בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
גירושין

גירושין - אפשר אחרת

במהלך חיינו, אנחנו מבצעים סדרה ארוכה מאוד ויומיומית של בחירות, רובן המכריע, הנן בחירות אוטומטיות, המבוססות, על אופיינו, על החינוך אותו קיבלנו, על דרך חיינו, על הסביבה בה גדלנו וכיוצ"ב. מאת:עו''ד יעל גיל

 

ניקח לדוגמה, את הליך הגירושין, במהלכו, נאבקים לעיתים, בני הזוג (בעבר זוג האוהבים), עד חרמה זה בזה, תוך שהנם משקיעים אנרגיות פנימיות רבות, על מנת לזרוע זרעים של הרס ושנאה.

את שזרענו, נקצור. משמע, ההשלכות, של מעשינו אלה ושל הבחירה, אשר בחרנו, לפעול כנגד אותם אשר אהבנו, תהינה לעיתים מרחיקות לכת והרות גורל, במשך שנים לא מעטות.

כאשר אנו בוחרים לפעול, כדאי, לבחור בחירה מושכלת ומודעת, מתוך חוזק ולא כאקט של תגובה אינדיבידואלית ללחץ. רצוי, ללמוד ולהכיר את האני הפנימי שלנו, וללמוד לבחור את הבחירות, אשר יעשו אותנו מאושרים ושלמים. שכן, עד כמה שהדברים נשמעים קשים לביצוע, ניתן לסיים את הקשר הזוגי ולצאת ממנו חופשיים ומחוזקים נפשית.

 

*****************

בני זוג, אשר נקלעו לסיטואציה משברית בחייהם, כגון הליכי גירושין, נתונים במצב לחץ, לעיתים לחץ קשה מאוד, המעורר מערכת שלמה של תגובות ושל מעשים, מצדם של בני הזוג.

קיים מגוון רחב של רגשות, תגובות ופעולות לסיטואציית הגירושין, לדוגמה :

יש ומי מבני הזוג, חש חלש ושבור.

יש בן / בת זוג החדור רגשות נקם ורצון עז לפגוע ברעהו, בכל דרך אפשרית, לרבות הסתת הילדים.

יש ומי מבני הזוג, המבקש/ת לסיים את ההליכים, כמה שיותר מהר ובלבד שיצא/ תצא לחופשי.

לעיתים פועלים מי מבני הזוג, בלי לתת את הדעת, על ההשלכות רחוקות הטווח, אשר תהינה לפעולות מהירות מידי מצידם. הם אינם שוקלים את ההפסד הכלכלי לאורך שנים, הן בויתור על רכוש, או במתן הסכמה לתשלום מזונות גבוהים מידי, או במתן הסכמה, לקבלת מזונות נמוכים מידי, כמו גם, להפסד של הקשר עם הילדים ועוד ועוד.

אכן, לעיתים, אין מנוס ממאבק משפטי, אך גם הוא צריך להיעשות, מתוך בחירה מודעת במה שיהיה טוב לנו, כעת ובעתיד. לדוגמה, אם אחד הצדדים, שואף להישגים כלכליים חד צדדיים, על חשבונך, או מבקש ליטול ממך את זכויותיך כהורה, מוטב לפעמים להיאבק כמידת הנדרש, על מנת שהמשך חייך, לא ייפגע, כתוצאה מויתורים חד צדדיים שתעשה/י, בשל שאיפה לחתום על הסכם גירושין מהיר, בלהט הרגע.

אם האישה מבקשת לצאת מן הגירושין, בכל מחיר והיא מוותרת על סכום מזונות הוגן ובלבד שתתגרש, היא עלולה למצוא את עצמה בפני שוקת שבורה, כבר בעתיד הקרוב, ובמצב של חוסר יכולת לפרנס את ילדיה.

אם הגבר מבקש להשתחרר מכבלי הגירושין ולצאת לחופשי ללא כל מאבק ומהר, הוא עלול למצוא עצמו נאלץ לשלם דמי מזונות גבוהים מידי, בהם לא יוכל לעמוד ולקיים אף את עצמו בכבוד. או אז, הוא עלול להיאבק שנים רבות מול גרושתו, אשר פנתה למערכת ההוצאה לפועל, וביצעה כנגדו עיקולים על רכושו וכיוצ"ב.

לכן, גירושין, רצוי כי יתבצעו מתוך בחירה, נטולת לחץ ובסיוע עורך דין המייצג כל צד בנפרד. כך, תוצגנה בפני כל אחד מבני הזוג, האלטרנטיבות השמורות לו על פי דין וכך, יוכל כל אחד מבני הזוג, לקבל את הסיוע המשפטי ההולם.

ניתן במקום להיאבק בבית המשפט, להגיע להסכם גירושין, אבל אף זאת, יש לבצע, תוך קבלת ייעוץ משפטי מעורך דין, המייצג אותך ואותך בלבד. אין לחתום על הסכם גירושין בחפזה ותחת לחץ רגעי, לצאת לאלתר מן המערכת הזוגית !

 

***********************

אחת הדרכים היעילות והטובות, על מנת להגיע לבחירה מודעת, מושכלת ולפעולה מתוך חוזק פנימי, בסיטואציות משבריות בכלל ובגירושין בפרט, היא פניה לטיפולים האלטרנטיביים.

טיפולים אלטרנטיביים, במהלך או בטרם נקיטת הליכים משפטיים, עשויים לסייע לאדם הנתון בהליך הגירושין ולהעניק לו כוחות עצומים, כוחות, שהוא כלל לא היה מודע אליהם. הטיפולים האלטרנטיביים, מחברים את האדם אל הכוחות הפנימיים שלו, אל האני האמיתי של האדם. בכך, נותנים הטיפולים הללו לאדם, אפשרות להתמודד בצורה המיטבית, בסיטואציות משבריות שונות, כגון, גירושין.

כיצד הדברים באים לידי ביטוי בפועל?

הביטוי, "כאשר תזרעו, כן תקצרו", מהווה תמצית חשובה וכלל לא בנאלית לכך, שכל פעולה שאנו מבצעים, מחוללת כוח אנרגיה, החוזר אלינו באופן דומה.

במקביל, עלינו לשאוף כי חלקן הגדול של פעולותינו, אותו כוח אנרגיה שאנו מפעילים, תבוצענה מתוך בחירה ולא באופן אוטומטי.

אם הייתי מבקשת לשמח אתכם, סביר להניח שהייתם בוחרים לשמוח. אם הייתי בוחרת לפגוע בכם, סביר להניח שהייתם נפגעים. אבל הבחירה אם לשמוח או להיפגע, היא עדיין מעל לכל, הבחירה שלכם.

אנחנו יכולים במודע, לבחור שלא להיעלב, שלא לחוש תחושות אשם, שלא להיפגע. אנחנו יכולים, במודע, לבחור לשמוח, לראות את חצי הכוס המלאה ולבחור להיות מאושרים.

איש לא יאמר לכם, שזה קל, זה לא. זהו מאבק פנימי הזקוק לתעצומות הנפש ולעיתים מזומנות לסיוע חיצוני.

ניתן להגיע למודעות ולחיים טובים יותר, באמצעות יעוץ, הכוונה וטיפול מתאימים, שווים לכל נפש ומתאימים לכל אדם שחפץ בכך. זאת, באמצעות טיפולים אלטרנטיביים לסוגיהם השונים, כמו טיפולי הילינג, מדיטציה, דמיון מודרך ועוד.

באמצעות הדמיון המודרך, אנחנו יכולים למצוא את עצמנו, במקומות רגועים ונעימים ולחוות שקט רגיעה ושלווה, תוך שחרור הכעסים אשר נצטברו בנו. אנחנו יכולים לוותר על הכעס, על העצב ועל עגמת הנפש, אשר נגרמו לנו במהלך החיים המשותפים ובמהלך, הליך הגירושין ולחוש טוב יותר ורגוע יותר עם עצמנו וכלפי הזולת.

באמצעות ייעוץ וטיפול, אנחנו יכולים להשתחרר מרגשות האשם והפגיעה, אשר אנו חווים במהלך הגירושין ואף להבין ולהפנים את החשוב מכל, אם נקבל ונאהב את עצמנו כפי שאנו, נוכל לקבל ולאהוב את הזולת ולחיות חיים מלאים וטובים יותר, תוך הגשמת העצמי האמיתי שלנו.

ניתן לומר, כי אם היינו פועלים מתוך בחירה מודעת, כל גבר ואישה, היו מאמצים אל חיקם את המשפט הבא :

"אנחנו מבקשים לסיים את הקשר הזוגי, מתוך כבוד הדדי, שמירה על צלם האנוש ומזעור הפגיעה הן בילדינו והן בנו. "

אפשר לבחור לעשות כן, זאת, תוך מתן תחושת חוזק פנימי ועוצמה נפשית לאדם המתגרש. כמו כן, מן הראוי, כי נסייע לילדים היקרים ללבנו, אשר עלולים להיקלע למשבר קשה, באין סיוע טיפולי/ ייעוצי הולם להורים ולהם.

יחד עם זאת, אם בן זוגנו לא מותיר בידנו ברירה, נוכל לבחור להלחם על רכושנו, על מזונותינו, על ילדינו ועל כל המגיע לנו, לא מתוך תחושת נקם או עלבון או חרדה או לחץ, אלא מתוך כוח ועצמה פנימיים, אשר יתנו לנו את האפשרות לזכות, כשמגיע לנו לזכות.

אנחנו יכולים, לבחור ללכת בדרך חדשה, נטולת רגשות אשם והתייסרות, על מה שהיה ולא יהיה עוד.

כדאי לבחור בהתקדמות, הגשמה עצמית, התחדשות, ואהבה חדשה, מתוך פנימיות מודעת, כלפי עצמנו, כלפי ילדנו וכלפי האנשים החדשים בעולמנו.

כל המידע המוצג במאמר הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.למאמרים נוספים לחצו
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות
 
  תגובות  
  גירושין - אפשר אחרת
לילי   - ‏19/‏09/‏2013 01:41 
1.
  גירושין
נעמי   - ‏05/‏01/‏2014 11:54 
2.
  גירושין - אפשר אחרת
מיכל   - ‏07/‏01/‏2014 23:38 
3.
  גירושין
יואב   - ‏16/‏01/‏2015 23:22 
4.
  בזכות הקבליסטית יפה כהן עשינו קאמבק בזוגיות.
דיאנה   - ‏11/‏10/‏2015 11:22 
5.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות