בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
גרפולוגיה

כיצד לכתוב קורות חיים לבדיקה גרפולוגית
---------------------------
אם בחרתם לקרוא את המאמר הזה, כנראה שגם אתם כמו רבים אחרים מצאתם את עצמכם בעבר יושבים מול דף לבן,
מחזיקים עט ביד ויודעים שמי שעתיד לקרוא את הכתוב, לא יתעניין כלל בתוכן הדברים, אלא רק במה שכתוב בין השורות.
צורת האותיות ומהלך השורות הם הם מה שיקבעו אם תתקבלו לעבודה או לא. האמנם?

מאחורי הקלעים של תהליכי קבלה לעבודה.
בואו נכנס לרגע ביחד אל מאחורי הקלעים של תהליכי קבלה לעבודה.
רוב המעבידים פונים לבדיקה גרפולוגית לאחר מיון ראשוני כלשהו, לעתים עוברים המועמדים לתפקיד מבחנים אחרים במקביל ובכל מבחן צוברים "נקודות" נוספות.
מעביד הפונה לגרפולוג לעולם לא ימסור לידיו ערימת דפים ויאמר: תמצא לי את העובד המושלם!
וחשוב לציין זאת משום שנפגשתי לא אחת עם אנשים שהרגישו כשלון אישי כי לא "עברו" בהצלחה את הבדיקה הגרפולוגית. הם היו בטוחים שיש משהו בכתב ידם שימנע מהם לקבל כל עבודה שהיא בעתיד, משהו שודאי מכשיל אותם בכל פעם מחדש. ואותה בדיקה גרפולוגית "מסתורית" ממשיכה להציק להם, "אי אפשר להפגש עם אותו גרפולוג/ית ולהבין איפה טעיתי? שיגידו לי אולי איזו אות גרמה לי לאבד את העבודה?!"

כדאי להעמיד את הדברים על דיוקם: אות אחת לעולם לא תחרוץ גורלות!
גרפולוגיה בדומה לכל מדע אחר העוסק בבני אדם, מורכבת ממאות סימנים ופרמטרים שכולם מתקיימים בו זמנית באדם ובכתב ידו. גרפולוג מנוסה ישים לב לאות יוצאת דופן, אך לא ייתן לה את מרכז הבמה. לעומת זאת, הסימנים הרבים המופיעים בכתב יחולקו לקבוצות אופי, חלק מהסימנים יבטלו בחשיבותם סימנים אחרים, ואפילו אותה אות (למשל האות ע') תקבל משמעות שונה בכתבי יד שונים- פשוט משום שהיא מופיעה במקביל לתופעות גרפולוגיות אחרות.

קורות החיים ששלחתם מתאימים בדיוק, ובכל זאת...
השלב הראשון בבדיקת כתבי יד לתעסוקה הוא, לפחות מבחינתי, שיחה מעמיקה עם המעביד הישיר.
אין כזה דבר עובד מושלם, בדיוק כמו שאין בן זוג מושלם. יש התאמה זוגית מוצלחת ברומנטיקה וגם במקומות עבודה. על הגרפולוגיה מוטלת המשימה לבדוק וליצור התאמה מירבית בין העובד, המעביד ודרישות התפקיד.

יש מקרים שבהם את/ה נמצאים מתאימים לתפקיד מבחינת ביצוע טכני של הדרישות, אך למעביד היו דרישות נוספות למשל: במצב המשק היום, מעסיקים מחפשים,לפעמים, עובד אחד שיוכל למלא בחברה פונקציות של שני עובדים או יותר.
אחד המעסיקים ביקש ממני למצוא לו, מתוך המבחר שפנה אליו, עובד ייצוגי, שיוכל לייצג מדי מספר שבועות את החברה בכנסים ובעבודה מול לקוחות קטנים וגדולים יותר, אך בפועל יבצע עבודה שגרתית יומיומית של שליחויות. אני בטוחה שאם אתם עסקתם בעבר בעבודה ייצוגית ברמות בכירות, ודאי תסכימו איתי שהשילוב בין שתי הדרישות הללו הוא מורכב במיוחד. בדרך כלל מי שעוסק בשיווק, ייצוג בכיר, עמידה מול קהל לא יוכל לסבול עבודה שגרתית שבה הוא "בורג קטן" במערכת - זה שמבצע את הפקודות בלבד.
מצד שני, יש שליחים רבים שהעבודה "קטנה עליהם" וכדאי לקדמם.

כשאתם, יושבים מול הדף לבן זכרו דבר אחד חשוב: לאף גרפולוג אין אינטרס למנוע מכם עבודה שאתם מתאימים לה.
יותר מכך, כשנמצאים מספר מועמדים מתאימים, יפנה הגרפולוג בדרך כלל למעביד וישתף אותו בעניין.

טיפים חשובים - האם ניתן לזייף את כתב היד?
הקפידו להיות רגועים וטבעיים. מאות פרמטרים נבדקים בחוות דעת גרפולוגית ורובם לא ניתנים לזיוף כלל. לכן, אגב, משתמשים בגרפולוגיה בבתי משפט, לדוגמה: לחץ הכתיבה - מספק מידע רב לגבי עמידה בלחצים, אמינות ולויאליות למערכת, משמעת עצמית, מוטיבציה, יציבות נפשית, אסרטיביות ועוד.
אם תנסו לשלוט בלחץ הכתיבה, אתם עלולים ללחוץ חזק מדיי ובאופן אחיד מדיי - דבר שיתפרש מיד כאישיות לחוצה, כפייתית ולא אמינה!

הקפידו על הארגון
שימו לב לארגון הכתוב בדף - נסו לנצל את מלוא הדף, אך אל תשתלטו על כולו. השאירו מקום סביר לשוליים (לא רק בצידי הדף, אלא גם בחלק העליון והתחתון), רווחים בין שורות, הפרדה בין פסקאות וכד' - כתיבה מאורגנת, תעיד גם על אדם מאורגן. אדם המנצל את פוטנציאל הדף ינצל בעתיד גם את פוטנציאל התפקיד.

ועכשיו, כשאתם רגועים וחשבתם איך לארגן את הכתיבה בדף אפשר להתחיל. השתדלו לכתוב באופן רציף מתחילת הדף ועד סופו, כך רבים הסיכויים שתתקבל תמונה של יכולת התמדה וריכוז בעשייה. אם כתב ידכם אינו קריא, אל תנסו להתאמץ ולכתוב ברור. במקרים כאלה הבדיקה הגרפולוגית תתחיל רק לקראת סוף העמוד - שאז, סביר שכבר תתעייפו מלהתאמץ ותחזרו לכתיבה הטבעית.

יש לכם כתב חרטומים?!
חשוב מאוד להדגיש, כתב יד שאינו קריא הוא לא תמיד חיסרון. שנות בית הספר הקשות, עם המורה שתמיד העירה לכם על "כתב חרטומים", יכולות להגיע לסופן! בגרפולוגיה, יש כתבי יד קשים לקריאה אך מאוד מקוריים שמעידים על: יצירתיות, מעוף, הליכה נגד הזרם ועוד.

כתיבת ספרות ומחיקות
מעבר לכך, האמינו בעצמכם וביכולות שלכם. אם כתב ידכם קטן זה לא אומר שאתם אנשים קטנים, אל תנסו לכתוב בגדול כי שינוי של אלמנט אחד יהיה זניח מבחינה גרפולוגית. כתבו באופן שנוח לכם, הקפידו על כתיבה ברורה של מספרים, ואם טעיתם אל תשקיעו יותר מדיי אנרגיה במחיקה.
כתבות נוספות:
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות