בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
חטאים אחר כך

´חטאים אחר כך´ פרק 8
-------------------------
רומאן מאת יעלה זהבי, סופרת צעירה ומוכשרת אשר לוקחת אותנו שבוע אחר שבוע בנפתלי נפשן של שתי נשים דרך רומן מכתבים מקוצר נגלה מערכת יחסים בלתי-צפויה בין שתי הנשים. אחת בוגדת בעל כורחה, השניה נבגדת, אולי בכל כורחה ואולי לא, וכך או כך - אף אחת מהן אינה יודעת בוודאות לאיזה מהתיאורים היא מתאימה. זהירות-ממכר!

הדר,

אני לא יודעת אם קישרת בין הדברים, ולמען האמת אני בכלל לא בטוחה שאת זוכרת, אבל לפני השיחה הראשונה שלנו, אם אפשר לקרוא לזה שיחה, התקשרתי אלייך שלוש פעמים. פעם אחת הערתי אותך משינה, זה היה בעשר בלילה (מי ישן בעשר בלילה), ובפעמים הנוספות התקשרתי בשעות הערב אבל גם בהן מיד נשמטה ממני השפופרת חזרה אל מקומה. אלו היו שלוש התקשרויות שלא הצלחתי להשלים; שלושה ניתוקים שהקדימו את שיחת הטלפון הבלתי-נמנעת שהתרחשה דווקא ביום שבו החלטתי, סופית, שלא אדבר אתך. שאין סיבה. ושאין טעם.
לוּ ידעתי אז את מה שאני יודעת עכשיו.

בכל אופן, זה היה בשבועיים שבהם המתנתי לגזר הדין. ביקשתי מליאור, הידיד שלי ממשרד הבריאות, לברר עבורי על בעלך ואמרתי שזה בחור שהסתבכתי אתו. ממתי את מסתבכת עם בחורים, הוא שאל. ואני ביימתי צחקוק. אם ליאור היה יודע במה עוד הסתבכתי באותם שבועות הוא לא היה משתעשע אתי ככה, חשבתי לעצמי. הפצרתי בו שיחזור אלי עם תשובה כמה שיותר מהר והוא ככל הנראה זיהה את הבהילות בקול שלי וחזר אלי תוך פחות מחמש דקות. הוא אמר שהוא מצטער, הבחור נשוי. הוא נשוי כבר שלוש שנים.
לא אמרתי כלום.
איך פספסת את זה? הוא שאל. אבל לא עניתי. הוא שאל אם אני בסדר ואני אמרתי שכן.
וילדים?, שאלתי, יש לו ילדים?
בזה ליאור לא היה בטוח. נדמה לו שאין ילדים.
את רוצה שאני אמשיך לחטט?
לא, עזוב. אני אסתדר.

אבל קשה לומר שהסתדרתי.

אני יודעת שזה היה אמור לזעזע אותי. אבל בעיצומה של סופת טורנדו קשה מאוד להבחין ברוחות, אפילו חזקות. מה שאני מנסה לומר הוא שבהתחשב בעובדה שבאותם ימים הבשורה היחידה שבאמת הטרידה אותי נגעה לבריאותי ובעצם לחיי, הידיעה שהגבר שיצאתי אתו הוא גבר נשוי הייתה ידיעה שפחות הזיזה לי, מה גם שבלאו-הכי מזמן הפסקתי לחבב אותו. בזמנו נדמה לי שחשבתי לעצמי שעכשיו, כשהחושים מתחדדים, ההבחנה בין אסונות קלים ואסונות קשים נעשית מאוד ברורה. אבל טעיתי. האבחנה הזאת הייתה מעורפלת ולקח לה הרבה מאוד זמן להתבהר. לקח לי שלוש או ארבע שעות להבין את ההשלכות של הידיעה החדשה הזאת, וההשלכות שלה, או לפחות המרכזית שבהן, היא שמעבר לעובדה שייתכן שהדבקתי אותו, אם אכן הודבקתי, אז מעבר לעובדה הזאת קיים סיכוי שלאפיזודה העגומה שנקלעתי אליה ישנו קורבן נוסף, הקורבן היחיד שלא באמת אשם, שלא אחראי בשום דרך. והקורבן הזה הוא את. האסון הקטן שלי התברר כמשהו שעשוי להיות אסון פוטנציאלי, גדול מאוד, עבור אישה אחרת, כלומר עבורך, והמחשבה הזאת הוציאה אותי מדעתי. במקרה הרע את תגלי שבעלך בוגד בך ושיש לך אידס. במקרה הרע את תגלי שבעלך בוגד בך אבל את בריאה.
הייתה דילמה כמובן. האם להתקשר. מתי להתקשר. אבל לא התייעצתי עם אף אחד כי לא היה עם מי. להתייעץ – פירושו של דבר להסביר את המצב לאשורו, ואת זה לא הייתי מוכנה לעשות. אז נאלצתי להחליט וכהרגלי החלטתי להחליט אחר-כך; להמתין שבועיים ובהתאם לתשובה להכריע אם לבצע או לא לבצע את שיחת הטלפון. החלטתי שלשפוט את העניין מבחינה מוסרית אני ממש לא יכולה במצבי, ואם אשמע שאני בריאה ייתכן שבכלל לא אצטרך. אבל למרות שעקרונית זו הייתה ההחלטה שלי, הסקרנות היא זו שבסופו של דבר הכריעה. לא התאפקתי. רציתי לשמוע מי את, רציתי לדעת, דרך קולך, דרך ´הלו´ אחד, את כל מה שאפשר לדעת. רציתי לאפיין אותך וכך לאפיין אותו וכך לאפיין אותי. רציתי לדעת מי זו שנמצאת בסכנה. מי האישה שנבגדה. מי האישה שלא יודעת על מה שעוללתי לה בעל כורחי. או שאולי רציתי אינפורמציה שתסיח את דעתי מהמחשבות האחרות, המפחידות יותר, שקשורות אלי. מכל מקום, את האינפורמציה רציתי, ושיקול הדעת שלי באותם ימים – קשה לומר שהוא היה בשיאו. אז התקשרתי. וניתקתי. שלוש פעמים.

בפעם הראשונה הערתי אותך, או לפחות כך זה נשמע. בפעם השניה נשמעת אדיבה ותמימה, דמיינתי אותך רגועה, אישה שקטה שנהנית מאי-הידיעה על בעלה הבוגדני. עד כדי כך הייתי רחוקה מהאמת. עד כדי-כך שבויה בהנחות השגויות שלי, הטיפשיות. בפעם השלישית הרגשתי את הסכנה והניתוק היה אלים, כמעט היסטרי. בפעם הרביעית, כשהתחלת לדבר אלי, הבנתי שאין דרך חזרה.

באדיבות: מגזין יופי

 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות