בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
ויזה לאמריקה

מבקרים בארה''ב ''U.S. VISIT''
----------------------------
מאז ה- 11 לספטמבר 2001 והקמת המשרד לביטחון פנים נמצאת ארה"ב בעיצומו של מהלך אשר יביא למהפך בכל הקשור לכניסה וליציאה מארה"ב.
עד תום 2005 צפויים כל הנכנסים והיוצאים מארה"ב, מכל מקום בעולם, לרבות בעלי אשרת גרין קרד, להירשם באופן ביומטרי (טביעת אצבע, צילום ביומטרי, דרכון מתקדם וכו'').
 
השלמת היישום תיצור בנק מידע מעודכן ומקיף. אחת התוצאות הנגזרות של התקדמות היישום הינה כי יותר ויותר מבקרים נחקרים בשדה התעופה, חקירה זו נקראת "חקירה שנייה" או Secondary Inspection. בדרך כלל מדובר בחדר צדדי אשר בו יושבים מבקרים רבים נוספים, כגון איראנים, פקיסטנים, היספנים, הודים, הממתינים ל- Secondary.

עו"ד ליעם שוורץ מציג מספר "טיפים" המיועדים לסייע לנוסע הישראלי אשר עם נחיתתו בארה"ב מוזמן ל"ביקור" ב Secondary.


* שתף פעולה באופן מלא. לקצין הגבולות ישנה סמכות מלאה לחקור אותך בטרם כניסתך לארה"ב, חוסר שיתוף-פעולה עלול להתפרש כניסיון למרמה.

* הדבר הגרוע ביותר מבחינתך הוא להיתפס בשקר. על כן, אמור את האמת המלאה, כי במידה ונתפסת על שקר - תגורש. גירוש משמעו אי-כניסתך לארה"ב למשך 5 שנים לפחות!. זכור כי במצב החוקי כיום יש לקציני ההגירה נגישות מיידית כמעט לכול המידע הקיים אודותיך בקונסוליה או במשטרת התנועה האמריקאית.

* אל תתחכם, ואל תפגע באופן אישי מן הרצון של איש המשרד לביטחון פנים לחקור אותך. חשוב להניח את האגו בצד. לא מדובר בצעד אישי נגדך, אלא בזהירות יתר בה נוקט קצין הגבולות.

* אם אתה מתבקש להציג את תוכן הארנק שלך, או להיבדק בדיקה גופנית, אפילו מלאה - הסכם ללא הסתייגות. יש למשרד לבטחון פנים את הזכות לבצע זאת.

* כשייאמר לך כי הראיון אתך מוקלט, אל תתחיל להטיף לקצין הגבולות על חוק זכויות הפרט. יש לו את הזכות להקליט את הראיון.

* עליך להיות מוכן לעמוד בפני דיון מחודש של עצם זכאותך לויזה. זאת על אף שכבר סיימת הליך זה מול הקונסוליה בארץ. לכן רצוי שתישא עימך מסמכים רלוונטיים להוכחת כוונות שהייתך בארה"ב, כגון הזמנה לחתונה, עותקים מהתכתבות עסקית, לוח זמנים וכו''.

* אם בקשתך לטלפן לעו"ד נענית בסירוב - אל תצעק. אין לך זכות ייצוג בשלב ה"חקירה השניה". ואין לך זכות לשיחת טלפון.

* מידה ואתה חש כי האנגלית שלך אינה טובה מספיק על מנת להבין כל אשר מדברים איתך, אל תתבייש ובקש מתורגמן. נקודה זו חשובה ביותר. במידה ונפלה טעות שנבעה מאי-הבנה של הנחקר את השפה, הוא עלול להסתבך ולהכשיל את כניסתו.

* אם לא הבנת משהו מדבריו של קצין הגבולות אל תחשוש לבקש הבהרה. חשוב מאוד שתבין במדויק את אשר אתה נשאל, שוב, על מנת למנוע אי הבנות.

* זכותך לקבל עותק מפרוטוקול החקירה שלך. דרוש אותו (בנימוס). פרוטוקול זה יעמוד לעזרתך במקרה שתרצה לערער.

* כדאי שתדע לנקוב במועד יציאה מדויק לכשתישאל עליו. תשובה כללית כמו: "באתי לכמה שבועות" אינה מוגדרת דיה ועלולה נתפסת כניסיון פוטנציאלי לשהייה בלתי-חוקית.

* כדאי שתהיה מטרה ספציפית למטרת ביקורך, כגון: אירוע משפחתי, ביקור עסקי, טיול במקום מסוים. זה יעיד על אמינות דבריך.

* עליך לדעת כי עד אשר מתקבלת החלטה לגבי אישור כניסתך לארה"ב, אתה נמצא במעצר, אשר יכול להיארך מספר ימים.

* במקרים בהם נפסלה כניסתך לארה"ב, אתה עצור עד שתצא טיסתך לארץ שממנה הגעת. זה נכון גם במקרה שהטיסה היא רק בעוד שבוע. כמו כן, עליך לדעת כי אין לך זכות מוקנית לבקש שימוע, דיון נוסף או אפילו שיחת טלפון.

* מידה וגורשת חזרה לארץ המוצא שלך, ואתה מבקש לערער על ההחלטה, אל תיגש מייד לשגרירות ותמחה על שעוללו לך. מומלץ להיעזר בעו"ד המתמחה בדיני הכניסה לארה"ב שמכיר את החוק האמריקאי, על מנת שיסייע לך בניסיון הערעור שלך.


היום יותר מתמיד, צפויים מעשים כמו עבודה בלתי חוקית או שהיית יתר להביא לגירוש מיידי, למעצר, ואף למניעת אפשרות כניסה בעתיד. הקפד לנהוג על פי תנאי האשרה שלך.

לאנשים שונים יש נסיבות שונות וצרכים שונים. ייעוץ מקצועי במועד יוכל, לסייע לך להשיג את יעדיך. למאגר המידע חינם לחצו

כתבות נוספות:
ויזות זמניות לאמריקה

* צבי קן תור הינו שותף מנהל בקן תור שוורץ בע"מ אשר הינה מובילה עולמית בתחום האשרות לקורפרייט רילוקיישן לארה"ב, ישראל, ולמדינות רבות נוספות. כתובת דוא"ל : tsvi@ksvisa.com .
באדיבות: israelis abroad
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות
 
  תגובות  
  ויזה לאמריקה
שלי שאון   - ‏14/‏02/‏2015 17:21 
1.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות