בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
עסקים וקריירה

תכנית תדמיתית
---------------------
כשאת מנהלת עסק הגלגלים במוח תמיד עובדים שעות נוספות. תמיד מקננת המחשבה על איך לקדם יותר ואיך להצעיד קדימה את החברה.

בד בבד עם התוכנית השיווקית חייבת להיות תכנית תדמיתית אשר נועדה לעשות לשיווק 'חיים קלים'. הרבה יותר קל לנו למכור או לקנות משהו מוכר שכבר שמעו עליו וכך נחסך השכנוע המייגע....

תכנית שיווקית תדמיתית צריכה להיבנות לפני הקמת העסק יחד עם התכנית העסקית כלומר לא רק להחליט מהו סכום הכסף שיוקצה לכך אלא להחליט מראש על הדרך ולהכין מערכת צעדים יישומית אשר תוביל להשגת המטרה.

העובדה שצריך לקדם ולשווק לא מחדשת דבר השאלה איך עושים זאת נכון? האם תוך כדי הליכה משרבבים מידי פעם משהו לכתב שמכירים או שנותנים לאיש השיווק שיעשה את העבודה וסומכים עליו?

מנהלת יקרה בלוח המבנה הארגוני תדמית העסק נמצאת בידי המנכ'ל ואך ורק לך צריכה להיות השליטה המלאה על כך שכן יהיה זה גרוע להתעדכן לגבי חברתך מעל דפי העיתון בלי שתהיה לך שליטה. ביצת הזהב הקרויה בפי מוניטין היא הדבר החשוב ביותר ובמידה והיא נפגעת כל העסק נפגע.

באותה רצינות שאת מכינה תכנית עסקית כך תכיני תכנית תדמיתית שיווקית אשר צריכה להתייחס למספר פרמטרים מהותיים והם:

הגדרות- להיות בשליטה על תדמית העסק כלל לא אומרת שמדובר בתהליך הביצוע. ברור שיש צורך בהעמדת טרמינל אשר יחזיק את הנושא ויבצע . אך ההחלטה לגבי איך ומה חייבת להיות דרכך תמיד. רק את כמנהלת תגדירי את דרישות התפקיד בהתאם למטרותייך. לסמוך על מישהו אחר בנושא הזה תהיה טעות כי מלכתחילה העסק הוקם מתוך חזון שלך ולכן רק את זו שתדעי הכי טוב איך להגדיר. גם במידה ושכרת את שירותיה של חברת יחסי ציבור את היא זו שמלווה את התהליך מתחילתו ועד סופו ומגדירה יעדים ומטרות תוך שימוש בהכוונת המשרד בפן המקצועי.

הגדרת המוצר – לפעמים קשה להגדיר מה המוצר וכאן נכנס בלבול. צייר לא יכול לומר שהוא מוכר אמנות , הוא מוכר ציורים וזה המוצר שלו. להגיד שאת מוכרת אביזרים למחשבים זה לא מספיק חייב להגדיר את המוצרים אחד לאחד ואז הרבה יותר קל למכור לפי מוצר. אני לא יכולה לומר שאני מוכרת יחסי ציבור אני מוכרת אסטרטגיה, פרסומים, הפקת לוגו ועוד. ההתייחסות למוצרים מדייקת את המכירה ועוזרת להגדיר את קהלי המטרה המתאימים לכל מוצר.

מחקר – תהליך בסיסי לפני התחלת כל תכנית הוא מחקר. אשר נועד לבדוק יתרונות, חסרונות, דרישת שוק, קהלי מטרה, חזון ומטרות. המסקנות אשר מתקבלות מתהליך המחקר מהוות את התשתית להכנת תכנית העבודה

סטטיסטיקה - כמו שאני תמיד אומרת אם לא תמדדי לא תדעי . כדי להיות בשליטה על התנודות מעלה או מטה עלייך להציב את הנתונים על גרף ולמדוד סטטיסטית את אספקת המוצר מול התהליך התדמיתי שיווקי וכך תוכלי לגלות אם הוא יעיל ועד כמה. כאשר פעולה מוצלחת של יחסי ציבור או שיווק בשבוע מסוים תכניס מס´ גדול של עניין ולקוחות חדשים אז תוכלי לדעת איזה פעולה לחזק ולהיפך במידה ונקטת בפעולה שלא הניבה תוצאות תוכלי לא לחזור עליה שנית ולנסות דרכים אחרות יעילות יותר.

התכנית התדמיתית שיווקית שלך בסוף תהליך המחקר תעלה על הדף נתונים ברורים לגבי:

קהל המטרה – בבחינה של קהל המטרה יש לבדוק הרגלי צריכה שלו, הרגלי מדיה שלו, מחירים אשר יתאימו לו שכן לעשירון עליון ולסטודנטים לא נתמחר אותו הדבר לא?ברגע שיש לנו נתונים על קהל המטרה מתגבשת דרך הפנייה אליו וכך לאט לאט תתגבש התכנית כולה.

סביבת עבודה – ניתוח סביבת העבודה בודק את היתרונות והחולשות שבסביבה הקרובה והרחבה של העסק. מטרת הניתוח היא לאפשר בחינה תדמיתית של המוצר על מנת שתוכלי לבנות תוכנית תדמיתית שיווקית שתקדם את מטרות המוצר גם בטווח הארך וגם בטווח הקצר.

חסרונות- כן, לכל עסק יש גם חסרונות היכולת לזהות אותן מאפשרת להתמודד איתם ולא לתת להם לחסום את הדרך להצלחה.

מטרות – המטרות של התכנית מתחלקות למטרות קצרות טווח וארוכות טווח. הקצרות טווח הן אלה המושגות באופן מיידי ומספקות את הבסיס לבניית תדמית יציבה וחזקה לחברה. מטרות ארוכות טווח מתייחסות לבסיס התדמית והזהות וההכרה הציבורית, ועל כן יש לפעול לאורך זמן על מנת להשיגן.

הקדישי את הרצינות המתבקשת כדי להכין תוכנית תדמיתית שיווקית בכל שלב בו נראה לך שמשהו נתקע תמיד יש הזדמנות לבחון את הדרכים מנקודת זמן חדשה ולכוון להצלחה!

יעל לוטן –מנכ'ל לוטן תדמיות בע'מ
באדיבות מגזין יופי
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות