בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
בריאות הילדים

בריאות הילדים

בריאות הגוף והנפש היא תמיד מכלול ואוסף של נתונים שבונים ומעצבים את הפרט. מאת:לימור חקלאי

בריאות הגוף והנפש היא תמיד מכלול ואוסף של נתונים שבונים ומעצבים את הפרט. חלק מהנתונים הללו מוצפנים בתוך הגנים אותם אנו מקבלים באופן נרכש מההורים הביולוגים. אך חלק גדול מאוד ועיקרי הוא אותו חלק הנרכש מסביבתנו. במאמר זה מוצגות כמה נקודות השפעה קריטיות בכוח השפעתן על חייו של האדם. נתונים נרכשים אלו הם בעלי כוח השפעה גדול מאוד שיש בכוחו לנתב ולעצב את אופן צמיחתו ובנייתו של האדם - בגופו ובנפשו. ואלו הן :

הכול מתחיל ברחם.. - קיימות עדויות רבות שנחקרו ואומתו לאורך השנים אודות חוויותיו של העובר ברחם. ידוע כי העובר מושפע מהחוויות שאימו עוברת בזמן ההיריון באופן ישיר העשויות להשפיע על חייו כאדם, שם גם נבנה תחילת הקשר ביניהם. חשוב לדעת מה לא טוב שיקרה בזמן ההריון, ומה כן מאוד מומלץ לעשות וכיצד לאפשר יצירת סביבה כזו שתהיה בסיס טוב למערכת היחסים העתידית בין הילד לאמא, שתתרום לאופן התנהלותו של הילד בעולם בכלל ושאר מערכות היחסים בחייו בפרט. לדוגמא:

מקרים קליניים רבים מראים כי לאמא אשר בזמן ההריון חוותה קושי רגשי עמוק (כגון פטירת אדם קרוב חס ושלום, עלבון או נטישה, או חוסר רצון כלשהו בהריון וכו') ייוולד ילד שיגדל מפוחד,סגור וחסר בטחון. וזאת לעומת אמא אשר בזמן ההריון קיבלה בשורות טובות, הרגישה בטוחה ואהובה תלד לרוב ילד שמח, בריא ובעל בטחון עצמי.

אמהות יקרות, אנא זכרו שכל ילד כאמור הוא אוסף של נתונים, ואין כאן אשמים באף מצב - וגם חוויות שהוטבעו בילד עוד בזמן הרחם ניתן לשנות!!!

וממשיך בלידה... - תהליך הלידה ואופן התנהלותה, סוג הלידה עצמה, היחס שקיבלה האמא מהצוות הרפואי ומהסובבים אותה בין אם הלידה הייתה טבעית או עם התערבות רפואית; כל אלו משמעותיים מאוד עבור התינוק שיכול ליצור קושי בריאותי ונפשי שיתגלה מאוחר יותר בחייו הבוגרים של הילד. במספר פעולות הנראות לכאורה פשוטות הנעשות טרם הלידה ובמהלך הלידה, ניתן לחסוך על ידן סבל והסתבכות רבה מאוחר יותר בחייו של האדם. והנה אחד מהטיפים החשובים: אם מערכת היחסים של היולדת עם אמא שלה אינו טוב, ואינו מרחיב את ליבה של היולדת, רצוי מאוד שאמא זו לא תלווה את היולדת בחדר לידה, הניסיון מראה שזה עשוי לעכב מאוד את הלידה ולהסיט אותה מדרכה הטבעית

עוד על חיסונים – חשוב שהורים יהיו מודעים לסברות רפואיות שונות המציגות גישות שונות לגבי נתינת חיסונים בצורה גורפת לכולם בזמנים מוכתבים מראש. רצוי לדעת כי במדינות נאורות אחרות מתן החיסונים הוא בקצב ותכיפות אחרים, ושלעולם באף מקום לא נעשה מחקר מדעי על ההשלכות של החיסונים לאורך זמן של עשרות שנים ויותר. מרבית ההורים כלל אינם יודעים שכמה שעות אחרי שיצא ילדם לאוויר העולם הוא מקבל בבית החולים חיסון נגד צהבת מסוג שבה ניתן להידבק רק על ידי קיום יחסי מין או עירוב דם אם אדם חולה/נשא. ישנם תינוקות שרגישים מאוד לחיסונים ולחומרים המשמרים שבתוך החיסון ויכולים לפתח אליו תופעות לא רצויות שיכולות לסכן את בריאותם. יש לדעת את הנתונים כולם לחיוב ולשלילה ולהיות בעלי שיקול דעת ולבחור עבור ילדיכם במיוחד ברגעיו הראשונים לחיים..

וממשיכים בהנקה - לידיעתכם: כל רגשותיה של האם עוברות לתינוק בחלב ויכולות ללוות אותו כל חייו !! אמא עצובה וכאובה תעביר את רגשותיה לתינוק והוא יהיה מושפע מכך. מקרים רבים בקליניקה מעידים כי בעיות כמו חוסר שינה בלילות, חוסר שקט כללי כאבי בטן וכו הוטבו מאוד כשהאמא נעשתה מודעת לרגשותיה המכבידים בזמן ההנקה קיבלה לכך טיפול הומיאופתי קלאסי מתאים. גם האופן והזמן שבו נעשית הגמילה מההנקה הוא חשוב מאוד ויש בכוחות להשפיע באופן משמעותי על האדם, בכלל כל הנושא של ההשפעות של ההנקה והגמילה מההנקה קשורים באופן כמעט ישיר לבעיות עתידיות של הפרעות אכילה, ותחושות של היות האדם אהוב ומקובל.

הולכים לגן... או נשארים חולים בבית? מדוע יש ילדים שכל הזמן חולים, במיוחד עם כניסתם לגן וילדים אחרים נשארים חסינים וחולים רק פעם בהרבה זמן? התשובה לכך היא כבר אוסף הנתונים שעבר הילד באופן מצטבר עוד מהיותו ברחם. אם הילד חולה הרבה במיוחד עם היכנסו לגן משמעות הדבר היא שאוסף הנתונים שאותם הוא צבר עד כה אינם לטובתו . בנוסף לאוסף נתונים זה על ההורים לדעת מה מוסיף ומחליש את המערכת החיסונית של הילד בסביבתו הטבעית והתזונתית. לדוגמא הורים רבים אינם יודעים את ההשפעות ההרסניות שיש לסוכר פשוט על תאי הדם הלבנים בזמן של מחלה במיוחד.. בואו ולמדו על שילוב גישות אלטרנטיביות שיקדימו תרופה למכה, הילד יישאר בריא וימי המחלה יוותרו לא מנוצלים.

מחלות חוזרות בילדים: מחלות חוזרות תמיד מאותתות על מסר פנימי עמוק שהילד מנסה להביע ולצעוק להורה שלו, יתכן וזהו אוסף נתונים נרכש שאותו הוא נושא עוד מהרחם , ויתכן שזהו ארוע מסוים שנרכש רק בזמן שהחלו המחלות החוזרות. עלינו כהורים ללמוד מה מאותתים לנו הילדים שלנו ולתת להם מענה רלוונטי שיתבטא גם בסיומה של אותה מחלה חוזרת מלחזור. הורים מתקדמים ומודעים במיוחד, לא רק שיעזרו לילד שלהם ויקדמו אותו למימוש הפוטנציאל שלו אלא גם ילמדו להקשיב כיצד המסר או "הזעקה" של הילד, עשויים לרפא גם את הילד שבתוכם, אותו ילד אשר ילדם שלהם שיקף להם..

מה הילד באמת אכל היום? לצערנו ילדינו מוקפים במזון עשיר בחומרים המסוכנים להם, הקיימים במזון ומשפיעים רע מאוד על גופם ונפשם. ההורה לרוב מסתכל מנקודת המבט שלו ואומר שכוס של שתייה ממותקת מלאה בצבע מאכל זה לא נורא, אך אותם הורים שכחו כי ביחס למשקל גופו של מבוגר השותה כוס שתייה כזו הילד שתה למעשה בין 5 - 6 כוסות. זוהי כמות עצומה של סוכר, צבעי מאכל וחומרים משמרים אחרים, ביחס למשקל גופם הממוצע של הילדים. מחקרים רבים, שחלקם מפורסמים גם בתכניות בריאות שונות בטלויזיה, מראים קשר ישיר בין סוג מזונות כאלו לבין בעיות של קשב וריכוז, חוסר שקט , התפרצויות זעם ואלימות , עמידותה של מערכת החיסון ועוד. כל הורה לאחר שהתוודע לעובדות יחליט על רמת החשיפה שאותה הוא מרשה לילד וזאת מתוך בחירה ולא מחוסר מודעות

ניתן לשפר מאוד את איכות חיינו על ידי מודעות שאיננה קשה להבנה או ליישום. יותר הורים שידאגו לילדיהם וישמרו עליהם יתרמו ליצירה של אנשים חיוביים ובריאים יותר בגופם ובנפשם.מאת:לימור חקלאי

 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות