בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
נדל'ן

עונת הנדל''ן
21.12.08
האם זה באמת הזמן הנכון להיכנס לעסקי הנדל"ן? ירון צוברי, ראש אגף השיווק ב'אפריקה ישראל',
סבור שבהחלט כן, ובידיו סקר שמעיד שגם רוב ציבור המשקיעים בישראל חושב כמוהו
נראה שדווקא בעיתות משבר רציניות, בהן שוק ההון נכנס לחוסר ודאות וכלכלות רבות בעולם על סף קריסה, מקפיד ענף הנדל"ן לשמור על יציבות יחסית ומהווה קרקע בטוחה למשקיעים המעוניינים "לברוח" מהבורסה המתעתעת. בשונה מהמסחר בבורסה, ההשקעה בנדל"ן נחשבת בטוחה יותר, אך לעיתים גם סולידית מדי למשקיעים הכבדים המחפשים רווחים גדולים בזמן קצר.

אחת הסיבות לפרוץ המשבר הכלכלי הנוכחי הייתה קשורה בדיעבד בשוק הנדל"ן - שוק המשכנתאות בארה"ב. שוק זה, שאפשר לכל דכפין לקבל עליו את המעמסה הכבדה של משכנתה ללא בדיקה מעמיקה אם אכן יהיה ביכולתו להחזירה, קרס מהסיבות הללו בדיוק. מנקודה זו ועד קריסת הבנקים הגדולים בארה"ב ופרוץ המשבר ברמה עולמית, המרחק היה קצר.

כמעט כל ענף במשקים העולמיים נפגע: תעשיית הנפט, הסחורות, ההיי-טק, וגם ענף הנדל"ן שספג פגיעה שהובילה לירידות מחירים דרמטיות ולירידת ערך הדירות, שאך לפני מספר חודשים נרכשו בעזרת אותה הלוואה ענקית בדמות משכנתה.

עת לרכוש נדל"ן

ובכל זאת, למרות הקשר הברור של הענף לפרוץ המשבר, עדיין צובר תחום הנדל"ן תהודה חיובית בקרב משקיעים בארץ, וחרף המיתון המאיים עלינו הוא הופך למבוקש יותר ויותר. לדברי ירון צוברי, ראש אגף השיווק בחברת 'אפריקה ישראל מגורים', אשר נאות לפרוס את משנתו בנושא בראיון קצר בעבור קוראי 'מקור ראשון', "רכישת נדל"ן כרגע היא ההשקעה הטובה ביותר".

חברת אפריקה ישראל מגורים הייתה החברה הראשונה בישראל שפנתה להקים שכונות מגורים קהילתיות, כדי לתת מענה לצורך באיכות חיים גבוהה מחד, ובביטחון ושקט נפשי מאידך.

בשונה מהבנייה שהייתה מקובלת עד אז - בניין מגורים בודד הכולל דירות למכירה, לובי כניסה וחניון – היא בנתה פרויקטי מגורים שלמים המהווים שכונות מודרניות עם שירותים קהילתיים מתקדמים במרחק הליכה, פארק גדול ומרחב בטוח למשחקי הילדים, עם אוכלוסייה איכותית. כך בעצם נולדו בכל הארץ שכונות ה"סביונים", שהן כיום שם נרדף לאיכות חיים, איכות בנייה והקפדה על כל פרט.

ירון צוברי מסביר שרכישת דירות למגורים דווקא בתקופה זו משתלמת יותר בשל העיתוי המוצלח. "בעיתות משבר, השקעה בדירות נתפסת ומתבררת כהשקעה סולידית ומניבה הרבה מעבר לכל אלטרנטיבה. אדם הבוחר להשקיע את כספו בנדל"ן למגורים מרוויח פעמיים: הכנסה מדמי שכירות, עליהם נהוג לדבר במונחי תשואה של כ-5% אחוז, ועליית ערך הדירה לאורך השנים, שיכולה להסתכם בעשרות אחוזים".

לדעת צוברי, נקודת הזמן בה אנו נמצאים כרגע, מסתמנת כעיתוי טוב בשוק. "עליות המחירים ששררו לפני 3-4 חודשים נעצרו, ואולי אף ישנן ירידות קלות בחלק מהמקומות, ולכן המחירים נוחים מאוד ומאפשרים גם לשחקנים חדשים להיכנס לתחום הנדל"ן".

צוברי לא מאמין בכל אותם 'נביאי שחורות' כלשונו, שטוענים כי מחירי הדירות עלולים לספוג ירידות נוספות. לדבריו, אמנם ישנו קיפאון מסוים ברמת המחירים, אך אם מנתחים נכון את שוק הנדל"ן, ניתן לראות בבירור שעצירת הפרויקטים ברוב רחבי הארץ והקטנת מספר הקרקעות שמשחרר מינהל מקרקעי ישראל לבנייה, יובילו בסופו של דבר לצמצום ההיצע, שיביא להגברת הביקוש ולעליית מחירים בטווח הארוך.

"אם בעבר אדם יכול היה להגיע לחברה שלנו, ולבקש דירה לאכלוס בתוך 3-4 חודשים באזור המרכז, הרי שהיום יש לנו רק כ-5 דירות כאלה", מדגים צוברי. "הביקוש שנוצר בשל ההיצע הנמוך של הדירות לא יכול לאפשר ירידה במחירים. קשה לנבא אם תהיה עלייה במחירי הדירות, אך ללא ספק אותם אנשים שכרגע 'יושבים על הגדר' וממתינים, בעוד חודש-חודשיים יתחילו לרכוש דירות, ואז שוק הנדל"ן ייהנה מביקושים גבוהים אף יותר".

השקעה מועדפת

לאחרונה פורסם שחברת אפריקה ישראל יזמה ביחד עם מכון המחקר 'TNS טלסקר', מחקר על העדפותיו של המשקיע הישראלי. המחקר אמור היה לבחון את העדפות ההשקעה נוכח המצב הכלכלי במשק והטלטלה האוחזת בשוק ההון. מהמחקר עלה כי 71.2% מהמשקיעים היו מעדיפים להשקיע את כספם ברכישת דירה, בעוד רק 10.5% מהם היו מעדיפים להשקיע את כספם באחד מאפיקי שוק ההון (מניות, אגרות חוב וכדומה). עוד מגלה המחקר כי 58% מהנשאלים ענו שדווקא כיום כדאי ומשתלם להשקיע ברכישת דירה.

צוברי לא מכחיש את העובדה שגם שוק הנדל"ן בישראל ספג מכה. "יש האטה בשוק, אי אפשר להסתיר זאת", הוא מודה. "אבל חשוב לזכור שבתקופה של 70 שנות פעילות של חברת 'אפריקה ישראל', ידענו תקופות לא מעטות של האטה. הביקושים אמנם ירדו אך לא נעלמו". לראיה, מספר צוברי, באתר חדש בכפר-סבא שהחברה משווקת בימים אלה, נרשמו רק החודש ביקושים גבוהים פי שניים מהחודש הקודם. "זה מוכיח את העובדה שאנשים בודקים ומתעניינים. גם אם בסופו של דבר לא מתבצעת עסקה, ההתעניינות מצביעה על מגמה חיובית".

לסיום, הסכים צוברי לחשוף בפנינו שני פרויקטים החדשים שמובילה בימים אלו חברת אפריקה ישראל: פרויקט 'Space' בפתח-תקווה, הממוקם בשכונת הקוטג'ים היוקרתית והוותיקה נווה עוז. הפרויקט נבנה באזור עם שטחים ירוקים, מוסדות חינוך, מועדון ספורט, מועדון תרבות, עורקי תחבורה ראשיים, מרכזי תעסוקה והיי-טק ועוד. הפרויקט יכלול שני מגדלים יוקרתיים בני 20 קומות, כאשר בכל בנין 75 יחידות דיור בנות 4, 4.5 ו-5 חדרים.

הדירות גדולות ומרווחות במיוחד, תוכננו בסטנדרטים בלתי מתפשרים ומשלבות מפרט טכני עשיר במיוחד. כמו כן, יאופיינו המגדלים בקירות מסך, לובי מפואר, 3 מעליות מהירות ומפוארות ומועדון דיירים.

פרויקט חדש ומדובר נוסף הינו פרויקט 'סביוני תלמי מנשה', שנבנה על אדמות מושב תלמי מנשה שסופחו לבאר-יעקב. הפרויקט כולל 4 בניינים עם 260 דירות בנות 4, 4.5 ו-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. בימים אלו מתחיל שיווק הפרויקט. בשלב ראשון תחל מכירת שני בניינים מתוך הארבעה המוצעים.

 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות