בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
עסקים וקריירה

משא ומתן - כך תשפר את הצלחתך
----------------------------

אם בחרת להכיר מעט יותר את תחום המשא ומתן ולמקצע את הידע האישי שלך בתחום הרי שתוכל לקרוא ספרים רבים ומגוונים על כך.

סביר להניח שידע רב יוגש לך בהם אגב עיון מעמיק ושתוכל להתוודע אל לא מעט התייחסויות שונות ומגוונות המציעות תשובות אקראיות או מלומדות לגבי כיצד משא ומתן עשוי להתבצע טוב יותר. כאשר תשאל את עצמך מה למדת מן הספרים הללו,מי שכנע אותך יותר ומי שכנע אותך פחות ובאיזה ידע תבחר להצטיידכדי לשאת אותואיתך להמשך חייך הרי שתצטרך להפעיל גם את מחשבך העצמאיתולבחור בדברים הנראים לך ביותר.זוהי למעשה השיטה המקובלת לרכוש ידע.פשוט,אין אפשרות אחרת לעשות זאת טוב יותר.

בנוסף,כדי אכן להיות בוודאות בטוח שאתה מצוייד בידע המתאים ביותר והטוב ביותר מבחינתך הרי שאם יהיה נחוץ לך להבין מעט יותר על משא ומתן תוכל להיעזר גם במאמר זה הסוקר מעט יותר מאשר גישה אחת או הימצאות של הצעות ספציפיות בספר אחד.מלוא ההדרכה ,התתיחסות המוצגת במאמר זה מייצגת מצד אחד הן את דעתי והן את תוצאות ספיגת ידע רב של מומחים אחרים במשולב שהוצמדו יחדיו.מטרתי הינה להציג עבור כל המתעניין תמונה רחבה ועשירה של התייחסויות למשא ומתן כדי לסקור עבורך בנאמנות דרכי הסתכלות שונים עליו והתייחסויות מגוונות.

כל זאת,על מנת שתוכל בנחת ובמבט נינוח להביט היטב בכל תמונת המשא ומתן האפשרית,ואחר כך,בזמנך החופשי וללא אילוצי לחץ זמן או מהירות ,לשקול את הנראה לך הטוב ביותר והמתאים ביותר עבורך לעת עתהכדי להתחיל ולפתח ידע אישי לגבי משא ומתן.

חשוב לדעת כי משא ומתן מתנהל בכל תחומי החיים ונמצא ללא הרף בכל שעות היממה ותקףלגבי תחומים של מיסחר,יחסי אנוש ותחומים מקצועיים.מטרת הידע הינה קידום עינינים טוב יותר והשגת המבוקש לך במהירות משופרת ובמינימום חישובי ביזבוז מלל,אנרגיה או מחשבה.מן הסתם משא ומתן עשוי להיות שונה מאד ולהתבצע באופן אחר לגמרי בכל שטח בו הוא מבוצע ולגבי דברים רבים ושונים אך ככלל אמורים להיות כללי זהב המתפקדים היטב בכל תחום ותחום אשר מבוקש לך בו לביצוע המשא ומתן ובהם יהיה עליך להשתמש.

הדבר הראשון במעלה הינו בחירת המניע לשיטה שתשתמש בה.למרות ההצעות הרבותוגישות הידע למשא ומתן אשר מוצגים בספרים,מוטב ראשיתלהשקיע מחשבה עמוקהמספיק בבחירת סגנון המשא ומתן המתאים לך ביותר מבחינת אופייך.ישנם סגנונות עדינים יותר,ישנם סגנונות גסים ומאסיביים יותר וישנם סגנונות פופולאריים לעומת סגנונות שהינם ייחודיים ומקוריים.כאמור,לא נחוץ "לקפוץ" יותר מדי מעל הפופיק בניסיון להגיע לפאר השימוש בעקרונות וטכניקות של משא ומתן כבר בהתחלה.אני מקווה שתבין כי מוטב להתחיל בקטן יותר ולהתנסות במספר סגנונות כדי להרגיש על בשרך איך אתה מרגיש עם הדברים ומהם המתאימים לך ביותר לאופייך.העניין חשוב כיוון שכלל ידוע הינו שאתה עלול להרגיש תחושה לא טובה אם תשתמש במשא ומתן שאינו מתאים כלל לאופייך ותיצור רושם לא נכון על הסביבה שאיתה אתה בא במגע.ייתכן ורושם זה כלל לא ישדר אותך ככפי שאתה באמתואף ייחטא באופן חריף מהצגת אופיך האמיתי .אם כן,הקפד והקדש תשומת לב מיוחדתככל שתוכללשיכוך התלהבות רכישת ידע משא ומתן מקצועי והחלף אותה ברצון נעים ונינוח להתאים עבורך ולבדוק איזה סגנון עשוי לשרת אותך הכי טוב ובאופן הנאמן לאיך שהיית רוצה שאנשים הבאים איתך במגע יתפסו אותך.

לשם ביצוע טוב של משא ומתן דרוש לך כושר ניתוח ותיכנון ,או ,לחילופין (יש כאלו שאינם מנתחים) יכולתשיחרור פסיכולוגית מאד גבוהה ה"מתפרעת" חופשית ושאינה שמה לב כלל לסדר ועקרונות.(ישנם אנשים המבצעים כך משא ומתן ביומיום והמצליחים בכך).נקרא לזה עוצמת משא ומתן כללית.בדרך זו אדם עשוי להיות קר מחושב ואלגנטי או עממי ומתנסח זול.העיקר הוא שהוא מתקדם אל עבר מטרותיו ושאינו מייחס חשיבות רבה מדי ללימוד משא ומתן או לכללים כלשהם.עם אדם מסוג זה יהיה קשה מאד להתמודד.הוא פשוט מה שנקרא נושא ונותן עוצמתי טיבעי.אגב,השאיפה של כולם היא להגיע למצב שכזה.

בגדול,משא ומתן יכול להתבצע בעיקר ידע דיבורי ,בעזרת מילים ונוסחים: כלומר,מה אתה אומר,כיצד אתה אומר,באילו טונים אתה משתמש וכיצד אתה יודע לנסח את הכל: עממי,אלגנטי,חכם,זריז וכן הלאה.כולל כמובן מה אתה יודע להגיד על הדברים.

דבר שני,כהמשך לכל ההיגיון הזה קיימות שיטות של ידע שלפיהן תוכל לדעת מה הכי כדאי (לדעת מומחים) לעשות בכל מצב ומצב.האם זה נכון? - תוכל לשקול לפי דעתך או לסמוך על המומחים הללו בהתאם למה שהם מציינים על ניסיונם ליד הופעת שמם.

דבר שלישי שאליו כדאי להוביל את כובד המשקל העיקרי הינו עוצמה אישית. בעוצמה אישית הכוונה הינה להרגשה האישית שלך וליכולת האישית שלך להרגיש שאתה עשוי להתקדם אל עבר מטרותיך גם ללא ידע במשא ומתן (זו התשובה אף לשאלהמדוע עליי ללמוד זאת - הטובים באמת הרי נולדים עם זה).ואכן כן.ייתכן מאד שאמת בדבריך.לכן,אף ייתכן שגם לך יש את היכולות האמיתיות.יוצא מכך שכדאי לשים לב לתחושות הטיבעיות שלך ולתת להם להוביל לעיתים.סה"כ עד כמה שספרים יהיו טובים מרבית הידע שלהם "שוקע" אחרי למידתו ומצטרף לאופי הטיבעי.ייתכן וקיים אופי המקבל אותו יותר מקצועית בשל קיום כלי משא ומתן טיבעיים בתוכו לעומת אופי שאכן אינו מתאים למשא ומתן.לכן אגב גם הוצעה מלכתחילה ההארה של בחירת סגנון המשא ומתן המתאים לך ביותר.

שים לב לכל הדברים הללו שהוזכרו והעבר מבט על עצמך. זהה את הדרך שבה היית רוצה לבחור לעשות את המשא ומתנים שלך.ניתן לומר שלא תוכל לבחור ממש רק דרך אחת היות וכל הדברים הללו ישתלבו בכל פעם אחרת ובכל מקרה ומקרה לגופו באופן שונה.מה שכן יהיה נכון להגיד הוא שאחד מבין ארבעת הדברים הללו : כושר ניתוח,ידע דיבורי,שיטות של ידע,ועוצמה אישית - יוביל אותך יותר מאחרים.

המשך יבוא.
 
באדיבות: אריק שני
חבר ארגון הכותבים הישראלי מ 1995

התמצאות עומק משולבת בתחומי ידע רבים

תחומי התמצאות וידע:

ניתוחי ידע מקצועיים רב תחומיים
אסטרטגיה וטקטיקה
התמצאות עומק בפסיכולוגיה ומדעי המוח
התמצאות עומק בשכנוע והשפעה (כתיבת ספרים מקצועיים - בתהליך)
כתיבה על כל סוגיה המקצועיים וניתוח כתיבה

חוקר עצמאית רטוריקה ואמנות הדיבור
תחקירים אודות אינטלגנציית דיבור
משא ומתן,אומנות המכירה
כתיבת הומור וניתוח הומור
ניתוח המצאות, חדשנות


אי מייל shin7@017.net.il
כתבות נוספות:
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות
 
  תגובות  
  משא ומתן בעסקים
מיקה   - ‏15/‏01/‏2012 14:34 
1.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות