בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
חטאים אחר כך

'חטאים אחר כך' פרק 10
-----------------------------
רומאן מאת יעלה זהבי, אשר לוקחת אותנו שבוע אחר שבוע בנפתלי נפשן של שתי נשים דרך רומן מכתבים מקוצר נגלה מערכת יחסים בלתי-צפויה בין שתי הנשים. אחת בוגדת בעל כורחה, השניה נבגדת. זהירות-ממכר!

הדר

אמיר מתקשר אלי מדי פעם, מנסה לדלות פרטים, לשמוע איפה את. בימים האלו הוא כבר לא מנסה להשרות את הקסם שלו עלי או על אף אחד אחר, אולי רק על כמה נשים שהוא אוסף לעצמו השד יודע מאיפה. הוא כמו סולטן הבעל הזה שלך. הוא כמו שייח, והעולם בשבילו הוא כמו ארמון. אבל עכשיו, שלא כמו בתחילת ההיכרות שלי אתו, הוא נטול חן לחלוטין וקשה לי להבין איך סבלת אותו כל השנים האלו, אפילו בהתחשב בסידור המיוחד שלכם. הוא סרקסטי, הוא מעיר הערות סקסיסטיות, הוא לועג לי ולך והוא חושף את פרצופו האמיתי כל הזמן, כבר לא טורח להעמיד פנים. זה מחזה מחריד שאני נמנעת ממנו בכל מחיר. אני מסננת אותו כשהשיחה מזוהה ומנתקת כשהיא אינה מזוהה, ומסרבת לדבר אתו או לתת לו לפרוק את התסכולים שלו עלי או עלייך. משהו התפרק בו, ובאופן בלתי-צפוי האישיות הבלתי-מסולפת שלו, שמרתיעה אותי כל-כך, גם גורמת לי לאהדה, אולי לרחמים. אני חושבת לעצמי שגם הוא נקלע לסיטואציה שהוא אינו יכול לצאת ממנה. אולי הוא קורבן של עצמו, או שלך, לא פחות מאתנו. בכל מקרה – יותר מדי כוחות אין לי ועדיף שאדאג לעצמי.

אני חולה. בהתחלה חשבתי שזו שפעת אבל שפעת אמורה לעבור תוך מספר ימים ואני לא מצליחה לקום מהמיטה כבר יותר משבוע. אני מצטמררת, קר לי וחם לי, אין לי תאבון, אני חלשה, ולמשרד לא הלכתי כבר חמישה ימים. בקושי אני כותבת לך אבל אני כותבת – זה הדבר היחיד שאני עושה. יש לי חודש עד שתחזרי ועד אז אני מתעקשת לומר את הכול, להסביר את הכול ולהזכיר את הכול, כך ששום דבר – כולל מחלה – לא יעצור אותי.
יש חודש עד שתחזרי ועד אז יערמו כאן כל המכתבים שאני כותבת לך ולא שולחת. אני תוהה אם יהיה טעם לתת לך אותם, ואם כן – אם גם יהיה אומץ. אני מניחה שלא. מצד שני כל התגובות שלי אלייך הן בלתי-צפויות; את תמיד גרמת לי להפתיע את עצמי אז אולי, רק אולי, כשתחזרי תראי ארבעים או חמישים מכתבים מחכים בתיבת הדואר שלך, או על מפתן הדלת, או בידיים שלי אם תסכימי לראות אותי שוב.

תסכימי לראות אותי שוב? – אני מאמינה שכן אבל לרגעים האמונה הזאת חומקת ממני ואז קשה לי לנשום. בזמן האחרון, וליתר דיוק מאז שעזבת, אני בקושי יוצאת. מעט מאוד חברים אני פוגשת ומהארוחות המשפחתיות אני מתחמקת בעקביות. אימא שלי חושבת שלא התגברתי על אמיר ולכי תסבירי לה שזו אשתו שאני לא מתגברת עליה. פעם או פעמיים, באיזו ארוחה משפחתית, היא ניגשה אלי וליטפה אותי על הראש, כאילו אני ילדה, ואמרה שזה יעבור, הכול יעבור. בלב שלי סיפרתי לה הכול אבל מהשפתיים לא הוצאתי מילה. אני מבולבלת, החיים שלי בבלגאן, ואת – שאחראית על רוב הבלגאן הזה – השארת אותי לבד לעשות סדר כמו בשיר ההוא של אלניס מוריסט. ההבדל הוא שאני לא שונאת אותך בכלל. אני רק מתגעגעת. חושבת על השיחות הראשונות שלנו, חושבת החופש שפתאום הרגשתי ועל הפחד שרק הדגיש את האושר, חושבת על המבוכה והחשש שהבהירו לי שבבסיס העניין יש דווקא ביטחון, והעיקר – העיקר הוא שמעולם לא הרגשתי טוב יותר.

לא שאין לך חסרונות. גם את אינך מושלמת. בסופו של דבר, כשהלב עלה על גדותיו, לא מצאת פתרון אחר אלא לעזוב. אַת אומרת שנסעת לאנגליה כדי להשיג את זכויות התרגום של הרומאן החדש של איאן מקיואן, אבל לי ברור שלנסיעה הזאת, ובמיוחד לתזמון שלה, יש סיבות נוספות. הן הפתיעו אותי לא יותר פחות משהן הפתיעו אותך. חשבתי שאצלך בראש הכול מאורגן, ששום דבר לא יוכל אף פעם להוציא אותך מגדרך, אבל טעיתי. על כל פנים, אני חייבת לציין שיש בזה איזו שהיא נחמה, בידיעה שמשהו אצלך התערער. ואולי אני נהנית לחשוב שמשהו אצלך אני בעצמי ערערתי. יש פחות נחמה בידיעה שעזבת אמנם, אבל אני לא דואגת – את תחזרי. אין לי ספק שתחזרי. לא. יש לי ספק שתחזרי. נדמה לי שהספק הזה הוא שעושה אותי חולה ואני דואגת, כל הזמן דואגת. בינתיים אני מנסה להחזיר אותך עם המילים האלו שאני כותבת כל ערב. בינתיים אני מאמצת את כל התאים, את תאי הזיכרון ותאי התבונה, הכול בניסיון לשחזר במדויק את מהלך העניינים המטורף הזה שנכנסו אליו.

אז כדאי שאחזור לעניין. איפה היינו? כן, אחרי שיחת הטלפון ולפני הפגישה הראשונה.

באדיבות: מגזין יופי
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות