בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
חטאים אחר כך

´חטאים אחר כך´ פרק 6
---------------------------
רומאן מאת יעלה זהבי, סופרת צעירה ומוכשרת אשר לוקחת אותנו שבוע אחר שבוע בנפתלי נפשן של שתי נשים דרך רומן מכתבים מקוצר נגלה מערכת יחסים בלתי-צפויה בין שתי הנשים. אחת בוגדת בעל כורחה, השניה נבגדת, אולי בכל כורחה ואולי לא, וכך או כך - אף אחת מהן אינה יודעת בוודאות לאיזה מהתיאורים היא מתאימה. זהירות-ממכר!

הדר,

מאז שאני עובדת עם משרד הבריאות, אין רופא שאני לא יכולה להגיע אליו בארבע או חמש שיחות טלפון. ליאור, היועץ המשפטי של המשרד, הוא בחור שאני מכירה עוד מ´ייל´. כשהגעתי לשם הוא בדיוק סיים את הדוקטורט, ואחרי שיצאנו תקופת-מה הוא הפך לאקס לא-מיתולוגי ומדריך צמוד שהכיר לי כל אבן בניו-יורק. כל מה שאני צריכה לעשות הוא להרים אליו טלפון, לומר שם, דוקטור X, ולחכות שהוא יחזור אלי עם המידע. בהינף שפופרת אני יכולה לשמוע על כל מה שאני רוצה לדעת ומעזה לשאול.
אבל לא התקשרתי אליו.
במשך שבועיים דחיתי כל פגישה שקבעתי עם דוקטור X, אבל בטלפון הייתי נופת-צופים. אמרתי לו שאני מתגעגעת אבל טובעת בעבודה, אמרתי שיש לי המון ארוחות משפחתיות, אמרתי שיש חברות שחזרו מחו'ל, חברים שנוסעים לחו'ל, הלוויות, חתונות ומה לא. בינתיים, חברה טובה שלי שמקדישה את חייה לשידוכים, מיהרה לסדר לי פגישות עם מי שהיא מחשיבה כמיטב הרווקים הראויים באזור גוש-דן. בשבועיים האלו נפגשתי עם רכז הפרוייקטים של חברת ´טבע´, עם הרכש החדש של בית'ר ירושלים, עם בחור גרמני שהגיע לארץ כדי לקנות עבור אבא שלו שישה בניינים ב´שלמה המלך´, ועם עוד ארבעה או חמישה גברים שבנות אמורות לפול לרגליהם, ונופלות. אבל אף אחד מהם לא עניין אותי. הייתי יושבת מולם, ורק שאלה אחת כל הזמן שאלה את עצמה בראש שלי; באיזו קלות הם משקרים. מה הם מסתירים ממני, אם בכלל.
בשבוע השלישי הייתה לי פגישה עם בועז. שחקן צעיר, מקסים, עלם-חמודות שחיבבתי נורא ושהחלטתי לנסות להמשיך לצאת אתו. אני לא יודעת אם זו הייתה החלטה שעשיתי משום שרציתי להשיב לבעלך כגמולו, או שבאמת מצאתי בו עניין. אני כן יודעת שאת הפרשייה הקצרה הזאת ביני ובין בועז ניהלתי כשלנגד עיניי נמצא בעלך, תמיד בעלך. רציתי שהוא יראה אותי יוצאת עם אחר, רציתי שהוא יבלע את הרוק מרוב עלבון, רציתי לבגוד כי הרגשתי נבגדת. ונראה לי שזה עבד. אחרי חודש שבו היחסים בינינו התפוררו לאט אבל בעקביות, הוא ביקש לדבר אתי, ואמר שיש משהו שאנחנו צריכים לשוחח עליו.
ישבנו ב´בטא-קפה´, מאה מטרים מהדירה של בועז.
בהתחלה שתקנו.
בשלב כלשהו אמרתי, בסרקזם, 'אז על מה את מעדיף לדבר, על דא או על הא?' והוא צחק במרירות.
הוא לגם מכוס הקפה שלו, הזמין אחת נוספת, ונדמה היה לי שאני רואה אגלי זיעה מעל העיניים שלו, שהבריקו כרגיל.
ופתאום הוא התחיל:
הוא אמר שכבר שלוש שנים הוא לא מצליח להתחייב לאף בחורה (אבל לא אמר שכבר שלוש שנים הוא נשוי). הוא אמר שבתקופה האחרונה הוא כמו מטוטלת שנעה בין צורך מוחלט בהתבודדות ובין הרצון להיות קרוב למשהי. הוא אמר שבחודש האחרון הוא מבולבל, ושהוא לא יודע מה אתו. הוא דיבר על מערכות-יחסים שהיו לו ומערכות-יחסים שהוא היה רוצה שיהיו לו. הוא דיבר על הזוגיות של ההורים שלו, ובעצם הוא לא סתם את הפה כמעט חצי שעה. בסוף, רק בסוף, הוא הוסיף:
'שיקרתי לך בשבועות האלו. כלומר, לא ממש שיקרתי, רק סילפתי את האמת.'
שאלתי אותו מה ההבדל.
הוא אמר שזו שאלה של מרחק בין האמת ובין מה שאומרים.
שתקתי.
חשבתי לעצמי ששקרים תמיד נראו לי אמיתיים יותר מאמת מסולפת, אבל לא הצלחתי להסביר את זה לעצמי אז המשכתי לשתוק, אבל גם את השתיקה הזו אני הייתי זו ששברה.
שאלתי אותו אם הוא נשוי.
הוא אמר לא.
שאלתי אותו אם הוא היה נשוי, ואם יש לו ילדים.
הוא אמר לא.
שאלתי אותו אם הוא יוצא עם משהי אחרת.
הוא אמר לא.
שאלתי אותו אם הוא יצא עם משהי אחרת כשהוא הכיר אותי.
הוא אמר לא.
אמרתי, 'אם ככה מה העניין'.
הוא שתק.
והפעם, את השתיקה הזאת, הוא היה זה ששבר.
הוא אמר שלפני חודש, כשהוא חזר מחו'ל, הוא הקדים את החזרה בשבוע אבל לא סיפר לי כי הוא הרגיש שהוא צריך זמן לחשוב על דברים.
שאלתי אותו מתי הוא כן חזר.
הוא אמר שזה היה שבוע לפני שדיברנו.
חישבתי שבוע אחורה והבנתי שהוא משקר, כי בבית-החולים ראיתי אותו עשרה ימים לפני שהגיע לארץ, ולא שבוע. שאלתי את עצמי אם השקר הנוכחי קרוב יותר או רחוק יותר מהאמת, ופלטתי גיחוך בלתי-נשלט. מיד אחרי הגיחוך שמעתי אותו אומר: שבועיים, חזרתי שבועיים לפני שדיברנו.

בשלב הזה הייתי מבולבלת. או שלבעלך יש אינסטינקטים של סוכן ביון או שיש לו המון מזל. כך או כך, לי לא הייתה שום דרך לדעת אם בשלב הזה הוא דיבר אמת, או שאולי סתם שכלל את השקרים שלו.
החלטתי להרים טלפון לבועז, אבל למחרת, כשהתקשרתי לבועז ושמעתי את הקול השבור שלו, הבנתי שיש דברים חשובים יותר לשוחח עליהם מאשר דוקטור X.

לפרק הקודם

 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות