בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
נשים

קנאה ורגשי נחיתות
-------------------
תלמידה של אושו שאלה אותו : בן הזוג שלי מתנהג בקנאה
וזה מרגיש כאילו הוא הופך אותי ליותר חשובה ממה שאני

 

 
 
אושו עונה:

זוהי לא קנאה – אני חושב שהוא מרגיש נחות. את לא משתמשת במילה הנכונה. הוא חושב שאת אלוהית והוא חסר ערך. האם זה מה שזה ? (התלמידה הנהנה בחיוב) אז זו לא קנאה !

גם זו דרך להשפיע בעורמה על אנשים – להפוך אותם למאוד מאד חשובים. זהו סוג של אסטרטגיה, זהו טריפ מאד טפילי. כאשר מישהו שם מישהו אחר על רף כל כך גבוה, יש לו כוח על האדם, משום שעכשיו זה ביכולתו להחזיק אותו גבוה על הרף או לזרוק אותו ממנו.
אם מישהו – לדוגמא, (בן זוגך), שם אותך מאד על רף מאד גבוה, את חושבת שהוא מעצים אותך. אבל למעשה גם הוא מתעצם, כי רק הוא יכול לשים אותך שם גבוה, אף אחד אחר לא. והוא יודע את זה – שאת תהיי תלויה בו, אחרת לא תהיי שם למעלה; בלעדיו , את תהיי אישה רגילה. הוא הפך אותך לאלילה ! אז זוהי אסטרטגיה מאד חכמה כדי להשאיר אותך תחת שליטה.

אבל בכך שהוא תלוי בך, הוא הופך אותך להיות תלויה בו. ואת נהנית מהטריפ – שהוא שם אותך כל כך גבוה. כאשר את נהנית מהטריפ, עלייך להגשים מספר תנאים. זהו התכסיס; זהו תכסיס מאד עתיק. הוא לא המציא את זה. זה מאד עתיק.

הגברים תמיד שמים את הנשים במקום שממנו הן לא יכולות לרדת. הגברים נמצאים תמיד במצב שבו הם, או מעריצים את האישה, או מוקיעים אותה. או שהיא משולה לתולעת שזוחלת על פני האדמה, או שהיא אלוהית, אבל אף פעם לא שווה להם; זה מסוכן. שני המצבים האחרים בסדר – או שהיא למעלה בשמים ואי אפשר לגעת בה, או שהיא מאד נמוכה, ושוב, אי אפשר לגעת בה, אבל היא אף פעם לא שווה. כאשר האישה במצב נמוך, אפשר לדכא אותה, להעניש אותה על כל דבר שלגבר לא נראה בסדר.
או כשהיא אלילה; אפשר להוריד אותה – גם זה סוג של עונש.אבל נשים צריכות להיות שוות לגברים – לא נמוכות יותר, ולא גבוהות – ולזה הגברים לא מוכנים, משום שלעשות את האישה שווה, אומר שהגבר לא יכול לשלוט בה יותר. אי אפשר לשלוט במישהו שהוא שווה לך. בגבוה או נמוך אפשר לשלוט, אבל השווה הוא חופשי; השווה הוא שווה.

אז רדי מהרף הגבוה, פשוט אמרי לו שאת אדם אנושי, לא אלילה.
עכשיו, מה את עושה? – את חייבת להעמיד פני אלילה, אז את משתפת איתו פעולה. אל תשתפי פעולה! פשוט אמרי לו, "אני אישה רגילה בדיוק כמו שאתה אדם רגיל. אני לא רוצה שתעריץ אותי כמו אלילה. יש לי רצונות כמו שיש לכל אישה. אני פשוטה ורגילה. רדי מהרף הגבוה לפני שהוא יזרוק אותך משם; פשוט רדי.
גם את וגם הוא תרגישו טוב יותר.

אם הוא לא יכול לאהוב אותך, אז הוא ימצא אישה אחרת, שאותה הוא כן יוכל לשים על הרף ולהעריץ. אולי יש לו צורך באמא ולא צורך באהובה; אז זה העסק שלו. אבל את, רדי מהרף. אף פעם אל תרשי לאף אחד להרים אותך כל כך גבוה, אחרת הוא יערים עלייך. הוא יאמר, "הפכתי אותך לכזאת אלילה – כעת את חייבת להיות איתי. אל תעשי את זה; זה לא מתאים לך. זה לא טוב, זה לא ברמה שלך, שמרי על המעמד שלך."

אבל את, נהנית מהמעמד, אבל אז מרגישה מאובנת. היית רוצה להיות אדם אנושי וחי. לכן את מנסה לעשות שני דברים מנוגדים. אם את רוצה להיות אישה בעלת דם חם, אישה אמיתית, אז רדי מהרף הגבוה. זהו סוג של מחלה.

רדי ואמרי לו שאת לא עומדת להפוך לאלילה. הרשי לעצמך להיות טבעית ואמיתית וקבלי כל מה שקורה. אם הוא עוזב אותך, זו הבעיה שלו. אם הוא יישאר, את תהיי יותר חופשייה; הוא יהיה יותר חופשי. וזה יעזור גם לו... משום שגם הוא טועה. הוא אף פעם לא יהיה מאושר. קודם אתה שם אישה על רף גבוה ואז אתה לא יכול לעשות איתה אהבה. איך אפשר לעשות אהבה עם אלילה ? זה לא נראה טוב. אתה לא יכול לעשות אהבה עם אמא שלך והרמת אותה גבוה כמו אמא, כמו אמא עליונה. אז אתה לא יכול לעשות איתה אהבה, ואפילו אם אתה יכול, אתה מרגיש אשמה.
הוא לא יהיה מאושר, משום שבאופן מתמיד הוא יסבול מרגשי נחיתות; הוא הפך אותך לעליונה.

אמרי לו: "אני פשוט אישה פשוטה. אני לא רוצה שום סוג של כבוד אחר." זהו הכבוד הגדול ביותר שאנו יכולים לתת זה לזה כבני אנוש! זה יעזור.

אושו
Don’t Just Do Something, Sit There
תרגום: וילינה

קישור לאתר הבינלאומי של אושו http://www.osho.com/

לקישור לאתר שלוילנה http://www.oshovilina.com/

 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות