בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
נדל'ן

האזורים המעניינים בנדל''ן.

מחירי משרדים להשכרה ולמכירה בישראל ,שהיו מקובלים בתל אביב לפני 5 שנים הם המחירים שבהם מושכרים כיום משרדים בקריית גת.
פעילי נדל"ן ממליצים על האזורים הכדאיים להיכנס לשוק . הגאות ממנה נהנה ענף הנדל"ן בארץ בשלוש השנים האחרונות צפויה להימשך גם בשנת 2008 ואף להתרחב לאזורים נוספים, עם דגש על הנדל"ן המניב. פעילים בענף ממליצים על הזדמנויות בנדל"ן למגורים ובנדל"ן מניבלדברי עליזה כהן, מחברת רשף נכסים, למחפשים השקעה בטוחה בשנת 2008, מומלץ להתמקד בערים הגדולות כמו תל-אביב וירושלים, שמתאפיינות כבר תקופה ארוכה במגמת ביקושים גבוהה מול היצע נמוך של נכסים. המגמה החיובית ורמות המחירים הגבוהות צפויות להימשך גם בשנה הקרובהבנוסף מומלץ לבצע רכישות נדל"ן במעגל הפריפריה הקרוב לתל אביב, כמו ראשון לציון, נס ציונה, רחובות, הרצליה, רעננה, כפר סבא ומושבי השרון. מדובר באזורים מבטיחים הן מבחינת התשתיות המתפתחות ששיפרו את נגישותן למרכז, והן מבחינת רמות הביקושים הגבוהות שנרשמות בהן בשנה האחרונה וצפויות להימשך גם בשנת 2008, ולהביא לעליית מחירים של כ-5% גם בערי הצפון צפויה השנה פריחה מחדש, זאת אם לא תהיה "התחממות" בגזרה הצפונית. להערכתנו, לקראת המחצית השנייה של השנה צפויה עלייה של כ-10% במחירי הנכסים בצפון.
לדברי עליזה כהן, המנכ"ל והבעלים של רשף נכסים, שנת 2008 תהיה שנתם של בעלי הנכסים, שכן לפני שלוש שנים נאלצו אלו להשכיר שטחי משרדים במחירים נמוכים במיוחד. לדוגמא, במתחם הבורסה הושכרו משרדים ב-7$ למ"ר, ובסיטי של תל אביב ב-8$ למ"ר.
מחוסר ברירה סגרו בעלי הנכסים חוזי שכירות במחיר נמוך, אך לטווח קצר יחסית. כיום מסתיימים אותם חוזי שכירות, ומוחלפים בחוזים חדשים במחירים של 20$ למ"ר בבורסה ואף יותר בסיטי של תל אביב. עובדה זו לא מותירה ברירות רבות לשוכרי המשרדים, שכן כיום כל האלטרנטיבות יקרות יותר. בנוסף, מעבר למשרדים חדשים כרוך בהוצאה גבוהה.

עסקים שלא יוכלו לעמוד בשינוי המהותי בדמי השכירות ייאלצו לעבור למעגל השני של אזורי הביקוש, וזו תהיה שעתם היפה של הפריפריה ושל אזורי התעשייה שבה.

גם צירי התנועה מתחילים לרכז עניין בקרב המשקיעים בנדל"ן מניב. יותר ויותר פירמות מעבירות את מרכזי הלוגיסטיקה שלהן לצירי התנועה על כביש 6 וכביש 4, כמו למשל למתחם הארגז, אזור קאסם אפק, מתחם איירפורט סיטי ועוד

לדברי חנן שלזינגר, מנכ"ל רשת אנגלו סכסון, אחת מהזדמנויות הנדל"ן בארץ היא העיר מודיעין. "פתיחת קו הרכבת, התפתחות העיר באזור המרכז העירוני והקמת הקניון הופכות את מודיעין לעיר שקורצת ליזמים ולמשקיעים בתחום המסחר והמשרדים. במקביל, חלה קפיצה גם בביקושים למגורים וגם בתחום זה צפויה העיר עוד להתפתח.

שלזינגר מעריך שעיר נוספת שתזכה השנה לעדנה היא חיפה. לדבריו ניצנים לכך כבר קיימים, אולי כתוצאה מהשקעות הממשלה אחרי מלחמת לבנון השנייה. הוא מעריך שהתחזקות ענף המגורים בחיפה תחזק גם את תחום המסחר והמשרדים, ולכך יש להוסיף את פוטנציאל ההתפתחות הגבוה של העיר בשל היותה עיר אוניברסיטאית עם בתי חולים גדולים, נמל ועוד.

יקנעם אף היא מסתמנת כהשקעה טובה, הן מבחינת מגורים והן בתחום המסחרי. השנה היתה עדנה מחודשת לענף ההיי-טק בעיר, והענף אמור להמשיך ולהתפתח עם חיבור העיר לכביש 6.

פוטנציאל קיים השנה גם בבירת הנגב באר-שבע. תחום הנדל"ן המסחרי בעיר צפוי לפריחה עם כניסתם של גופים גדולים כמו ביג. לכך יש להוסיף את העלייה המשמעותית בדמי השכירות בדירות המגורים כתוצאה מביקוש לשכירת דירות באזורים הסמוכים לקמפוס האוניברסיטאי ולבית החולים בעיר.

לדברי עדינה קופר, מנכ"ל נת"מ שירותי נדל"ן, אזורים אטרקטיביים להשכרת נדל"ן מניב הם בניינים ופרויקטים עם לוגיסטיקה הסמוכים לכביש 6, כדוגמת אזור התעשייה איל הנמצא בדרום הארץ ואזור התעשייה הסמוך לקיסריה. באזורים אלו קיים ביקוש רב להשכרת נדל"ן מסחרי, אך ההיצע מצומצם וגם אין כמעט בנייה חדשה.

אזור נוסף עם פוטנציאל הוא קריית גת, בה הבנייה חדשה ומודרנית ונבנית לפי ביקוש דייר. השכירות בקריית גת עומדת על כ-6.5$ למ"ר ואף יותר. גם אזורים הקרובים לנמל התעופה הבינלאומי בן גוריון מומלצים לרכישת משרדי לוגיסטיקה, מחסנים ומשרדים שעיסוקם העיקרי הינו 'בק אופיס' (החלק המטפל במשימות קיום החברה עצמה, כגון הנהלת חשבונות, משאבי אנוש וכדומה). באזור נמל התעופה ומודיעין השכירות עומדת על כ-7.5$ למ"ר, ובאזור קיסריה על כ-$7.5-8.

כמובן שמומלצים להשקעה גם אזורי הביקוש כמו רמת גן הקרובה לת"א ולרכבת. יחד עם זאת, באזור זה מחירי הרכישה כבר גבוהים ויכולים להוות בעיה בעבור משקיע חדש הרוצה להיכנס לשוק. בנוסף לכך, באזור הבורסה ברמת גן כל הפרויקטים שבבנייה כבר שווקו לאכלוס במהלך 2009-1010. מחירי השכירות בהם עומדים על $24-27 למ"ר.

קופר מוסיפה כי באזור המרכז קיים אזור מרכזי שעדיין לא התפתח דיו, ושהמחירים בו עדיין סבירים ויכולים להיות אטרקטיביים למשקיע עם אורך נשימה של מספר שנים. מדובר באזור שליד תחנת הרכבת בדרום תל אביב. בנת"מ רואים באזור יעד השקעה בטוח לטווח הבינוני והארוך, שכן באזור זה לא קיימת בנייה חדשה אך מספר יזמים מקדמים תוכניות לפיתוח. מבנים ישנים המשופצים למשרדים מושכרים באזור לפי $10-8 למ"ר.

עסקאות

 פרדס-חנה

דירת 2 חדרים ברחוב הצפירה, קומה 1 מתוך 4 , 46 מ"ר, נמכרה ב-383,000$.

דופלקס בן 5 חדרים ברחוב לימון בשכונת נווה פרדסים, 160 מ"ר בנוי, נמכר ב-1,367,000$.

בית בן 6 חדרים ברחוב טללים, 200 מ"ר בנוי על מגרש 500 מ"ר, נמכר ב-1,370,000 מיליון שקלים.

ראש העין

דירת 4 חדרים ברחוב ה' באייר בשכונת נווה אפק, 105 מ"ר, קומה 2 מתוך 4, עם מעלית, נמכרה ב-180,000$.

דירת 4 חדרים ברחוב ה' באייר בשכונת נווה אפק, קומה 2, חזיתית, נמכרה ב-700,000 שקלים.

פתח תקווה

דירת 4 חדרים ברחוב בן יהודה, קומה 3, 120 מ"ר, נמכרה ב-720,000 שקלים.

דירת 4 חדרים ברחוב יהודה הנשיא בשכונת הדר גנים, 90 מ"ר, קומה 5, עם מעלית וחנייה, נמכרה ב-655,000 שקלים

דירת 3 חדרים ברחוב ברטונוב בכפר גנים, קומה 1, 70 מ"ר, הושכרה ב-2,720 שקלים לחודש.

דירת 3.5 ברחוב ברנדה, 90 מ"ר, קומה 2, עם מעלית וחנייה, הושכרה ב-3,500 שקלים לחודש.
העסקאות בוצעו באמצעות סניפי אנגלו סכסון

ירושלים

דירת 4 חדרים ברחוב ההגנה בגבעה הצרפתית, 100 מ"ר, קומה 2 עם מחסן, זקוקה לשיפוץ, הוצעה ב-225,000$ ונמכרה ב-220,000$.
דירת 4 חדרים ברחוב אנילביץ בשכונת קריית יובל, חצי מדו משפחתי, 115 מ"ר, עם גינה גדולה, זקוקה לשיפוץ, הוצעה ב-430,000$ ונמכרה ב-415,000$.
העסקאות בוצעו באמצעות אמבסדור
כתבות נוספות:
 
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות