בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
נדל'ן

ריביירה צרפתית באילת

ידוע שהיהודים הצרפתים קונים כל מה שלא זז בישראל, בעיקר אם הוא ליד הים. אחרי שפשטו על הדירות לחופי תל-אביב, אשדוד, נתניה וערים נוספות במרכז,
הם שלחו את מבטם דרומה, לאילת. הביקוש גורם לעליית מחירים בעיר הדרומית וגם לתנופת בנייה  למרות התעניינות תושבי חוץ בדירות להשקעה ונופש באילת, המחירים בעיר עדיין נחשבים נמוכים, ולהערכת פעילים בענף מדובר בפוטנציאל שעדיין לא מומש.

לדברי סוקר הדירות לוי יצחק, מחירי הדירות הישנות באילת עלו בשנים האחרונות באחוזים בודדים בלבד. רוב הביקוש מופנה לנכסים בשכונות החדישות כמו שכונת שחמון, ולדירות במגדלים, שלהערכתו גם הם נמכרים במחירים אטרקטיביים ביותר. לדבריו, מחירי הנדל"ן באילת צפויים לעלות בעקבות הפעילות הערה של תושבי החוץ הצרפתיים, כפי שכבר קרה באשדוד ובנתניה.

לוי מוסיף שמדובר בעיר לא גדולה, ולכן כל רכישה מרוכזת תשפיע על המחירים ותביא לעלייה של עד כ-10% במעגל הראשון, כאשר במעגלים נוספים ייתכנו עליות נוספות.

קונים ולא משכירים

רוב תושבי החוץ הצרפתים רוכשים דירות עם נוף לים, באזור שחמון ובקרבת אזור המלונות. הדירות הנרכשות אינן משמשות למגורים אלא למטרות השקעה ונופש.
לדברי ניסים הרוש, זכיין סניף 'רימקס אנלימיטד' באילת, הפרמטר החשוב ביותר לרוכשי הדירות הצרפתים הוא הקרבה לים. הם אינם מסתפקים בדירות הזולות אלא רוכשים דירות במחיר ממוצע של 500-400 אלף דולר לדירה.

יורם אביסרור, סמנכ"ל חברת הבנייה 'אביסרור משה ובניו', הבונה את פרויקט שחמון 10 באילת, מוסיף כי לפני שהצרפתים מבררים מה מספר החדרים בדירה ובאיזו קומה היא נמצאת, הם שואלים אם הים קרוב והאם ניתן לראותו מהדירה.

למרות התשואה הגבוהה שניתן לקבל מהשכרת דירה באילת, הצרפתים מעדיפים להשתמש בדירה בשלב הראשון למטרות נופש ולהשאירה ריקה רוב חודשי השנה, עד שיעלו לארץ. ואכן, רובם עולים לארץ בסופו של דבר. כך נוצר מחסור בדירות להשכרה ומחירי ההשכרה מרקיעים שחקים.

יורם אביסרור מציין כי פרויקט שחמון נחשב לשכונה מוצלחת מאוד באילת. בעבר היו שטענו שזה לא יהיה כך בגלל שהשכונה נבנתה על קרקע ששימשה בעבר מזבלה עירונית. אך בדיעבד, הוכח שזו שכונה מבוקשת עם תוכנית מתאר מסודרת ואיכות חיים טובה.

בשכונה נמצאים בתי כנסת, מקוואות, מרכזי קניות ועוד. פרויקט שחמון 10 כולל 36 יחידות דיור בבנייה רוויה, עד 4 קומות בכל בניין ו-2 דירות בכל קומה, ביניהן גם דירות גן ופנטהאוזים. אביסרור מוסיף כי עוד לפני שהחל שלב הבנייה, כבר נמכרו בשכונה 15 דירות על הנייר. עם הרוכשים נמנים עולים מצרפת ותושבי אילת.

לדברי הרוש מרימקס, לאחרונה גם תושבי המרכז מתעניינים ברכישת דירה להשקעה באילת, ומחירי הנדל"ן בעיר עלו בשיעור של 20%-15%. היצע הדירות בעיר מגוון וכולל דירות למגורים, דירות נופש, צמודי קרקע, דירות גן בבנייני מגורים ווילות יוקרתיות.

פרויקטים יוקרתיים חדשים

עו"ד רפי חזן, מומחה למשפט מסחרי אזרחי, אומר: "בשלוש השנים האחרונות, אך במיוחד בשנה האחרונה, חווה אילת תנופת בנייה שלא חוותה בעבר, תנופה שאחראים לה בעיקר יהודים אנגלוסקסים ובמיוחד יהודים צרפתים. העלייה בביקושים יצרה תנופת בנייה וכיום מצויות אלפי דירות חדשות בעיר בשלבי בנייה שונים.

בנוסף גם מינהל מקרקעי ישראל הוציא מכרזים למגרשים לצורך בניית קוטג'ים ווילות. עם זאת, חשוב לזכור שקיימות באילת שכונות רפאים שחוזרות לחיים בשתי תקופות בלבד - בחודשי הקיץ ובמהלך חופשת חג המולד".

אחד הפרויקטים שבנייתו הסתיימה לאחרונה הוא הקומפלקס היוקרתי 'לה-פאלמורה' מול מפרץ אילת. הפרויקט שנבנה על-ידי חברת 'יוסי אברהמי בע"מ', מכיל 85 דירות וכולל בריכה, חדר כושר, סאונה, ג'קוזי, ספא על הגג, שירותי שמירה ואחזקה 24 שעות.

בפנטהאוזים שבמתחם מצויות מרפסות שמש עם ג'קוזי תחת כיפת זכוכית. העיצוב הייחודי של הארכיטקט סמי טיטו משלב כיפות זכוכית, אלמנטים של ארמון, ריהוט איטלקי, שיש איטלקי ומפרט טכני ברמה הגבוהה ביותר.

80 אחוזים מהדירות כבר נמכרו, ברובן לתושבי חוץ. הדירות היקרות ביותר הן אלה הפונות לים ואחריהן אלו הפונות אל פנים הפרויקט. דירות 5 חדרים נמכרו במיליון דולר, דירות 2 חדרים נמכרו ב- 280 אלף דולר, דירת 4 חדרים שאינה פונה לים נמכרה ב-450 אלף דולר.

לחברה פרויקטים נוספים הנמצאים בתהליכי מכירה באילת: 'הרזידנס גולף' באילת - קומפלקס מגורים יוקרתי עם נוף לים ו'פארק ים ארבע' - שכונת מגורים יוקרתית באזור שחמון באילת.

דירות יד שנייה – אילת

דירת 3 חדרים :

מחיר ממוצע בדולרים: 115 אלף דולר

מחיר ממוצע שכ"ח בדולרים: 500דולר לחודש

תשואה:5.2%

דירת 4 חדרים :

מחיר ממוצע בדולרים: 135אלף דולר

מחיר ממוצע שכ"ח בדולרים: 650דולר לחודש

תשואה:5.7%

וילה – 250 מ"ר בנוי על מגרש 650 מ"ר

מחיר ממוצע בדולרים:360 אלף דולר

מחיר ממוצע שכ"ח בדולרים:1200 דולר לחודש

תשואה:4%

דירות יד ראשונה – אילת :

דירת 4 חדרים
705 אלף שקלים

דירת 4 חדרים- גן
760 אלף שקלים

דירת 5 חדרים - פנטהאוז
1.5 מיליון שקלים

הנתונים נאספו בעזרת: לוי יצחק עורך מחירון הדירות, חברת הבניה אביסרור הבונה באילת וסניף רימקס אנלימיטד באילת

עסקאות

נהריה

דירת 3 חדרים ברחוב רמז, 75 מ"ר, קומה 1 מתוך 3, נמכרה ב- 77,000$.

דירת 4 חדרים ברחוב ז'בוטינסקי, 110 מ"ר, קומה 1 מתוך 5 עם מעלית וחנייה נמכרה ב- 152,000$.

דירת 4 חדרים ברחוב שקד, 100 מ"ר עם גינה נמכרה ב- 172,000$.
העסקאות בוצעו באמצעות רימקס חלוצים בנהריה

ירושלים

דירת 3 חדרים ברחוב רמת הגולן בשכונת רמת אשכול, 72 מ"ר נמכרה ב- 268,000$.

וילה 6 חדרים ברחוב ששת הימים בשכונת גבעת המבתר, 220 מ"ר בנוי ו-290 מ"ר גינה, עם חניה, נמכרה ב- 683,000$.


דירת קרקע 3 חדרים ברחוב רמת הגולן בשכונת רמת אשכול, 3 חדרים, 72 מ"ר, נמכרה ב-280,000 מ"ר.

דירת 4 חדרים בשדרות אשכול, 90 מ"ר, נמכרה ב- 350,000$.
העסקאות בוצעו באמצעות רימקס בראשית ירושלים

חיפה

דירת 5 חדרים ברחוב יערות בשכונת אחוזה, 160 מ"ר, קומה 1 בבניין, עם חנייה, הוצעה ב-310,000$ ונמכרה ב- 270,000$.

דירת 3 חדרים ברחוב בית הלחם בשכונת כרמל צרפתי, 80 מ"ר, קומה 1 בבניין, ללא מעלית, הוצעה ב-125,000$ ונמכרה ב- 118,000$.

דירת 3 חדרים ברחוב שדרות רוטשילד בקריית אליעזר, 75 מ"ר, משופצת, קומה 1 בבניין, הוצעה ב-85,000$ ונמכרה ב- 82,500$.
העסקאות בוצעו באמצעות רשף נכסים למגורים – סניף חיפה והכרמל

תל- אביב

פנטהאוז צופה לים ברחוב בשביס זינגר בצפון תל- אביב,, 150 מ"ר ו-50 מ"ר מרפסת, נמכר ב-אביב ברחוב שביס זינגר שבגוש הגדול נמכר ב- 1,250,000$.

דירת גג ברחוב פיינשטיין בשכונת רמת אביב ג' , עם חדר על הגג, מיועדת לשיפוץ, נמכרה ב- 920,000$.

דירת 4 חדרים ברחוב סטפן צוויג בשכונת תל ברוך צפון, קומה 2,צופה לשטח ירוק, נמכרה ב- 460,000$.
העסקאות בוצעו באמצעות רשף נכסים למגורים סניף צפון תל- אביב.
 
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2021, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות