בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
מיסטיקה

מנוחה נכונה לפי הפנג שואי
--------------------------
פתגם סיני אומר 'שנה כיוון מיטתך וחייך ישתנו'. גליה פונדק מסבירה איך מעצבים את חדר השינה לפי הפנג שואי
פתגם סיני אומר 'שנה כיוון מיטתך וחייך ישתנו'. האומנם? גליה פונדק מסבירה איך מעצבים את חדר השינה לפי הפנג שואי למרות שאנחנו מבלים כשליש מחיינו בחדר השינה, איכשהו אנחנו תמיד מעצבים קודם את הסלון, אחר כך את המטבח וחדר האמבטיה, את חדרי הילדים אם יש, ורק לאחר עיצוב המלונה לכלב, אנחנו איכשהו מתחילים לשים שחדר השינה שלנו סובל משממה ושיממון. בתור אחת שמתעסקת בפנג שואי וראתה מאות בתים מבפנים, אני יכולה להבטיח לכם שהמצב חוזר על עצמו כמעט בכל הבתים. איכשהו, תמיד חדרי השינה זוכים להכי פחות תשומת לב.
בפנג שואי הקלאסי קיימים בבית מספר מוקדים של חשיבות שעובדים בסינרגיה ומעצימים את איכות המזל שלנו. אחד מהם הוא חדר השינה והכי חשוב - כיוון השינה.
אז לאור (או שמא חשכת) נתוני הרקע מה הפלא שסטטיסטית שליש מהאוכלוסייה סובל מנדודי שינה? כיווני מזל וביש מזל
 
פתגם סיני עתיק קובע: "שנה כיוון מיטתך וחייך ישתנו". על פי תורת הפנג שואי יש לכל אדם, בכפוף לתאריך הולדתו ומגדרו, ארבעה כיווני מזל טוב וארבעה כיווני מזל ביש.

כיוון השינה נקבע לאחר שממרכזים את הבית ומקבעים את המצפן במרכזו המדויק. כיוון מראשות המיטה או הכיוון אליו פונה צ'אקרת הכתר (מעל קודקוד הראש) שלנו היא עוצמתי וקובע גורלות בלוויית ארבעת פקטורים נוספים: הורוסקופ, קארמה, עידן והורים.

הנה ארבעת הכיוונים. נסו לברר עם עצמכם מהו התיאור שהכי תואם כרגע את מצבכם.

1. שפע של מזל טוב המתבטא בהצלחה כלכלית, ויטאליות ומזל טוב בחיים האישיים.
2. בריאות טובה, חברים מועילים וגמול על עבודה קשה.
3. הצלחה רומנטית, יחסי ציבור טובים והרמוניה כוללת.
4. החלטיות, התפתחות רוחנית והצלחה בלימודים.

במקביל לארבעת הכיוונים הטובים יש ארבעה כיווני מזל ביש, שכאשר אנחנו ישנים לכיוונם אנחנו נחשפים לארבע איכויות חיים ירודות.
1.ריבוי 'תאונות מינוריות' כמו דו"חות חנייה, רוורס לתוך עמודים ושכחה כללית.
2.כעסים, ריבים וקריסת מערכות יחסים.
3.ריבוי מחלות קטנות והידרדרות כללית של הגוף והנפש.
4. חוסר מזל משמעותי, מחלות קשות ומחשבות מעוננות, אובדניות ולא רציונליות.


ניקח לדוגמה גבר יליד 17.7 1957 הישן לכיוון דרום-מזרח. גבר אומלל זה, בלא ידיעתו, מזמן לחייו איכות של מריבות, כעסים, וכחנות בלתי פוסקת עם כל מי שהוא מדבר איתו, מערכות יחסים שקורסות והתמכרות למין. בייעוץ הייתי מבררת איזו איכות חיים הוא רוצה לעצמו: יש אנשים שממוקדים במציאת זוגיות או בשיפור בריאותי או בהצלחה כלכלית ויש כאלה המעוניינים בצמיחה רוחנית.

התיקון לגבר זה הוא פשוט בתכלית. כל שהוא צריך לעשות הוא להפנות את מיטתו לכיוון צפון-מערב, שם הוא יחווה שפע של מזל טוב.

עד כאן הפנג שואי האינדיבידואלי וכעת נעבור להנחיות כלליות. איך עושים פנג שואי לחדר שינהחדר השינה על פי הפנג שואי צריך להיות ממוקם בסקטור הכי שקט בבית, במידת האפשר. כלומר לא בסמוך לכבישים סואנים, מגרשי חנייה שבהן האזעקות מתחילות באישון ליל וכן הלאה.

החדר צריך להיות מאובזר כך שתהיה בו דומייה והגנה מקסימלית. חלונות החדר והמרפסות המצורפות אליו, בעיקר בקומות הראשונות, רצוי שיהיו ממוגנים בסורגים נאים ונעולים כך שתת המודע שלנו יזכה לרוגע ולשלווה.

ניתן לפרוש שטיחים 'בולעי רעשים' שגם יפחיתו רעש וגם יעניקו מראה רך.

מעל המיטה מומלץ לתלות אפיריון כך שנוצר בתוך חדר השינה עוד מתחם מוגן ומרוכך לתוכו אנחנו נכנסים ברגע השינה. בדי האפיריון מעדנים את הקשיות של הקירות והתקרה ומקנים גם תחושה מלכותית וחלומית.

לא מומלץ להשתמש בחדר השינה באלמנטים מפחידים כמו תמונות זוועתיות ופסלים מעוטרים במוטיבים גיהנומיים. את אוסף המסיכות מהטיול האחרון לנמיביה כדאי להשאיר מחוץ לחדר שינה. גם מראות התלויות ומשקפות את המיטה הן פנג שואי רע. ביקיצות הלילה שלנו גם מעיל או מגבת תלויים נראים לעתים כמו דמויות מהשאול, כך שרצוי לוותר על האתגר הזה ללב ולהעניק לחדר השינה מראה מלטף.

אסור שיהיו מופנים 'חיצי רעל' כלפי המיטה. חיצי רעל הם כל זווית מחודדת שהיא, למשל זווית מחודדת של ארון, קורה בתקרה, שידות, מאוורר תקרה וכן הלאה. כאשר חיצים אלו מופנים למשך זמן ממושך הם מחלישים את בריאות האיבר אליו הם מופנים. על מנת לרכך זוויות חדות אלו, ניתן לפרוש עליהן מפות או להדביק עליהן מסקינטייפ צבעוני כתוספת דקורטיבית.

במידת האפשר עדיף לוודא שהם פשוט לא יוצבו מעל ובקרבה למיטה. בהמשך ניתן פשוט להימנע מרכישת רהיטים בעלי זוויות מחודדות ולהעדיף רהיטים שפינותיהם מהוקצעות ומעוגלות.

החלל שמתחת למיטה ומגירת המצעים הם לא בוידם. יש אנשים שדוחפים לשם את כל הנעליים שהם כבר לעולם לא ילבשו, או את אנציקלופדיית המדען הצעיר מכיתה ג' או את הציוד מהמילואים ואחר כך מתפלאים שהם סובלים מנדודי שינה.

מקום זה צריך להיות נקי, ריק ומאוורר. כאוס מתחת למיטה מחבל ברמת התת מודע בשלווה של שנתנו והופך גם אותה לכאוטית. המקסימום שניתן לאחסן במגירת המצעים זה את המצעים.

החלל מתחת למיטה רצוי שיהיה ריק ונקי על מנת שהצ'י, אנרגיית החיים הקוסמית, תוכל לרחף מעל המיטה ומתחתיה בדיוק כפי שקנה הנשימה שלנו צריך להיות פנוי מכל הפרעה.לכל אזור בבית יש צבעים וחומרים הנחשבים מבורכים עבור אותו אזור, ואלמנטים בלתי מבורכים ומטרפדים.

לא פעם לצערי שמעתי על תנופת שיפוצים שמשהו פצח בה בביתו ולאחריה חייו קרסו שאולה. פנג שואי הוא כלי עוצמתי שיכול למנף את חיינו לטובה, אך שימוש בלתי מושכל בו בהחלט יכול לפגוע בנו לרעה.

אל תצפו לישון בחדר שצבוע באדום חם, אינטנסיבי ומלא תשוקה ולקום רגועים ושלווים.
החומר שמזין את להבת האש הוא העץ, שבגווניו העדינים הירוקים, יכול גם לתמוך בשנתנו השלווה וגם להזין את התשוקה שלנו. לכן רצוי לצבוע את החדר במוטיבים ירוקים כמו ירוק פיסטוק עם הבלחות של ירוק תפוח או להשתמש ברקעים רגועים של כתום בהיר או סגול או לשלב מוטיבים בכתום עז, סגול עז או בורדו. במוטיבים כוונתי לכריות סאטן או גופי תאורה עם חיפוי בד צבעוני וכן הלאה.

כדי להמשיך ולחזק את מוטיב העץ שמחזק את איכות בעירת הלהבה מומלץ גם לתלות תמונות רגועות של צמיחה, פרחים טריים ושדות מוריקים. בנוסף ניתן להאיר את החדר בנרות ירוקים או אדומים, בייחוד כשרוצים להכניס מוטיב רומנטי לאווירה.

אצל רוב האנשים רוב הקירות הבית, כולל חדר השינה כמובן, צבועים בלבן. מלבד העובדה שצבע לבן על הקירות משדר ניכור, ובתרבות הסינית הוא אף משקף את המוות בכבודו ובעצמו, במפגש עם השמש המזרח תיכונית היוקדת והאינטנסיבית, כל העסק הופך למסנוור. לכן מומלץ להוסיף לצבע הלבן מספר טיפות של צבע נוסף למשל צהוב, שיהפכו את הקיר לשמנתי.

התאורה בחדר השינה צריכה להיות מחופה בגופי תאורה מעוגלים שמנווטים את התאורה לתקרה כך שהיא מגיעה אלינו מרוככת. נורות ללא חיפוי גם הן מייצרות חץ מורעל וכשהן ממוקמות מעל גופנו הן בהחלט לא עושות לנו טוב.

מילת אזהרה לסיום: אם חדר השינה שלכם ממוקם בצפון הבית, החל משנת 2004 ועד 2023 לא מומלץ לשפץ או לעצב את חדר השינה ובעיקר לא לנגוע באזור שנמצא במצפן במעלות 292.5-307.5 במשך כל שנת הכלב הסינית שהחלה ותימשך עד 5.2.2007.

15 מעלות אלו במצפן יכולות לזמן השפעות לא רצויות על חיינו, כך שכל סוג של שיפוץ או עיצוב מחודש אינם מומלצים. מומלץ להשאיר אזור זה כפי שהוא. באופן בסיסי לא מומלץ שמראשות המיטה יופנו אל עבר 15 מעלות אלה. יתרה מכך, גם אם יש בחדר השינה שולחן עבודה או כורסת ישיבה - מומלץ שגם הם לא יפנו לכיוון זה.

ישנם שלושה אופנים להתחבר לכוח עליון: תפילה, מדיטציה ושינה. לא כדאי להשקיע בחיבורים?
 
באדיבות גליה פונדק
 
 
 
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2021, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות