המסע והיו לנו שותפים לדרך. כאשר נפטרו מן העולם הזה, השאירו אחריהם אנרגיה שתמשיך ללוות אותנו ולעזור לנו בנקודות מפתח בחיינו. המתים מופיעים בחלומותינו מעבירים לנו מסר. לעיתים מדובר בתמיכה ולעיתים המתים מביאים איתם עצות להמשך הדרך, במקרים אלו חשוב במיוחד לשים לב לשאר הסמלים בחלום על מנת לפרש נכונה את העיצה אותה הוא מביא.

כאשר החולם חולם על מותו שלו, מדובר בשינוי המשפיע על כל תחומי החיים. החלום יכול לסמל תחושת חוסר יציבות בחייו של החולם נוכח השינוי הדרסטי המתרחש סביבו, כאשר החלום מייעץ להיכנע לשינוי ולא להתנגד לו משום שאין דרך חזרה. חלומות על מוות מופיעים בדרך כלל בשיאו של תהליך השינוי, כאשר החולם זקוק לדחיפה נוספת על מנת להשלים את השינוי בהצלחה.

חלומות על לוויה מסמלים את ההשלמה של החולם סיומו של דבר מה והשינוי שמתלווה אליו. לעיתים מתלוות לחלום תחושות עצב וחוסר קבלה, בכי וקינה. הדבר מעיד על הקושי בשינוי הרגלים ודפוסי התנהגות לטובת דבר מה חדש ולא ידוע: סיום מערכות יחסים, מעבר דירה, גמר לימודים וכו'. ההמלצה איתה מביא החלום היא לעבור את השינוי בהצלחה למרות הקושי, לחתוך ולהמשיך הלאה, משום שהסיום הוא לטובה והוא מביא איתו פתח לתקופה חדשה וטובה יותר מזו המסתיימת.

חלומות על אזכרה מסמלים תזכורת לחולם שאין טעם לחזור אחורה בנושא השינוי שמעלה החלום, יש להמשיך הלאה בדרך החדשה בה החל החולם בחייו וללמוד מהשיעורים הקודמים אותם עבר לבל ייאלץ לעבור אותם שוב.

על מנת לפרש את משמעותו של סמל המוות בחלום יש להבין את הקשר בינו לבין שאר הסמלים המרכיבים את החלום ולחבר זאת לתהליך השינוי המתרחש בחייו של החולם. הסמלים המופיעים בחלום הם סמלים הלקוחים ממחסן הסמלים הפרטי של החולם, כאשר תפקידו של המפרש הוא לנסות להתאים אותם למציאות בה חי החולם. מפרש טוב יידע להפריד בין סמלים המופיעים בחלומות שונים ולמצוא את ההקשר הנכון לפענוחו של כל סמל בהתאם לחלום עצמו.

לדוגמה- חלומה של ק':
ק' חלמה על ע', חבר של בעלה לשעבר ממנו התגרשה לאחרונה, בעקבות אשפוזו הפתאומי של ע' בבית החולים. טרם החלום נודע לה שע' מאושפז במצב קשה וקיים חשש כבד לחייו.
בחלומה ק' מקבלת בשורה על מותו של ע' והיא מגיעה לניחום אבלים אצל אשתו. ק' לא הרגישה באוירת צער בחלום, אך זכרה כי במהלך הניחום מובא לה תינוק והיא מניקה אותו.
ההנקה מסמלת נתינה ותמיכה מצידה של ק' והמוות מצביע על סגירת מעגל עם נושא הגירושין ופתיחת פתח לחידוש הקשר עם החברים המשותפים. ייעצתי לק' ללכת לבקר את ע' בבית החולים ולתמוך במשפחתו.
ק' שמעה לעצתי וחידשה את הקשר עם אישתו של ע', להפתעתה של ק' אישתו שמחה לשמוע ממנה וכתוצאה מכך הלכה לבקר את ע' בבית החולים. לדבריה הרגישה נפלא עם הביקור ולמרות מצבו הקשה של ע' וחוסר היכולת שלו לתקשר, הרגישה שדיברה עם נשמתו ותמכה בו.
מאת:© רשף כשף קריאה בקלפים ופענוח חלומות ייעוץ אישי והנחיית סדנאות לקריאה בקלפים ולפענוח חלומותreshefg@hotmail.com
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות
 
  תגובות  
  מוות בחלום
shely   - ‏30/‏12/‏2014 00:25 
1.
  מוות בחלום
חלי ראובן   - ‏30/‏12/‏2014 00:26 
2.
  חלום ,מוות בחלום
חווה מן   - ‏05/‏01/‏2015 10:54 
3.
  פירוש לחלום
דני   - ‏05/‏01/‏2015 10:55 
4.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות