בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
פוריות ופריון

בתול בן 40 במציאות לא בסרט....
-------------------------
לא מעט משמעויות יוחסו לעניין הבתולין, להרבה מהן קשר מקרי בהחלט למשגל ראשוני. חלק מן הגישות מפארות את 'תואר המידות' ובכלל מה הופך אותך לבתול/ה?
מאת: ד"ר לימור בלוקמן-מייקלמן, סקסולוגית
לא מעט משמעויות יוחסו לעניין הבתולין, להרבה מהן קשר מקרי בהחלט למשגל ראשוני. חלק מן הגישות מפארות את 'טוהר המידות' בשעה שהבתול\בתולה לא ממש חשים טהורים באופן יוצא דופןובכלל מה הופך אותך לבתול/?אחרות מחדדות את חוסר הניסיון המביך. ובכלל - מה הופך אותך לבתול\ה?

למונח בתול אנו מייחסים איכויות שונות, אך קשה להתעלם מן העובדה שרובן שליליות או לא ממש חיוביות. התואר בתול ניתן לאדם או אקט חסר ניסיון, מפוחד, לא מוצלח, טראומטי וכדומה.

בלי להיכנס להגדרות קטנוניות, בתול הוא אדם שלא קיים מעולם יחסי מין הכוללים חדירת פין לנרתיק, כלומר משגל. אם באישה עסקינן, יש להוסיף את מצב קרום הבתולין שלה- האם הוא שלם? אם כן, הרי שהיא בתולה, ואם עשתה שימוש בוויברטור אימתני ולא בא בקרבה איבר אדם, האם גם אז היא בתולה? אפשר להתחבט בסוגיה שעות רבות מבלי להגיע לפתרון.

ובכל זאת, האם שתי נשים לסביות שבחרו בנרתיקים חייכנים על פני איברים זקורים כעניין שבשגרה - האם הן בתולות? ומין בין גברים, האם זוג הומוסקסואלים המקיימים מין אנאלי תדיר, האם הם בתולים? ואם לא, האם מין אנאלי שווה למין ואגינלי בסוגיית הבתולין, גם אם מדובר בזוג הטרוסקסואלי? אין סוף...

הפעם הראשונה

מי לא זוכר את הפעם הראשונה שלו\ה? למרות ההתייחסות האסוציאטיבית למין ראשוני, התבגרות מינית רצופה ב'פעמים ראשונות': נשיקה ראשונה, פגישה ראשונה, הריון ראשון, אורגזמה ראשונה ועוד ועוד.

מסקר שערך ה-BBC עולה כי כמעט שליש מבני ה-16-24 איבדו את בתוליהם בגיל הצעיר מ'גיל ההסכמה' המקובל (בארץ גיל ההסכמה למין מלא הוא 16, למין חלקי 14).

43% מן הנשאלים קיימו יחסי מין מלאים עם יותר מ-5 פרטנרים שונים. 57% התנסו בסטוץ חד פעמי, ו-60% הודו שלא עשו שימוש בקונדום. אלכוהול היה מרכיב חוזר וחשוב במין ראשוני, 37% טענו כי שתו לפני קיום יחסי מין בפעם הראשונה.

בתשובה לשאלה מהו החשש הגדול מיחסי מין ראשוניים, השיבו 41% כי החשש הוא הריון לא רצוי, 24% טענו לחשש גדול מאיידס ו-22% חששו ממחלות מין אחרות.

שאלה נוספת בדקה על מי פועל הלחץ החברתי באופן אינטנסיבי יותר? האם הלחץ פוחת ככל שאנו מתבגרים? ממש לא. בשעה ש-23% מן הצעירים בני ה-18 טענו ללחץ חברתי בכל הקשור למין, 33% טענו לאותו לחץ בדיוק, בקבוצת הבתולים בני ה-32 ומעלה!

פרפרים בבטןאז הגעת לגיל 30 ואת\ה בתול\ה. לאן מכאן? הצורך בקשר רומנטי, זוגי, חיובי ופורה, רק מתגבר עם השנים. אדם שבאופן כזה או אחר נמנע ממין במשך שנים רבות, חושש יותר מכל לחשוף את עובדת היותו חסר ניסיון בתחום, בעיקר בפני בן זוג פוטנציאלי חדש. פגישה ראשונה עלולה להיות אירוע מלחיץ. על מה נדבר, איך נראה אחד בעיני השני\ה, האם יהיה לכך המשך והכי חשוב מה לספר ומה לשמור לשלב מאוחר יותר? בשובר הקופות ההוליוודי 'בתול בן 40' נמנע הגיבור מלשתף את בת זוגו באמת המביכה. ובמציאות?

במסגרת עבודתי כמטפלת זוגית וסקסולוגית, הזדמן למרפאתי בחור מקסים כבן 30, נראה מצוין ובעל הערכה עצמית בריאה, המתמודד באופן יומיומי עם עצם היותו בתול. לדבריו,'לספר בפגישה הראשונה הוא רעיון מאוד לא מוצלח. אני חושב שגם לנשים בתולות בגיל מבוגר עשויה להתעורר בעיה בעקבות חשיפת הנתון הזה, אך ייתכן שעדיין יימצאו גברים שאפילו ישמחו לשמוע על כך. במקרה של גברים התמונה נראית אחרת לגמרי. רוב הנשים מעדיפות גברים אקטיביים, מאצ´ואיסטים שיובילו את הקשר והעובדה שאתה לא גבר ממוצע שמרייר על כל בחורה שעוברת וגם 'לוקח' מה שאפשר, היא תעודת עניות עבורך'...

בפגישות ראשונות יש להימנע מכל הצהרה שתגרור תגובה קיצונית לכאן או לכאן. יחסי המין הם חלק מאוד אינטגרלי וחשוב בקשר זוגי טוב, יחד עם זאת חשיפת נתון שכזה עלולה לקטוע אפשרות להתפתחות קשר שכזה כבר בתחילתו.

קשה באימונים קל בקרבהטענה הנפוצה שיחסי מין בגיל צעיר אך סביר, יאפשרו 'מחנה אימונים' אופטימלי או במילים אחרות, אם נקפיד לצבור ידע וניסיון, נזכה להציג בפני בן\בת הזוג המיועד\ת תמונה נפלאה של פנתר\ת מין מנוסה. התפיסה הזו מביאה לחץ רב לבתול\ה הבוגרים המצוידים ממילא במטען של חששות וקשיים בכל הקשור לסקס.

חשוב לזכור כי הטענה הזו איננה לגמרי נכונה. באנלוגיה קולינרית, אם ביליתי 3 שנים בניסיון להפוך לשפית מצליחה והמנה המרשימה ביותר שלי היא סטייק אנטריקוט ברוטב סודי ביותר שהשקעתי שעות רבות בהפיכתה למושלמת, האם אצליח בעבודתי במסעדה צמחונית? התשובה עשויה להשתנות. חשוב לזכור כי גם אדם בעל ניסיון מיני עשיר יאלץ להתמודד עם 'למידת' בן\בת זוג חדש\ה עם צרכים ו\או רצונות חדשים. מכאן שאין ממש בחשש מפני חוסר ניסיון, גם בתחום המין. בעולם הסקס והיחסים כולנו טירונים.
 
באדיבות: מגזין יופי
 
 
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות
 
  תגובות  
  great article
galit   - ‏15/‏06/‏2007 19:21 
1.
  משאלות מתגשמות מסאזים וסדנאות זוגיות בהתאמה אישית מ 1996
gavri   - ‏23/‏01/‏2011 21:05 
2.
  גכעקגע
tyo   - ‏03/‏08/‏2013 21:59 
3.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות