בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
מיסטיקה

דרך החלום ופיתרון חלומות

אנשים רבים שואלים אותי איך זוכרים חלום,האם מי שלא זוכר, לעולם לא יזכור?דבר ראשון חשוב לדעת שכולנו חולמים. מאת:רונית נשר
אנשים רבים שואלים אותי איך זוכרים חלום, האם מי שלא זוכר, לעולם לא יזכור?דבר ראשון חשוב לדעת שכולנו חולמים.השינה שלנו מתחלקת לכמה אפיזודות: שינה רגילה ושנת חלום (הידועה בכינוייה "שנת REM" - שינה המאופיינת בתנועות עיניים מהירות). רק בזמן שנת חלום אנו חולמים, ושינה זו מתרחשת מספר פעמים בלילה.אנשים שרוצים לזכור חלום, שמודעים לחשיבות החלום בחיי היום-יום - בד"כ יזכרו יותר חלומות.
 
בתקופות עמוסות קורה שאינני זוכרת חלומות במשך כמה לילות. בתקופות של סדנאות על חלומות או בימים בהם אני מרצה על חלומות - אני בד"כ זוכרת 6-8 חלומות בלילה אחד, ואף יכולה לזכור בפרטי פרטים צבעים, תחושות, שלטי רחוב או את הדוגמא בחולצה של מי שעמד מולי בחלום...זה עניין של מודעות ותשומת לב, לתת מקום לחלום גם בעירות.
ובכל זאת מספר טכניקות:
נסו לתרגל זיכרון חלומות ביום בו אתם מתעוררים ביקיצה טבעית. אם אנחנו מתעוררים ביקיצה טבעית יהיה לנו סיכוי טוב יותר לזכור את החלום, מכיוון שכאשר השעון המעורר מעיר אותנו, או בכי התינוק או הצעקות של השכן מלמטה - אנו עוברים במהירות ובצורה חדה לעיירות - ואז קשה יותר לשחזר את החלום.

הניחו ליד המיטה מחברת גדולה ועט, ומיד עם היקיצה, לפני שאתם מזיזים את הגוף, שלחו באיטיות יד לעבר המחברת ורשמו - מה אתם מרגישים ברגע זה? פחד/כעס/שמחה/ קור/חום/דפיקות לב מואצות וכו'. האם זה קשור לחלום שחלמתם? בד"כ כן!

הרעיון בגודל המחברת הוא- שאם נצטרך "לאמץ" את המוח להכניס חלום מופשט, עתיר סימבולים, לתוך פנקס קטן- המוח יכנס מיד למצב עיירות וחדות, ורוב הסיכויים שאנו נשכח את פרטי החלום.

נסו "למשוך" דרך התחושה את הזיכרון: קמתי בתחושת כעס - על מי כעסתי בחלום? בד"כ תזכרו תוך מס' שניות. אם לא - הניחו לזה ונסו שוב למחרת. חשוב להיות עקביים, ובכל בוקר לתת מקום לחלום - אפילו מס' שניות!

דרך נוספת (למי שעושה רייקי או הילינג) - מיד עם היקיצה להניח יד על האג'נה צ'קרה, צ'קרה העין השלישית (בין הגבות) - המקושרת לחלומות ולתת-מודע שלנו, עד שזיכרון החלום יעלה.

עוד אפשרות היא לשוחח עם מישהו אחר על החלומות שלו - וכך להיזכר בנושאים שהופיעו בחלומותיך. פעמים רבות מגיעים לסדנאות אנשים שנשבעים שלעולם לא זכרו ולו חלום אחד, ותוך כדי הקשבה לחלומות של משתתפים אחרים הם נזכרים לפתע בחלום שחלמו אתמול...

יש אנשים שזוכרים חלום דרך "מילות מפתח": הם אומרים בקול רם מילים כמו - אונייה, מים, גדר, אבא, אש, חיה, מכונית... אלו הם חלק מהסמלים האוניברסאליים של קרל יונג, עליהם נרחיב בפעם אחרת. לעיתים המילה מזכירה משהו שהיה בחלום.

כשישנים במיטה אחרת, במיטה בה אנו לא רגילים להתעורר, אנו נוטים לזכור יותר... ( כמו כשנרדמים "רק לרגע" בסלון...)

נערה בת 18 סיפרה בתחילת סדנת-חלומות, כי אינה זוכרת חלומות והיא כאן "רק בשביל הסקרנות". למחרת סיפרה לכל המשתתפים כי הבוקר התעוררה מחלום בדפיקות לב מואצות וזיעה קרה, אך מעבר לזה היא כמעט לא זוכרת דבר, "ולעומת החלומות שלכם, זה שום דבר ובטח אין מה לעשות עם זה". שאלתי אותה מה היא כן זוכרת מהחלום, וכל מה שיכלה לומר הוא: "מכונית".

"מה היה כל כך מפחיד במכונית?" שאלתי ולאחר דיאלוג קצר החלה להיזכר בפרטים נוספים מהחלום, עד שעלה החלום הבא: "אני נוהגת במכונית, אך בשלב מסוים - הבלמים לא פועלים והמכונית מתדרדרת למטה... למטה...למטה... ואז התעוררתי."

בעבודה עם אותה נערה על החלום, בדקתי כמה אפשרויות של התבוננות בחלום זה, כשכמובן הדבר החשוב ביותר הוא - מיהו החולם ומה משמעות החלום בעולמו.

בפירוש הקלאסי היינו מתייחסים ל2- סימבולים: המכונית (סימבול של ניידות, חופש, אמצעי להגיע ממקום אחד לשני, סמל סטאטוס ועוד..) ואיבוד השליטה (הסוגיה של פחד מאיבוד שליטה).

כאשר התבקשה אותה נערה "להמשיך את החלום בעירות" - כלומר לדמיין ברגע זה את המשך החלום - היא סיפרה שבהמשך המכונית מתדרדרת עד שהיא נעצרת ע"י מחסום צבאי. מכאן הקישור כמעט ברור מאליו - הבחורה עומדת לפני גיוס. סימבול איבוד השליטה הוא דווקא דיאלוג בין השליטה והמשמעת הקפדנית שמסמל הצבא, לבין איבוד השליטה על חייה הפרטיים והחופש. דיאלוג זה, שביום-יום אינו מקבל התייחסות, הציג את עצמו דרך החלום. והכול התחיל מזיכרון של מכונית.

אדגיש שחולם אחר היה מקבל, כמובן, התייחסות שונה לגמרי לחלום.

ולסיום - סבתא אחת סיפרה לי שאם מניחים כוס מים ליד המיטה - שותים חצי כוס לפני השינה ואת החצי השני ביקיצה - החלום יופיע כזיכרון ברור (לא ניסיתי... אבל היא הבטיחה שזה עובד - נסו ודווחו!).מאת: רונית נשר
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות
 
  תגובות  
  האם תוכלי לעזור לי להבין חלום שזכרתי בבירור
מוריה   - ‏25/‏11/‏2006 20:28 
1.
  חלום מפחיד תעזרי לי ליפתור אותו
לאורה   - ‏27/‏02/‏2010 09:52 
2.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות