בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
--אקטואליה --

הקונספירציה לא הופרכה
---------------
ברור שיגאל עמיר הוא האיש שלחץ על ההדק. אבל השנים שחלפו עדיין לא ענו על השאלה- האם יש שמץ של אמת בתאוריות השונות שהועלו בהקשר לרצח.מאת:חגי הוברמן
12 שנים אחרי רצח יצחק רבין ז"ל, ואני עדיין משוכנע שהשב"כ בפיקודו של כרמי גילון היה מעורב בדרך זו או אחרת במהלכים שגרמו לרצח. אין לי ספק שיגאל עמיר שיתף את סוכן השב"כ אבישי רביב בכוונתו לרצוח את יצחק רבין ז"ל. זו בעיני עובדה – לא הערכה.

השניים דנו בנושא לא פעם ולא ארבע פעמים, ואפילו לא בארבע עיניים. אם מחפשים הסתה שהביאה לרצח, זו ההסתה האישית שהסית אבישי רביב את יגאל עמיר לא בפילפול תלמודי ערטילאי של "כן דין רודף, לא דין רודף" אלא בצורה הפשוטה ביותר: "יגאל, נראה אותך גבר רוצח את רבין".

מצוי בידי התמליל המלא של חקירתו של אבישי רביב בידי חוקר השב"כ ששמו "יוני", בשבוע שאחרי רצח רבין. עיון בתמליל מגלה בעליל שיגאל עמיר ואבישי רביב שוחחו רבות, אולי רבות מדי, על הצורך לרצוח את יצחק רבין ז"ל. יותר מכך: אבישי רביב העיד יותר מפעם אחת ששמע מפורשות מיגאל עמיר כי הוא בעצמו מתכוון לרצוח את רבין.

רביב, על פי עדותו, ידע מפיו של יגאל עמיר על הניסיון הכושל לפגוע ברבין בעצרת ביד-ושם, ביום בו היה הפיגוע בצומת בית-ליד. רביב, ושוב על פי עדותו, גם שמע מפורשות מחגי עמיר, אחיו של יגאל, שברשותו כדורים מסוג 'הולופוינט' - הכדורים שבסופו של דבר שימשו לרצח רבין. חגי עמיר, לפי עדותו של רביב, אמר לו שצריך לרצוח את רבין. וכך מופיע בתמליל: "חקירה ראשונה, 7.11.95:

1. מודה כי שמע את יגאל עמיר מתבטא כ- 4-5 פעמים במסגרת שבתות שאירגון במקומות שונים, כי חל על רבין דין רודף, וכי צריך להרוג אותו.

2. מודה כי מספר פעמים שוחח בארבע עיניים עם יגאל עמיר בנושא דין רודף שחל על רבין ושמע מיגאל שצריך להרוג את רבין. 3

3. מודה כי היו מקרים בהם נכח יחד עם הר"מ (הרשומים מטה) כאשר יגאל עמיר התבטא שצריך להרוג את רבין... (וכאן מופיעים שמות – ח.ה.).

4. אחיו של יגאל, חגי עמיר,נכח גם הוא בשבתות בהן דיבר יגאל שיש לרצוח את רבין.

5. מודה ששוחח פעם אחת ביחידות עם חגי עמיר והאחרון התבטא שעל רבין חל דין רודף וכי צריך להרוג אותו. (המשפט האחרון מודגש בדו"ח - ח.ה.).

6. מוסר כי בעקבות הפיגועים שהיו בשנה האחרונה, בעקבות הסכמי אוסלו, וכן בעקבות משבר אישי לאחר שעזב את חברתו, החל יגאל עמיר להתבטא כי הוא ירצח את רבין. (גם ארבעת המילים הללו מודגשות בדו"ח - ח.ה.).

7. טוען כי מרגלית הר-שפי אמרה לנידון כי יגאל עמיר הולך לרצוח את רבין (השיחה הזאת נערכה לפני כחצי שנה).

8.מודה כי נודע לו מפי יגאל עמיר כי יצא לעצרת שנערכה ביד-ושם ובה אמור היה רבין להשתתף ושם חיפש אותו. לאור הדברים ששמע מיגאל כי מתכנן לרצוח את רבין הבין כי תכנן במהלך העצרת לפגוע ברבין. בפועל באותו יום היה פיגוע בבית-ליד ורבין לא הגיע ליד ושם.

9. מוסר כי גם הר"מ שמעו מיגאל עמיר כי תיכנן לפגוע ברבין בעצרת ביד-ושם..." (וכאן מופיעים שמות – ח.ה.).

10. לשאלתי האם יגאל או חגי ביקשו ממנו סיוע בתיכנון או ביצוע רצח ראש הממשלה, טען כי אינו זוכר ואף טען כי ייתכן וביקשו משהו והוא שכח זאת".

עד כאן המסמך הראשון. ב-8 בנובמבר נמשכה החקירה, ובה שב רביב ומעיד כי שמע פעמים רבות את יגאל עמיר "מתבטא בדבר הצורך להרוג את רבין...".

אחרי הוכחות כל כך ברורות, קשה להבין איך הגיע בית-המשפט למסקנה, במשפטו של אבישי רביב, כי "לא היה לנו קושי לקבוע כי האמירות שמסר הנאשם ל"יוני" ול"משה" אותן הוא מאשר גם היום כאמת, אינן יכולות לגבש את יסוד ה"ידיעה" הדרוש לשם הרשעה בעבירה של אי מניעת פשע.

לאחר שעיינו בחומר הראיות שהובא בפנינו הגענו לכלל מסקנה כי "לא הוכח בפנינו שהנאשם ידע על כוונתו של יגאל עמיר לרצוח את ראש הממשלה... בהכרעת הדין עמדנו על כך שהנאשם מסר ל"יוני" דברים אשר כיום אין חולק על כך שהם שקר. ואם כך - מדוע לא לקבל את הטענה כי הוא שיקר גם בעניינים אחרים? בהכרעת הדין אנו מביאים את הערכתו של החוקר "יוני" כי בעניין מסויים הנאשם שיקר".

לסיכום: נכון, אמר רביב במשפטו, אמרתי את הדברים לחוקרים, אבל שיקרתי. ובית-המשפט הגיב: בסדר, אנחנו מאמינים לך שאתה שקרן.

האם אבישי רביב העביר את המידע למפעיליו בשב"כ לפני הרצח? אני משער שכן. זו השערה, לא הוכחה. אני מאמין ב"קונספירציה" הקלאסית, ש"הצופה" היה הראשון שפירסם אותה שבועיים אחרי רצח רבין ז"ל ועד היום היא לא הופרכה.

הטענה היא שלשב"כ היתה תאונת עבודה: לשב"כ היה מידע מוקדם על כוונתו של יגאל עמיר לרצוח את רבין, וכדי להכפיש את הימין הוחלט לשתול כדורי סרק באקדחו של עמיר, וליצור "ביום" של הרצח תוך כדי תפיסת הרוצח על חם.

אולם השב"כ לא ידע שאחיו של עמיר, חגי עמיר, הוציא את הכדורים והכניס כדורים חיים במקומם. כשהתקרב יגאל עמיר לרבין ז"ל לא ניסו אנשי השב"כ לעכבו, כיוון שהניחו שמדובר בכדורי סרק, ולכן גם מישהו - לא ברור אם אכן היה זה הרוצח עצמו - צעק "סרק סרק". לכן גם נמסר ללאה רבין מיד אחרי הרצח שלא תדאג כי "זה לא אמיתי".

לכן גם איש מהמאבטחים לא הודיע לבי"ח איכילוב שרבין נפגע, כי הם לא ידעו שרבין נפגע. הם היו בטוחים שעמיר ירה את כדורי הסרק שהוטמנו באקדחו ורה"מ הורחק מהמקום על פי התוכנית.

  
 
 
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות
 
  תגובות  
  וואלה יש בזה משהו
ליהיא שחר   - ‏07/‏11/‏2007 21:05 
1.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות