בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
מידע לישראלים

ישראלים בלוס אנג'לס –ארצות הברית

זהו סיפור מעניין על משפחה ישראלית, שגרה בירושלים, ולאחר ניתוח וחשיבה מעמיקה, קיבלה החלטה אודות ביצוע שינוי מהותי בחייה, ככה באמצע החיים.

 

אבי המשפחה בשנות החמישים לחיו, החליט כי זה העיתוי וזו השעה להעתיק את מקום מושבו ואת מגוריו מישראל לתקופה שאינה מוגדרת, ולעבור עם המשפחה להתגורר בלוס אנג'לס.

בחבילה נארזו הבת הקטנה בת ה-17, שאינה ממש רוצה לחיות באמריקה אפילו לא לרגע והבת הגדולה יחד עם בעלה ובתה הקטנה בת השנה והיידה לאמריקה.

בארץ נשארה משפחה קרובה, המון המון חברים והרבה מאוד חפצים אישיים שנארזו בארגזים חומים ויושבים להם בנחת במחסן הבית שלהם בירושלים. אוסף של חפצים אישיים רבים, שימתינו להם עד שהמשפחה תסיים את שליחותה הפרטית.

ממש שיגעון של הורים ישראלים ,לארוז את החיים ממש באמצע ולצאת לדרך חדשה עם מטרה עיקרית - קירוב לבבות יהודים.

אם המשפחה שעסקה כל חייה בביטחון המדינה ותרמה רבות לביטחון המדינה באמצעות פרויקטים לאומיים , סיימה לימודים לתואר שני באוניברסיטה בישראל וקיבלה דיפלומה במנהל עסקים ובמדעי המדינה.

החליטה לבנות אייטם ישראלי למען הישראלים בעולם. אתר אינטרנט ישראלי שמטרתו העיקרית היא "קירוב לבבות יהודיים בעולם".

כך הוקם אתר האינטרנטwww.laisrael.net .

האתר הוא ייחודי בתחומו ומשמש בית ישראלי לכל הישראלים בעולם, אשר גולשים בו מידי יום. אלפי גולשים באשר הם, זוכים לקבל מידע וליהנות מהמגוון המידע הרחב הקיים באתר וכמובן - הכל בחינם כחלק מהשליחות.

האתר שם לו למטרה גם לאחד את הלבבות היהודיים וגם לשמש מקור לסיוע ועזרה לכל עם ישראל.

צוות האתר שמח ליצור קשר ולגייס כספים, תרופות, או פרסום של ישראלים ויהודים הזקוקים לסיוע בכל תחום ועניין, כפי שבא לידי ביטוי בכתבות התוכן הרבות המצויות באתר.

במסגרת הקשר הישראלי ואיתור הגורמים הרלוונטיים, קיבלו אנשי צוות האתר לבצע חיבור עם הקהל הישראלי והיהודי בעולם. בימים אלו מחולקים מאות אלפי מחזיקי מפתחות ובהם ברכה לכל אדם, תפילת הדרך, תפילה אשר תשמור על כל יהודי באשר הוא.

צוות האתר יצר קשר עם "גדולים מהחיים" במטרה לסייע ולתרום לילדים חולי סרטן הזקוקים לחום ואהבה בעת ביקורם בלוס אנג'לס.

במסגרת קירוב הלבבות היהודים בעולם, נענינו לבקשת אלפי גולשינו שאינם דוברי עברית, ואפשרנו לגלוש באתר גם בשפה האנגלית באמצעות האתר: www.pearzone.com

אבל למרות הכל אני שואלת את עצמי כל יום מחדש מה הביא אותי הנה , אני שהייתי מלך הארץ כל כך אהבתי את המדינה , את רוב שנותיי נתתי בשירות המדינה , מה הביא אותי ככה יום אחד להחליט שאני עוזבת לאמריקה ?

השאלה הזו מהדהדת שוב ושוב ואני לא מצליחה למצוא את התשובה , אולי הסיבה היא שפשוט נמאס לי מכל ההתרחשויות הלא מובנות האלה , החל מראשי המדינה , ועד לניהול הכושל של המדינה , האם הסיבה לכך שעזבנו את המדינה שלנו נעוצה בחברה הישראלית שעברה שינוי מהותי של זלזול בערכים בסיסים, או אולי בממשלות ישראל אשר הביאו את העם היושב על הגבול להישאר חסרי כל "ההתנתקות" תרתי משמע התנתקות העם מראשיה , האם הרצון להתנתק נובע מרצון להרחק מכל מה שקיים ומוכר , האם הכוונה הייתה להשקיע את כל המשאבים והאנרגיות במשפחה.

ממש לא ברורה לי ההתנהגות שלנו משפחה ישראלית שיום אחד מחליטה שהיא לא רוצה עוד לשחק את המשחקים המוכרים והידועים , המשחקים שהאכזבות בהם כל כך קשות ,שכל מהדורת חדשות נפתחת באירועים קשים הן בהיבט החברתי והן בהיבט הפולטי , שהמדינה כבר לא אותה מדניה והחברה שלנו החברה הישראלית עברה מהפך קשה , שאין כבר ערך לכלום , שלא לדבר על ערכים , ונורמות חברתיות של אהבת המולדת, העם והמדינה ,הרי הם כנראה עברו מההוויה הישראלית ,? ממש לא מובן....

אבל שמגיעים הנה לארצות הברית מתגלים הישאלים בכל עברם , העברית נשמעת בכל עבר , ההתנהגות הישראלית החוצפנית כבר קיבלה סוג מיוחד של עידון , נראה כי הישראלים בארצות הברית , "שכחו" קצת את החוצפה הישראלית , כאן הנימוס הוא חלק מהנורמות , לא תהייה מנומס תהייה חריג , אומנם יש כמה וכמה ישראלים שעדיין לא הפנימו את הנורמות הללו והם נמצאים כאן , ואכן הם במעמד של "חריגים" ובולטים לעין , הם מושא לבושה שלנו כישראלים , אבל מולם יש ישראלים רבים שמצליחים כאן ולו רק בגלל התכונות הכל כך ישראליות שלנו , אנחנו כמובן ישראלים שספגנו "ערכים" מאוד מיוחדים , הנקראים " הישרדות" כאן נמצאים ישראלים מכל הסוגים והמינים , כאן אתה יכול למצוא ישראלים מצליחים מאוד לצד ישראלים שחיים את היום , ובעיקר במצב הכלכלי שבו נמצאת כרגע ארצות הברית .

ואם במצב בכלכלי אנו עוסקים ראוי לומר כמה מילים על הכלכה באמריקה העובדה כי אמריקה נמצאת היום במצב כלכלי לא מזהיר באה לידי ביטוי בערך המטבע קרי הדולר , הכלכלה האמריקאית נמצאת בשפל , המדד העיקרי למציאות הכלכלית המדשדשת הוא מצב הנדל"ן. הנדל"ן הואהמדד לבחינת כללכה , אם מחירי הדירות והבתים נמצאים בעלייה , זה סימן כי הכלכלה נמצאת במצב בריא ואם הנדל"ן במצב עומד או יורד , הסימן הוא למצב לא טוב , אז כיום כאמור מצב הנדל"ן הוא בשפל שלא היה כמותו זה עשרות בשנים ,פשוט אין תנועה לא מוכרים ולא קונים , היחידם שיש להם מלאי דירות למכירה הם הבנקים ,שלקחו לאנשים את בתיהם ואנים יכולים למכורם.

רצוי לדעת כי כשהנדל"ן במצב קפוא ,כל המקצועות הנלווים לו קפואים, קרי כל מתווכי הנדל"ן כאן זה מקצוע משגשג בדרך כלל , והיום הוא ראוי לצער , אנשים שעסקו בנדל"ן ממש מחוסרי עבודה, כל ענף השיפוצים ,הענף עליו יושבים ישראלים רבים , נמצא בשפל , אין עבודה , אנשים לא מוכרים אין קונים לבתים , אנשים רבים איבדו את בתיהם , כתוצאה מאי עמידה

בתשלומי המשכנת"א כאן אים חוכמות ,מי שלא משלם את המשכנת"א הבנק לוקח לו את הבית והוא נמצא ברחוב ממש ככה , ישראל אגב צריכה ללמוד המון על ניהול כלכלי

במאמרי הבא אכתוב על ניהול כלכלי ובנקאי באמריקה .

אני חייבת לשתף אתכם בתחושות שלי ובמה שהצלחתי ללמוד בתקופה בה אני נמצאת כאן באמריקה -

דרכם של הישראלים החיים באמריקה

ישראלים מתעסקים בארבעה תחומים עיקריים, מובינג עגלות, הום אימפרובמנט (שיפוצים בלשון העם) וניקוי שטיחים. הישראלים עושים חייל בתחום זה. לעומת זה בארץ מקצועות אלה, ממש לא עושים כסף, כי תרבות השיפוץ בארץ אינה מפותחת, הבתים על פי רוב בתי אבן, שלשבור בהם קיר זו עבודה לימים שלמים. כאן הכל קלי קלות, כולם" סלזמנים" של שיפוצים ועושים עבודה נפלאה.

השוטר האמריקאי לעומת הישראלי

איזה איבזור יש לכל אחד מהשוטרים האמריקאים, כאילו הם יוצאים למלחמה. הכל נוצץ, גם במסדר של המשטרה הצבאית לא רואים כזה ציחצוח, והקשיחות זה משהו!

בארץ עוצר אותך שוטר, ישר אתה בא אליו בהפוכה "אח שלי מה המצב?", "תגיד אתה מכיר את יוסי מהשכונה?", "אתה מוכר לי, אחותי שוטרת", "אח שלי אני מבטיח לא עשיתי בכוונה", "מצטער"... והרבה פעמים השוטר מתרצה ולא רושם דו"ח. כאן, אין עם מי לדבר. אתה אפילו לא יכול לעמוד, יושב באוטו בלי לדבר ממש פחד אלוהים. אבל חביבי, יש סדר כמו שצריך. כאן זה אמריקה ואנחנו כאן. מה שלא למדנו בארץ, נלמד גם נלמד יפה מאוד, אם נרצה ואם לא.

פירגון ישראלי

אבל מה שמרגיז במיוחד זה חוסר הפירגון של הישראלים. ישראלים תמיד אומרים לנו "אנחנו לא עובדים עם ישראלים". לא רק שעובדים, ועוד איך עובדים, ובדרך כלל מעסיקים בחברה שלהם עובדים ישראלים.

אנחנו אלופי העולם בלא לעשות יחסי ציבור טובים לעצמנו, אנחנו תמיד עושים נזק לעם ישראל, בעצמנו, מבלי שאף אחד יפריע לנו. השאלה היא למה? למה שלא נעזור אחד לשני ונקדם את הקהילה הישראלית שלנו, כמו שעושים זאת קהילות אחרות החיות כאן באמריקה, כמו הפרסים, הסינים ועוד.

המלצה חמה ממני , שאין לי יותר מידי פז"מ באמריקה - בואו נעשה למען הקהילה שלנו. אני אומרת זאת באחריות רבה, יש בתוכנו אנשים מדיהימים, עם לב ונשמה, שלא קיימים בשום מקום אחר בעולם.

אנא צרו עמנו קשר וביחד נאחד את הקהילה שלנו

לוס אנג'לס ישראל

אוהבת עמי אנוכי,

ציפי
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות