בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
מיסטיקה

העבר ההווה והעתיד בחלום

לקראת ראש השנה נעסוק במושגי עתיד הווה ועבר בחלומות שקשורים למהות של שלנו ביהדות לקראת השנה החדשה.מאת:דפנה ביסמוט 

המאמר יעסוק בפירוש חלומות שקשורים למצבי עבר הווה ועתיד שבאים לידי ביטוי בחלומות כסימבולים שונים כגון סימבול הילד שמסמל את ההווה והעתיד ולעומת זאת הופעת הסימבול של הזקן מסמלת את העבר. השנה החדשה שמציינת עבורנו את העתיד תלווה בחלומות כילד שמסמל התחדשות רעננות ואלו העבר יצוין כזקן עם ניסיון. ההווה והעתיד בחלומות מייצרים שינוי כמו שלב חדש בחיי החולם ולחזקו בכיוון שאיליו הוא רוצה לפנות. השנה הקודמת שחלפה מחייבת שיקום וצורך לחשבון נפש לגבי שינויים שעלינו לעשות ומה שחווינו בשנה הקודמת והקודמות לה ותבוא לידי ביטוי בסמל הזקן בחלום. לעומת העתיד העבר בחלומותינו מסמל את הצורך לשקם ולטפל בחוויות מהעבר שעצם ההתמודדות עימן יעזרו לחולם בעתיד. העבר מסמל גם על שלב שהסתיים בחייו של החולם ועל הצורך לעלות לשלב חדש בחיים. במאמר אנסה לעמוד על ההבדלים בין הסימבולים שמייצגים את העבר והעתיד שהם הילד והזקן ובהקבלתם לשנה החולפת לעומת השנה החדשה הבאה עלינו לטובה.

סימבול ההווה והעתיד - הילד בחלום

כפי שציינתי לעיל הילד בחלום מסמל את ההווה וגם את העתיד. הילד מסמל במציאות וכן בחלומות התחדשות ,תמימות שימחה והנעה חיובית לשינוי בחיים. הסמל של הילד בחלום מסמל לחולם יציאה להתחלה חדשה כגון פרויקט או עבודה חדשה שמסמלים עבורו שינוי בחיים. הילד כסימבול מסמל את הצדדים החבויים בחולם שהם הילד הפנימי והאני הגבוה הרוחני.

הילד הפנימי

הינה השתקפות חוויותיו של האדם מרגע לידתו לאורך תקופת ילדותו. חוויותיו של האדם לטוב ולרע מהוות בסיס שעל פיו נבנה אופן התנהלות האדם כבוגר. הילד הפנימי משתקף בחלומות כטראומות ילדות ,בזיכרונות ילדות מאושרת, ברצונות שלא התממשו או התממשו ועוד. ההשתקפות מסמלת את היכולת של החולם להתמודד בחייו הבוגרים עם חסמי ילדות, הערכה עצמית, יכולת ביטוי , אהבה עצמית וכדומה

האני הרוחני

הגבוה היא אנרגיה שמלווה את הנשמה מרגע לידתנו. האנרגיה משתלבת בחיינו ככוח המניע למימוש עצמי. היכולת לעבוד על הילד הפנימי יכול לעזור לאדם למנף את המימוש העצמי של האני הרוחני.
בהיכרותו של הילד הפנימי החולם יכול לחוש ולהבין את תהליך התפתחותו הרוחנית. רגשותיו של הילד בחלום מסמלים את הדרך הנכונה להתנהלותו של החולם שלעיתים הרגשות הנם הפוכים מהתנהלותו הנוכחית של החולם ולכן יש כאן הערה והארה להתנהלות נכונה.

חלום על הילד הפנימי

"בחלום אני לוקחת את בני בן שנה חצי לגן וכשאני מגיעה הביתה אני רואה שהאוטו הקודם שלי נפרץ אני מציצה פנימה ואנירואהילד עזוב ישן מאחור, אני לוקחת אותו ומאכילה אותו, מטפלת בו ורושמת אותו לגן. בחלום אני חושבת שהגיע הזמן לדווח למשטרה שהוא אצלי"
פרוש לחלום - בחלום ישנם שני אלמנטים שקשורים אחד בשני והם :הראשון הוא הרכב והשני הוא הילד. הרכב מסמל את האמצעי לביצוע לשינויים שהחולמת רוצה לממש בחייה והילד הוא האני הפנימי שלה. בחלום הילד ננטש והמסר לחולמת שסימבול הנטישה קשור לתהליך שהיא עזבה באמצע לפני שהיא עצמה נהייתה אימא תהליך שכנראה קשור למימוש האני הפנימי שלה. החלום עוסק בהארת הלבטים האישיים של החולמת בהתפתחותה האישית .

חלום על אי מימוש יכולות

"לבעלי יש חלום שאחד הילדים שלנו נופל ובעלי לא מצליח לעזור לו"
פרוש לחלום - בחלום ישנם שני סימבולים שמחייבים ומאירים את הצורך של החולם בטיפול שיפתור את הבעיה. הסימבול הראשון הוא הילד והשני הוא הנפילה וחוסר היכולת שלו לעזור. הופעת הילד בחלום מסמלת את ההווה ובו את אחד הצדדים הילדותיים שקיימים בחולם למרות היותו אב ובוגר עדיין קיימים בו צדדים שלא התפתחו והתבגרו במהלך השנים. הנפילה מסמלת את החסך/החוסר בכלים להתמודדות בחיים כבוגר כאשר הנפילה בחלום מאירה לחולם את הקושי לממש את האחריות ההורית והמשפחתית. בכדי להגיע למימוש היכולות החסרות בהתנהגותו בהווה עליו ללמוד ולטפל בעצמו.

חלום על התחלה חדשה

"חלמתי שאני הולכת לישון בחדר השינה ובצד ישנו ארון ובתוכו יש תינוק. בחלום אני מהרהרת לעצמי שבטח הבכי של התינוק יפריע לי באמצע הלילה"
פרוש לחלום - בחלום ישנם שני סימבולים המתארים ההתחלה החדשה בחייה של החולמת: הראשון הוא הארון והשני הוא התינוק. הארון מסמל מצב של המתנה והקפאה של תהליך/פרויקט שהחולמת אמורה לסיים מול סביבתה. הקושי בסיום הוא מול הסביבה המוכרת שאמורה להתמודד עם השינוי או בקבלה או בדחייה. לעומת זאת הופעתו של התינוק בחלום מסמלת את השלב הסופי של תהליך השינוי של החולמת שבו היא הגיעה לשלב של הוצאתה לפועל של התוכנית שלה. החשש מבכיו של התינוק הוא חשש משינוי שהוא חשש אמיתי לחולמת.

סימבול העבר בחלום - הזקן בחלום

לעומת סימבול הילד בחלום הזקן מייצג בחלום את העבר, חוכמה הפנימית, ניסיון חיים והקנית כלים לחולם. הופעת האיש זקן בחלום דומה להופעת נושא המוות בחלום ומהווה מסר לחולם על סיום שלב חשוב בחייו. הופעתו של האיש הזקן באה גם להגדיר את העתיד ואת השלב הבא בחייו של החולם. ללא קבלה וסיום השלב הנוכחי החולם לא יכול להתקדם הלאה לשלב הבא.
לתפקיד הופעת הזקן בחלום יש גם מסר רוחני המסמל לחולם את המדריך הרוחני שלו. לעיתים להופעתו של האיש מתלווים מוטיבים נוספים כמו לבוש לבן , בעל זקן לבן, הילה לבנה מסביבו, דמיון לרב מקובל או לדמות תנכית.

חלום על יציאה מהעבר לעתיד

"בחלום אני פוגשת אישה זקנה שמחמיאה לי על ההיריון .הזקנה אומרת שיש לי ילד והוא מקסים.(במציאות אני לא הרה). בחלום אני יושבת על כיסא ומסתכלת על הבטן ורואה את התינוק עם המים שוכב לי על הבטן ואני פשוט בשוק איך הייתה לי כזאת לידה בלי שהרגשתי והתינוק יפה ובריא וגדול.בחלום אני אומרת לעצמי שאני צריכה לעדכן את האקס שלי שיש לו בן חדש"
פרוש לחלום - החלום מסמל לחולמת את סיומו של שלב הזוגיות הקיים ויציאה לדרך זוגיות חדשה. הופעת האישה הזקנה בחלום מסמלת את הניסיון בחיים והכלים שהחולמת צריכה לרכוש בנוגע לזוגיות שלה ואת עתידה בזוגיות. ההיריון והתינוק שנולד מסמלים את התהליך שהחולמת ובן זוגה לשעבר יעברו בתקופה הקרובה. בחלום החולמת רוצה למסור לאקס שיש לו בן מסר וזה מסמך בעצם על סיומו של התהליך שהחולמת והאקס יעברו או במיסוד הקשר או בפרידה סופית.

חלום על האיש הזקן כמדריך רוחני
"חלמתי על אדם מבוגר עם זקן לבן שאמר לי שאחי גנב לו אגוזים ואני אמרתי לו שאחי אדם טוב ומכובד והוא יכול לתת לו אגוזים ולא לגנוב לו אגוזים ואז הוא אמר טוב ונעלם"
פרוש לחלום - הופעתו של האיש הזקן בחלום מסמלת לחולמת על ההדרכה הגבוהה שלה. בחלום החולמת מנהלת דיאלוג עם האיש הזקן בנוגע לעושרו של אחיה. האגוזים מסמלים את החוכמה והשפע שיש לאחיה בחיים הללו. הופעתו של הזקן בחלום נועדה לבדוק את חוכמתה האישית של החולמת והיכולת לשמור על צניעותה בחיים.
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות