בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
בריאות הילדים

פוסט טראומה אצל ילדים

פוסט טראומה של הילד יכולה להיגרם בעקבות אירוע טראומתי שהוא עבר, אבל גם כאשר הילד נחשף להורה שלוקה בפוסט טראומה. אז מה עושים?
הומאופתיה היא הפתרון הטוב ביותר בשני המקרים. פחדים, חרדות, דיכאון, דלוזיות, אובססיות ושינה מלאה בסיוטים הם רק חלק מהתופעות אותן חווה האב שחזר ממלחמה עקובה מדם, האם שהייתה נוכחת בפיגוע או הילד שחי בצל אזעקות חוזרות ונשנות. כל אלה הם חלק מהפרעת פוסט טראומה, שעשויה להיווצר בעקבות אירוע בו האדם חש כי קיימת סכנה ממשית לו או ליקיריו. תסמינים נוספים של פוסט טראומה כוללים: קשיי תפקוד בחיי היומיום, קשיים חברתיים, קשיים לימודיים ועוד. בזמנים בהם רגעי גורל מתערבבים עם רגעי פחד, תנאי הקיום הופכים דומים לאלה של שדה קרב מלא בחומר דלק ודרמות, שגורמות לליבוי המדורה הנפשית והוצאתה מאיזונה. חוסר ודאות בתנאי קיום אלה גורם לחשש אמיתי לחיים ואז יש סיבה אמיתית לחיפוש אחרי פתרונות עמוקים וקבועים למצבי פוסט טראומה, חרדה ופחד.
האם הילד שנמצא בבית עם חייל קרב פצוע פוסט טראומה והלם קרב מושפע מכך? כן, הוא סופג הכול פנימה, גם אם אינו מודע לכך. אם כך, מה ניתן לעשות כדי לאזן את זה שסובל מפוסט טראומה ומצד שני גם לשמור על הילדים שלא יושפעו? הומאופתי היא הפתרון מאופתיה פועלת על בסיס עיקרון שקיים גם ברפואה הקונבנציונאלית - חוק החיסון.
אחת הדרכים לבצע חיסון היא להחדיר לגוף צורה מוחלשת של חומר שנגד השפעתו רוצים להתחסן. זה נותן לגוף את אפשרות להכין נוגדנים שישמרו ויהיו מוכנים לתקוף את החומר בפעם הבאה שיחדור לגוף. כך למשל, הרפואה מנסה להתגבר על מצבים קשים כמו עקיצת נחש, עקיצת עקרב, פוליו או שפעת. הומאופתיה פועלת בדיוק על אותו העיקרון: לוקחים סוגי אלמנטים מהטבע שבצורתם המוחלשת יודעים לעורר את מערכת החיסון הרוחנית של הילד ושל האדם הבוגר לפעול באיזון במצבים של פוסט טראומה ושל חרדה. "פוסט טראומה של הילד יכולה להיגרם בעקבות אירוע טראומתי שהוא עבר, אבל גם כאשר הילד נחשף להורה שלוקה בפוסט טראומה. אז מה עושים? הומאופתיה היא הפתרון הטוב ביותר בשני המקרים." רפואה משלימה" רפואה_משלימה דית דיטה דניאל הומאופתית מוסמכת בכירה ונטורופתית מוסמכת. חברת האגודה הישראלית להומאופתיה], פוסט טראומה של הילד יכולה להיגרם בעקבות אירוע טראומתי שהוא עבר, אבל גם כאשר הילד נחשף להורה שלוקה בפוסט טראומה. אז מה עושים? הומאופתיה היא הפתרון הטוב ביותר בשני המקרים.>פחדים, חרדות, דיכאון, דלוזיות, אובססיות ושינה מלאה בסיוטים הם רק חלק מהתופעות אותן חווה האב שחזר ממלחמה עקובה מדם, האם שהייתה נוכחת בפיגוע או הילד שחי בצל אזעקות חוזרות ונשנות. כל אלה הם חלק מהפרעת פוסט טראומה, שעשויה להיווצר בעקבות אירוע בו האדם חש כי קיימת סכנה ממשית לו או ליקיריו. תסמינים נוספים של פוסט טראומה כוללים: קשיי תפקוד בחיי היומיום, קשיים חברתיים, קשיים לימודיים ועוד. בזמנים בהם רגעי גורל מתערבבים עם רגעי פחד, תנאי הקיום הופכים דומים לאלה של שדה קרב מלא בחומר דלק ודרמות, שגורמות לליבוי המדורה הנפשית והוצאתה מאיזונה. חוסר ודאות בתנאי קיום אלה גורם לחשש אמיתי לחיים ואז יש סיבה אמיתית לחיפוש אחרי פתרונות עמוקים וקבועים למצבי פוסט טראומה, חרדה ופחד. למידע נוסף בנושא הומאופתיה, רפואה משלימה, פוסט טראומה ועוד, היכנסו לפורומים:האם הילד שנמצא בבית עם חייל קרב פצוע פוסט טראומה והלם קרב מושפע מכך? כן, הוא סופג הכול פנימה, גם אם אינו מודע לכך. אם כך, מה ניתן לעשות כדי לאזן את זה שסובל מפוסט טראומה ומצד שני גם לשמור על הילדים שלא יושפעו? הומאופתי היא הפתרון.
הומאופתיה פועלת על בסיס עיקרון שקיים גם ברפואה הקונבנציונאלית - חוק החיסון. אחת הדרכים לבצע חיסון היא להחדיר לגוף צורה מוחלשת של חומר שנגד השפעתו רוצים להתחסן. זה נותן לגוף את אפשרות להכין נוגדנים שישמרו ויהיו מוכנים לתקוף את החומר בפעם הבאה שיחדור לגוף. כך למשל, הרפואה מנסה להתגבר על מצבים קשים כמו עקיצת נחש, עקיצת עקרב, פוליו או שפעת. הומאופתיה פועלת בדיוק על אותו העיקרון: לוקחים סוגי אלמנטים מהטבע שבצורתם המוחלשת יודעים לעורר את מערכת החיסון הרוחנית של הילד ושל האדם הבוגר לפעול באיזון במצבים של פוסט טראומה ושל חרדה.
הומאופתיה: לא עוד פוסט טראומה אצל ילדים" הומאופתיה: לא עוד פוסט טראומה אצל ילדים" , צמח הוולריאן בצורתו ההומאופתית יעזור נגד פחד מפציעהכוח לעשות בחירה מחודשת ולעזור להם להתגבר על מצב פוסט טראומה. המעניין הוא שלכול סוג פוסט טראומה, חרדה, כאב נפשי, דיכאון, פחד או אובססיה קיים אלמנט אחר בטבע שיודע לאזן את אותו הרגש. בנוסף, חשוב לציין שאין צורך להאמין בכלל בשיטה או באלמנט כדי שהם יגרמו לתוצאה הרצויה, אין צורך במאמץ ואין צורך בעשייה של פעולות נוספות. להלן מספר דוגמאות של חרדות שילדים יכולים לפתח כאשר הם חשופים להורה שסובל מפוסט טראומה או כאשר הם נחשפו למצב טראומתי בעצמם. נראה אילו אלמנטים מהטבע יעזרו לתיקון המצב הומאופתיה: לא עוד פוסט טראומה אצל ילדים" src="http://www.beok.co.il/images/fantome.gif" />פחד מאויבים: יתאזן אחרי נטילת צמח הבלדונה בצורתו ההומאופתית. הומאופתיה: לא עוד פוסט טראומה אצל ילדיםפחד מתאונות שיקרו לאנשים קרובים: הזרחן בצורתו ההומאופתית. יוד בצורתו ההומאופתית ( הומאופתיה: לא עוד פוסט טראומה אצל ילדים" פחד מפציעה: צמח הוולריאן בצורתו ההומאופתית .
הומאופתיה: לא עוד פוסט טראומה אצל ילדים" פחד שמשהו יקרה למשפחה: שוב קלציום, גופרית, וגם זרחן הומאופתיים. הומאופתיה: לא עוד פוסט טראומה אצל ילדים" פחד ממוות: קלציום וכן צמח הרקפת בצורתם ההומאופתית
הומאופתיה: לא עוד פוסט טראומה אצל ילדים" פחד ממוות פתאומי: צמח הארניקה בצורתו ההמאופתית. צמח זה ידוע להומאופתיה באיזון שהוא מעניק במצבים של טראומה ופגיעה. כמובן שאין לעשות שימוש באלמנטים אלו ללא השגחת הומאופתית או הפניה של הומאופת מוסמך לקבלת הרמדי (קרי: התרופה ההומאופתית). הרמדי צריכה להתאים לקשת רחבה של סימפטומים אצל הילד או המבוגר ולא רק לפחד או לחרדה מסוג אחד. כמו כן, אין זה תחליף לטיפול רפואי על פי הצורך או לאבחון רפואי אם נדרש הומאופתיה: לא עוד פוסט טראומה אצל ילדים" " הומאופתיה: לא עוד פוסט טראומה אצל ילדים" .ילד שנפגע מפוסט טראומה יכול להתקשות לצאת את ביתו מקרה דוגמא לילדה בחרדה הומאופתיה: לא עוד פוסט טראומה אצל ילדים"
סיפור מקרה:
ילדה בת שש מספרת בעקבות אירועי פיגועים. "מאז הפיגוע האחרון שקרה לא רחוק מהבית, אני פוחדת לצאת מהבית, אני לא מוכנה אפילו לצאת עד למכולת. אני יושבת כל היום בבית ובודקת 10 פעמים אם החלונות סגורים היטב והדלת נעולה. יש לי הרגשה שכל רגע יכול להיכנס מחבל ושמישהו מנסה כל הזמן לפרוץ את החלונות של הבית. אני גרה בקומה ראשונה. אין לי מנוחה, אינני יכולה לשבת בחדר אחד כי אני צריכה לראות מה קורה בחדר אחר, אולי מישהו מנסה להיכנס לבית משם. לפעמים אני תופסת את עצמי יושבת שעות מול הדלת, מסתכלת על הידית לראות שהיא לא זזה. גם אם ההורים בבית זה לא עוזר. אם מישהו מצלצל באינטרקום אני קופצת בבהלה. קשה לי אחר כך לנשום מרוב חרדה. בלילה זה מתגבר, אני ממש מרגישה מוקפת בשדים. אני יושבת בחדר על המיטה בעיניים פקוחות ושומרת על הבית שאף אחד לא יכנס. אני נרדמת רק לפנות הבוקר ומתעוררת פעמים רבות בבהלה מסיוטים. גם אם אני הולכת לישון עם ההורים זה לא עוזר". (קרי: הסידן) בצורתו ההומאופטית מסוגל להשפיע על הרוח במצבי טראומה וחרדה. הקלציום בצורתו הבסיסית משמש להרחבת חוזק וחיסון של מערכת העצמות ושל השלד ועוזר נגד התמעטות העצם. ברפואה הקונבנציונאלית קלציום ניתן לנשים שסובלות מאוסטופורוזיס (קרי: בריחת סידן). הקלציום קשור למבנה הבסיסי שעליו מושתת כל הגוף והוא השלד, הבית שנותן ביטחון לכל שאר האיברים. במישור הרוחני, אדם שסובל מחוסר איזון ברמת הקלציום של רוח, יחוש חוסר ביטחון עד לרמה של חוסר יכולת לצאת מהבית. כלומר, החוסר הביטחון הזה קשור קודם כל למסגרת שמעניק השלד לגוף. לא במקרה תינוקות שחסר להם קלציום מגרדים ואוכלים את הסיד של קירות הבית. אם כך, כדי למנוע מהילד "להידבק" בקשת התופעות, מהן סובל מבוגר שסובל מפוסט טראומה וכן כדי לעזור הן למבוגר והן לילד להתגבר על מצב של פוסט טראומה, יש צורך לתת לשניהם טיפות הומאופתיות שיחזירו אותם לאיזון מלא ואת הבית לתפקוד תקין. ואפילו לא צריך להאמין.
כתבות נוספות:
 
 
 
 
 
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות
 
  תגובות  
  טראומה
מיכאל   - ‏25/‏07/‏2014 13:37 
1.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות