בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
נשים

מדריך למימוש עצמי באמצע החיים
-----------------------
יום אחד באמצע החיים, קמה אישה ומחליטה שמיצתה עצמה.
עד אותה נקודת זמן מילאה את כל מחויבויותיה, הן אלו הכתובות והן אלו שבעל פה, הן לחברה הקרובה והן לרחוקה. היא אשת איש, אם במשרה מלאה, מטפלת בהוריה, בהוריו, לעיתים גם בילדיו (ממסגרות קודמות) וכמובן, ברוח הפמיניזם, אישה עובדת.
הרגע הזה, הרגע של אמצע החיים, הוא הרגע הראשון, בו היא מרשה לעצמה להרגיש ולומר, שעכשיו מדובר ברגע שלה, רגע בשבילה, בעצם, בפעם כמעט ראשונה- מדובר בה. זה הרגע המשמעותי ביותר. זה רגע השינוי. השינוי, שהיא יזמה, השינוי עליו היא חולמת בעצם כל חייה.

מה קורה לאישה, שקמה בבוקר, ברגע מאד מיוחד באמצע החיים (שלה), ומחליטה שהיא רוצה לממש את עצמה?. למה לממש?, הואיל, ומימוש עצמי (על פי מחקר שביצעתי בקרב כ- 3,000 נשים שהשתתפו בתוכניות ההעצמה של STS שבבעלותי, בין השנים 2004-6 ) הינו המניע לביצוע שינוי באמצע החיים, של 60% מהנשים.

מהו ה "מימוש" עליו מדברות נשים? איך הוא קורה? מה צריכה אישה לעשות, בכדי שיתרחש? וחשוב יותר, איך יודעת האישה, אם ה "מימוש" הצליח?.

מימוש עצמי לוקח את האישה, חזרה אל מחוזות ילדותה, אל חלומותיה הראשונים, אלו, שבדרך כלל נדחקו הצידה בחצי גיחוך, על ידי ההורים, וברבות הימים, זכו ליחס דומה גם מימנה.

רגע ההארה באמצעי החיים, מחזיר את החלום ההוא, אחר כבוד, לקדמת ולמרכז הבמה. במת החיים, הבמה של חיה של האישה.

כל חייה השקיעה האישה אנרגיות מרובות, בהדחקת החלום ההוא הצידה, לעיתים אף נעלה אותו בתיבת הפנדורה האישית שלה, ובמקרים אחרים, כמעט שכחה מקיומו. החלום העלה אבק, שינה צורתו, עד לבלי היכר. אפילו האישה, שהיא בעליו החוקיים בטאבו, לא ממש מכירה אותו בצורתו החדשה. למעשה, הוא פשט צורה מוגדרת ולבש צורה, שאיננה מוחשית לאף אדם.

אז, מה קורה לאישה, שקמה בבוקר, ברגע מאד מיוחד באמצע החיים (שלה), ומחליטה שהיא רוצה לממש את עצמה?. בלבול, אי- ודאות, חוסר ביטחון בעצמה, תחושת מחסור ב "כלים", חששות וחוסר אמון ביכולות, אלו מקצת מהדברים, שקורים לאישה שמחליטה לבצע שינוי באמצע החיים. אם נוסיף לכך את תחושת האיום והחששות שחשה המשפחה מהשינוי העתידי, נקבל אישה שרוצה, אבל פוחדת, מחפשת משענת ולא מוצאת אותה בסביבתה הטבעית. ואם נזכיר לעצמנו, שאותה אישה היא זו שתמכה וליוותה את כל בני המשפחה, עד אותו רגע, בכל תהליכי השינוי והצמתים המשמעותיות, בחייהם, נקבל מרכיב נוסף לתבשיל- מרכיב התסכול. תסכול, עליו מספרות לי נשים רבות ומבקשות טיפים, עצות ומרשמים להעלמתו, או לחלופין להפחתתו.

לכן, כשאנו מדברות על שינוי באמצע החיים, אנו מתייחסות לתהליך מורכב ומסובך מיסודו, הכולל היבטים רחבים, תחושות מעורבות ומנוגדות ומערכת מסועפת של צרכים ורצונות, חלקם גלויים, חלקם מורכבים יותר וסמויים, שונים ומנוגדים, של מגוון האנשים המעורבים בסצנה.

ליזמת שלנו, בכדי שתצליח בתהליך אני מציעה "ערכת כלים"- 6 כללי הזהב למימוש עצמי באמצע החיים. ערכה רגישה, פשוטה, חכמה, אמפטית וממוקדת, שתענה על צרכי כל המעורבים בתהליך, ובראש וראשונה, תענה על צרכיה שלה.

כמובן, שאתן יודעות, שבין סעיף לסעיף של 6 כללי הזהב למימוש עצמי המובאים לפניכן, מסתתר מסע אישי; לעיתים ארוך, לעיתים קצר, בהתאם ליכולות, לכישורים, למחוייבות, להחלטיות, לבשלות ולמסוגלות האישית של היוצאת למסע.

6 כללי הזהב למימוש עצמי באמצע החיים:

  1. הגדירי לעצמך את השינוי המבוקש במילים. ספרי לעצמך את הסיפור השלם, החל משחזור אותנטי של חלום הילדות, כולל הסיפור הרגשי, ללא השמטות או קיצורי דרך.
  2. גלי לעצמך ולסביבה מדוע השינוי חשוב ומשמעותי לך. אין סיבה חשובה יותר או פחות, אין מניע טוב יותר או פחות ואין מקום לפחד או להסתרת חשיבות השינוי.
  3. ארגני לעצמך סביבה תומכת- כזו שתהיה שותפה לשינוי, מעצם היותה מבינה את משמעותו עבורך. איך?, בשיחות, בהסברים, בגילוי לב, במשא ומתן ולא במיקוח, בחשיבת "גם וגם" ולא בחשיבת "או- או", בסחר- חליפין ולא באולטימאטומים.
  4. פרגני לעצמך תהליך ממוקד של למידה ורכישת מיומנויות נדרשות למימוש השינוי. אם מדובר בעסק, תצטרכי לגלות גם אורך רוח, ולעיתים אורך- כיס, עד שתגיעי למטרה.
  5. הגדירי לעצמך מטרות ברורות, ובדקי שהן מתאימות ליכולות, לכישורים ולמשאבים שברשותך. באמרי משאבים, אני מתייחסת לחמשת המשאבים המוכרים: המשאב הכספי, היחסים, הזמן, הפיזי והאנושי.
  6. אל תקצצי בייעוץ, אימון וליווי מקצועי, שכן החיסכון הרגעי מאריך את תהליך הצמיחה ומכאן, שעלותו יקרה לך בסופו של דבר.
  7. חזרי וקראי את 6 כללי הזהב למימוש עצמי באמצע החיים, בכל רגע, בו תרגישי שהקרקע נשמטת מתחת רגלייך, או שאינך מתקדמת לעבר המטרות, או שאינך מקבלת תמיכה, או שחסרים לך כלים לעליית מדרגה. התשובות שתחפשי טמונות בששת כללי הזהב.
שירית בן- ישראל, מומחית להעצמה מעשית של א-נשים, מנכ"לית STS

אתר הבית: http://www.sts4u.com/

 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות
 
  תגובות  
  ילדים שלי אלופי המיקוח והאולטימטומים
שינוי מבורך   - ‏03/‏12/‏2011 17:00 
1.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות