בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
ילדים וחינוך

עולם ללא סמים-קונספירצית הקוקאין העולמית

מנהיג בארגון האחראי למחצית מאספקת הקוקאין העולמית נידון ל- 29 שנות מאסר.ארגון"FARC"תכנן ליבא לתוך ארצות הברית טונות של קוקאין.

 

17 באוגוסט (מנהטן- ניו יורק) – ארמינסו ק. קבררה הידוע גם בשם "מינקו"- שותף בכיר בארגון הטרור והסמים"FARC"- "כוחות המהפכה המזוינים של קולומביה" (Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia)- נידון השבוע ל- 29 שנות מאסר בגין קשירת קשר לייבא טונות של קוקאין לתוך ארצות הברית.- דיווח של הסוכנות הפדראלית למלחמה בסמים של ארה"ב(DEA).

ארגון"FARC"הינו קבוצה קולומביאנית העוסקת בטרור וסמים. הארגון חולש על שטחים נרחבים בקולומביה. זהו ארגון היררכי, אשר בשיאו, בתקופה שבה תוכננה הקונספירציה, היו בו בין 12,000 ל- 18,000 חברים. בתחתית הסולם ההיררכי יש 77 יחידות צבאיות נפרדות, הנקראותFronts"" ומאורגנות על ידי מיקום גיאוגרפי. יחידות אלו מקובצות לשבעה גושים הנקראים"Blocs".

בראש ארגון"FARC"יש שבעה חברי מזכירות ו-27 חברים במרכז המטה הכללי, האחראים לקביעת מדיניות הקוקאין של הארגון. ארגון"FARC"אחראי לייצור של יותר ממחצית אספקת הקוקאין העולמית וכמעט שני שליש מכמות הקוקאין המיובאת לתוך ארצות הברית. הארגון התחיל את דרכו בתוך העולם של גידול והסחר בקוקאין על ידי הטלת "מס" על אנשים יחידים שהיו מעורבים בכל שלבי הייצור של הקוקאין. יותר מאוחר, בשנות ה-90, הארגון זיהה את פוטנציאל הרווחים והמנהיגות הורתה לארגון להפוך לקונה הבלעדי של קוקאין גולמי וכך להפוך את כל האזורים לשטחים שהם תחת כיבוש של"FARC".

בשנות ה- 90 המאוחרות מנהיגי "FARC"ניפגשו והצביעו פה אחד בעד מספר החלטות לרבות ההחלטות הבאות: להרחיב את ייצור הקוקה בקולומביה בשטחים הנמצאים תחת שליטת הארגון. להרחיב את קווי ההפצה העולמיים של "FARC", להרחיב את כמות המעבדות שבהן מיצרים את סם הקוקאין מקוקאין גולמי. למנות חברים מתוך כל יחידת "חזית" ׂ(FRONT) שיהיה אחראי על ייצור הקוקה, להעלות את המחירים ש"FARC"יהיו מוכנים לשלם לאיכרים שמהם רוכשים את הקוקאין הגולמי, ולהשתמש בכימיקלים טובים יותר על מנת לשפר את איכות הקוקאין הגולמי.

בשלהי שנת 2001, תחילת שנת 2002, מנהיגות "FARC" התכנסה ובנוסף להחלטות של שנות ה-90 הוחלט על יסוד דרכים טובות יותר להחלפת קוקאין או קוקאין גולמי בעד נשק.

ק. קבררה, בן 49, שימש כמפקד ייצור הקוקאין של יחידת "חזית" מספר 14. אחיו של קבררה, פביאן רמירז, שימש כמפקד הגוש הדרומי של "FARC" והיה ראש "חזית" 14. קבררה הוסגר לארצות הברית ב- 19 לספטמבר 2007. ב-13 לאפריל 2010 אחרי משפט שנמשך חודשיים חבר המושבעים מצא את קבררה ועמיתו חואן ג'וזה מרטינז וגה הידוע גם בשם"Chiguiro", אשמים בקשירת קשר להפצת קוקאין בידיעה כי הוא מיועד להחדרה לתוך ארצות הברית.

קוקאין והנוער בישראל

על פי הדוח האחרון של הרשות למלחמה בסמים :

15,187תלמידים בגילאי 12-18 דיווחו כי השתמשו בקוקאין בשבוע האחרון (מתוך 568,800 תלמידים) 17,576 תלמידים בגילאי 12-18 דיווחו כי השתמשו בקוקאין בשנה האחרונה.

בשנת 1989 1.1% מהנוער הלומד (גיל 12-18) דיווחו כי השתמשו בקוקאין ו-1.1% דיווחו על שימוש בקראק ואילו בשנת 2009 כמות המשתמשים בקוקאין היא כמעט פי 3 – אחוז הנוער הלומד שדיווח על שימוש בקוקאין עלה ל- 3.09%וכמות המשתמשים בקראק עלתה ל-2.27%.

כ- 13% מהתלמידים ענו כי ידעו לאן ולמי לפנות על מנת לקנות קוקאין.

על פי הדוח, ככל שהילדים יודעים יותר כיצד להשיג סמים כך הם מדווחים יותר על שימוש בסם כלשהו.

ארגון "עולם ללא סמים" הינו ארגון של מתנדבים הפועל על מנת להביא את "האמת על סמים ואלכוהול" אל בני הנוער, באמצעות הרצאות וחלוקת חוברות בהן גם"האמת על קראק וקוקאין". כיום זוהי הפעילות הלא ממשלתית הגדולה בעולם. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסנטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.

————-

קישורים וסימוכין

U.S.A Drug Enforcement Administration

http://www.drugfreeisrael.org/wp-content/plugins/clikstats/ck.php?Ck_id=260&Ck_lnk=http://www.justice.gov/dea/pubs/states/newsrel/2010/nyc081710.html

_______________________________________________________________

http://www.drugfreeisrael.org/

notodrugs@drugfreeisrael.org

כתובת למשלוח דואר : אילת מליס כהן, מסדה 36 חיפה 33075

© כל הזכויות שמורות ל"עולם ללא סמים"-

 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות