בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
המלצות לטיולים

קובה, קוסטה ריקה ופנמה
------
קובה והמהפכה " המפורסמת בו מתנוססת דמותו של צ'ה- גווארה על חזית בנין משרד הפנים, בדרכנו נראה את בניין ה"קפיטול"
יום 1- 8.4.12 - ת"א –מדריד-הוואנה
נצא מנתב"ג בטיסה להוואנה דרך נחיתת ביניים במדריד. לאחר נחיתה נצא לסיור פנוראמי במדריד...וממשיכים להוואנה - העיר הגדולה ביותר בקריבים, בירתה של קובה ומרכז החיים בה . העיר משמרת את אווירת המאה הקודמת וזרועה במבנים קולוניאליים שמעידים על אווירת פאר ששררה בעיר בזמנים אחרים. לאחר הנחיתה וסידורי ההגירה, נגיע אל בית המלון . לינה בהואנה.
יום 2 - 9.4.12 - הוואנה העתיקה
הבוקר נצא אל מרכזה של הוואנה בה נבלה את היום. ניסע לאורכה של טיילת המליקון אל כיכר המהפכה " המפורסמת בו מתנוססת דמותו של צ'ה- גווארה על חזית בנין משרד הפנים, בדרכנו נראה את בניין ה"קפיטול" המרשים ואת שדרת ה"פראדו" הרחבה. נמשיך אל "הוואנה ויאחה" היא הוואנה העתיקה - אתר מורשת עולמי שזכה לתואר זה בזכות הכיכר המקסימה שנבנתה כאן במאה ה -16. נמשיך לפלאסה דה ארמס ולארמון הגנרלים (פאלסיו דה לוס קפיטאנס חנראלס ) - מעונו הרשמי של מושל קובה הספרדי שהיה אחד המבנים המפוארים בקובה. נמשיך ונטייל ברחובות העתיקים ובארמונות הציוריים של מרכז העיר, נראה את הקתדראלה שהחלה להיבנות ב – 1748 ושכונתה "יצירה מוזיקלית מאבן" והיא אחת העתיקות ביבשת אמריקה.
נבקר גם במוזיאון הרום (הוואנה קלאב פאונד שיין) המעניין ובאחד המפעלים ליצור סיגרים בו נוכל לראות את התהליך של ליפוף עלי הטבק עד ליצירת הסיגר הקובני היקר. לקראת הערב נחצה אל צידו המזרחי של פתח המפרץ אל מצודת "סן קרלוס דה לה קבניה" - שהיא המצודה הגדולה ביותר באמריקות. לאחר ארוחת הערב, נערוך סיור במצודה וכמובן שלא נפספס את "טקס התותחים" הידוע - מסורת מהעידן הקולוניאלי הנערך מידי ערב. ארוחת ערב ולינה בהוואנה.
יום 3 - 10.4.12 - פינאר דל ריו –עמק וינאלס – הוואנה
היום ניסע לכיוונו של מחוז "פינאר דל ריו " ולעמק וינאלס המיוחד כ – 160 ק"מ ממערב להוואנה. .בדרכנו נראה את שדות הטבק הגדלים באזור זה הנחשב ללב תעשיית הטבק הקובני. נערוך תצפית על העמק היפה ועל ה"מוגוסטס" – תופעת טבע ייחודית למקום.לאחר ארוחת הצהרים במסעדה מקומית, נרד ל"מערת האינדיאני" –מערת נטיפים גדולה שבתוכה אגם. נעלה על סירות ונשוט באגם התת קרקעי אשר בבטנה. משם נמשיך לציור סלע ענקי המתאר את התפתחות האבולוציה. לפנות ערב נחזור להוואנה.
לאחר ארוחת הערב במלון נצפה במופע מוסיקה קובנית או במופע קברט (מותנה בלוח המופעים). ארוחת ערב ולינה בהוואנה.
יום 4 - 11.4.12 - הוואנה - סיינפואגוס-טרינידד
לאחר ארוחת הבוקר, נצא מהוואנה לכיוון דרום מערב לעבר "מפרץ החזירים ", הנקודה שבה תכננו בשנת 1961 גולים קובניים לנחות ולהפיל את שלטונו של פידל קאסטרו שעד לעת האחרונה הוחרם שלטונו ע"י ממשלות אמריקאיות לדורותיהן. נמשיך בנסיעה לאורך החוף הדרומי של האי ל"מערת הדגים" בריכת יער צלולה שבה נוכל לשחות ולצלול כדי לגלות את יופייה (ניתן לשכור שנורקלים ומסכות במקום).
לאחר ארוחת הצהרים נגיע אל העיירה סיינפואגוס (מאה האבוקות). קולומבוס הגיע אל מפרץ זה במהלך מסעו השני לאמריקה ומכאן יצא במאה ה -19 חלק ניכר מהסוכר שגודל באי. נבקר במרכז העיר, בארמון פרר ובתאטרון פלאסיו דה ואיה הבנוי בסגנון מוסלמי(במידה ויהיה פתוח).
משם נמשיך למלוננו בטרינדד. ארוחת ערב ולינה בטרינידד.
יום 5 - 12.4.12 - טרינידד
העיר טרינידד היא אחת משלושת מקומות הישוב הראשונים שהוקמו ע"י הספרדים ושהפכה להיות במאה ה - 19 לבירת המחוז המרכזי של קובה, כאן הוקמו עשרות טחנות סוכר שבהן הועסקו אלפי עבדים -תעשייה שהייתה למקור עושרה של העיר. היום ניתן עדיין לראות את שרידי העושר בבתיה המשופצים של העיר, בכנסיות המהודרות וברחובות מרוצפי האבן של העיר. במהלך ביקורנו, נסייר בכיכר המרכזית "פלאזה מיור " ונראה את בתי האחוזה סביבה. נבקר במוזיאונים המציגים את עברה של העיר בתקופותיה השונות וככל שיאפשר הזמן גם בשוק המזכרות התוסס שבעיר. נלגום גם משקה במועדון "קאנצ'אנצ'ארה" לצלילי להקת נגנים.נשוב למלוננו לארוחת צהרים ולמנוחה אשר לאחריה נצא לבקר ב"עמק תחנות הסוכר " המפורסם –זכר לימי תור הזהב של תעשיית הסוכר אשר כמו העיר טרינידד, זכה למעמד של אתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. נבקר בכפר הקטן איסנאגה ונעלה לתצפית יפה על העמק מהמגדל שבו. גובהו של המגדל הוא 44 מטר והוא שימש לפיקוח על העובדים בשדות. בערב נצא אל מרכז העיר כדי לחוות את האווירה המיוחדת והשמחה השוררת בה בשעות הערב.
ארוחת ערב ולינה בטרינידד.
יום 6 – 13.4.12 - טרינידד – סנטה קלרה - וארדרו
היום ניסע צפונה אל מרכז האי לעיר "סנטה קלרה" שמזוהה בעיקר בזכות מלחמת העצמאות הקובנית נגד משטרו של הרודן באטיסטה. נבקר ב"מוזיאון הרכבת" ובמתחם הכולל מוזוליאום ומוזיאון וכמובן אנדרטה לזכרו של המהפכן המפורסם ארנסטו "צה" גווארה. לאחר ארוחת הצהרים , נמשיך אל חצי האי וארדרו -אתר נופש הממוקם על חצי אי צר, חולי ומאורך במפרץ קארדנס. כאן נשהה באחד ממלונות הנופש על חוף הים בסגנון הכל כלול . ארוחת ערב ולינה בווארדרו.
יום 7 - 14.4.12 - וארדרו - האוונה
בשעות הבוקר נוכל להינות מחוף הים היפה וממתקני המלון .לאחר ארוחת הצהרים במלון , ניסע להוואנה דרך עמק יומורי -עמק מדהים ביופיו ונעלה לתצפית על העמק ועל הגשר שמעליו. נעבור דרך עיר המחוז "מטנסאס" אשר בשל גשריה החוצים את שני הנחלים העוברים בעיר זכתה לכינוי "ונציה של קובה".
נמשיך לעיירה השלווה "קוחימר" כפר דייגים שהתפרסם בזכות עגינתה של "אל פילאר " סירת הדייג של ארנסט המינגווי .הכפר והמעגן שימשו השראה לספרו עטור פרס נובל של המינגווי "הזקן והים". משם נמשיך למלוננו בהוואנה .בערב נצא לארוחת ערב מיוחדת בליווי מוסיקה חיה.
ארוחת ערב ולינה בהוואנה.
יום 8 - 15.4.12 - האוונה-סאן חוסה
הבוקר נשלים את ביקורינו בהוואנה המודרנית וברובע ודאדו אשר היה מרכז פעילותה של המאפייה של החוף המזרחי של ארה"ב. נבקר בבית הכנסת "בית שלום" וניפגש עם נציגי הקהילה היהודית ובבית הקברות "קולון" המעניין. לאחר ארוחת הצהריים נצא אל שדה התעופה ונטוס אל סאן חוסה -בירתה של קוסטה ריקה.
לאחר ההגעה, העברה לבית המלון. ארוחת ערב ולינה בסאן חוסה.
יום 9 - 16.4.12 - הר הגעש פואס –מפלי לה פאז -סאן חוסה
לאחר ארוחת בוקר מוקדמת , נצא אל הר הגעש פואס המתנשא לגובה של 2708 מטר. במידה ומזג האוויר יאפשר זאת נוכל לראות את לועו של ההר. משם נמשיך לגני ומפלי לה פאז בהם נמצא מפלי מים מרהיבים הנוצרים כתוצאה מזרימת נהר לה פאז במורד. באזור המפלים שהוא גם יער גשם נמצא גן הפרפרים הגדול ביותר בקוסטה ריקה, גן ציפורי שיר ויונקי דבש, תצחגה מרשימה של סחלבים ועוד...לאחר ארוחת הצהרים , נשוב אל סאן חוסה ונכיר את מרכז העיר.
ארוחת ערב ולינה בסאן חוסה.
יום 10 - 17.4.12 - סאן חוסה -שמורת הטורטוגרו
בבוקר ניסע צפונה לנמל מאטינה או קאניו בלנקו דרך יער העננים "בריליו קריליו ". עם ההגעה לאזור המעגן, נעלה על סירות ונצא בשייט חוויתי דרך תעלות ודרכי מים לכפר טורטוגרו אשר לחוף הים הקריבי. אזור זה נחשב לאחד האזורים המיוחדים והיפים בקוסטה ריקה. בפארק של תעלות ודרכי מים ביניהם צמחיית ג'ונגל מפותחת . נופי ביצה ולגונות ושפע של בעלי חיים ועופות מים, דגים, קופים, איגואנות ואתרי ההטלה של צבי הים הירוקים (בעונה) . לאחר ההגעה ללודג' וארוחת צהרים, נצא לטיול בכפר טורטוגרו ונלך לאורכו של החוף הקריבי. את הלילה נבלה בלודג' הממוקם בתוך סבך הג'ונגל. ארוחת ערב ולינה בטורטוגרו.
יום 11 - 18.4.12 - טורטוגרו –לנדס אין לאב והאזור
נשכים לצלילי קולות היער. בשמורת הטורטוגרו בשמורה יותר מ 400 מיני ציפורים ובעונת הנדידה גדל מספרם אף יותר. השמורה גם מאכלסת יותר מ 400 סוגי עצים וכ- 2400 סוגי שיחים אשר את חלקם נראה בשייט בסירות קטנות בתעלות. נצפה בנופי היער ובמגוון בעלי החיים שבו . נצא מהטורטוגרו בשייט אל גואפילס שם נאכל את ארוחת הצהרים אשר לאחריה נמשיך בנסיעה אל יער העננים באזור סאן רמון . במהלך הנסיעה נוכל להתרשם מהנוף החקלאי ומטעי קני הסוכר, הקפה, האננס והבננות. בדרך נעצור לביקור בעיירה סראצ'י הידועה כעיר אומנים אשר מצירים ציור אומנותי על כרכרות שוורים- אחד הסמלים האופייניים של קוסטה ריקה ונפגוש את הכרכרה הגדולה בעולם אשר נכנסה לספר השיאים של גינס .משם ניסע למלון המיוחד "לנדס אין לאב "אותו הקימה קבוצת צעירים ישראלים ייחודית במינה.
נאכל במסעדת המלון את ארוחת הערב (ארוחה צמחונית וטעימה!).ארוחת ערב ולינה בלנדס אין לאב.
יום 12 - 19.4.12 - לנדס אין לאב - ארנל
בוקר נצא לסיור שבילים ביער העננים היפה ובמפל הסמוך למלון. בזמן זה, למעוניינים תינתן האפשרות ליהנות בפעילות אומגה אתגרית וחוויתית (קנופי ) בינות לצמרות העצים של יער העננים שבמקום (ללא תוספת תשלום ! ) אשר לאחריה נשמע מפי אחד מחבריי הקבוצה את סיפורו של המקום.
לאחר ארוחת הצהרים נפרד מיער העננים היפה ונמשיך ביקור ב"עץ האיגואנות " הגדול בו נתרשם משלל האיגואנות החיות עליו. נמשיך בנסיעה לעיירה הציורית "לה פורטונה " לפנינו, יתנשא הר הגעש ארנל ברקע כחלק מרכס הטילארן המהווה את קו פרשת המים בין האוקיינוס השקט לים הקריבי ונחשב להר הפעיל ביותר מבין הרי הגעש קל קוסטה ריקה, בהמשך היום נהנה מבילוי ורחצה במעיינות החמים המפורסמים של האזור-"הבאלדי " ושם גם נאכל את ארוחת הערב . לאחר מכן, ניסע לתצפית על הר הגעש (במידה ומזג האוויר יאפשר זאת) ואם יתמזל מזלנו, אולי גם נוכל לראות אותו מתפרץ. ארוחת ערב ולינה באזור הארנל.
יום 13 - 20.4.12 - ארנל - מונטה וורדה
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בחוות צפרדעים ונחשים יחודית בה נוכל להתרשם ממגוון הרב והייחודי של בע"ח אלו המצוי בקוסטה ריקה.
נמשיך, נצא לטיול מיוחד בדגש על אורח החיים הכפרי המאפיין את האזור. ניפגש עם אוכלוסיית הכפר ונלמד על אורחות החיים והחקלאות של המקום באזורים הכפריים של קוסטה ריקה ואפילו נקבל הזדמנות ל"חזור לספסל הלימודים "ולבקר בבית הספר של הכפר בו נצפה בהופעה שהוכנה ע"י התלמידים .נאכל במקום גם ארוחת צהרים מסורתית . בתום הסיור, נצא בשייט על אגם הארנל היפה לכיוון מונטה וורדה. אזור מונטה וורדה הוא רכס הררי ומעוטר בצמחייה טרופית, ביערות עננים וביערות גשם. נעבור דרך העיירה סנטה הלנה , העיירה המרכזית באזור שבו חיה גם קהילה מיוחדת של "קוויקרים" אמריקאים שהגיעו לאזור בתחילת שנות ה – 50 והייתה מחלוצי החשיבה האקולוגית 7תיירותית שקוסטה ריקה מובילה בה.
ארוחת ערב ולינה במונטה וורדה.
יום 14 – 21.4.12 - מונטה וורדה – הגשרים התלויים - שמורת מנואל אנטוניו
את הבוקר נפתח שמורת "מונטה ורדה " שם נצא ל"טיול צמרות " -הליכה על הגשרים התלויים ונסיעה ברכבל מיוחד המורמים מעל צמרות עצי היער, הרעיון הוא לצפות על היער ועל בעלי החיים שבו לא מגובה הקרקע כרגיל אלה מגובה שהוא מעל הצמרות. גובה שבילי ההליכה הוא לפעמים מעל 50 מ' ובסדרה של כ- 8 גשרים אפשר לטייל בגבהים בגשרים שאורכם הכללי יותר מק"מ . לאחר שנפרד מהאזור ההררי ,ניסע דרומה לאורך מפרץ ניקויה לאורך חופיו של האוקיינוס השקט ובינות לצמחייה עבותה אל שמורת מנואל אנטוניו שייחודה הופך אותה לאחד משיאי הטיול. יער יפהפה ירוק הפרוש על חוף ים לבן וברקע אוקיינוס כחול כל זה מהווה תפאורה מושלמת לשפע מיני בעלי החיים. פרפרים, רקונים וקופים אותם נראה בעת הטיול בשמורה עצמה. ארוחת ערב ולינה במנואל אנטוניו במלון פראדור.
יום 15 - 22.4.12 - מנואל אנטוניו - שיייט בסירת קאטמראן
הבוקר נצא לסיור בשמורה המשתרעת לאורך החוף. נראה את יער הגשם הגולש עד קו המים . נפגוש איגואנות ובקופי קפוצ'ין שיציצו בנו ממרחק לא גדול. בין מיני הצמחייה נוכל למצוא גם סוגי סחלבים לצד מיני הצמחים "המסורתיים" דקלי קוקוס, שרכים ואפיפיטים וכמובן נוכל לשכשך גם במי האוקיינוס הצלולים.
משם ניסע לנמל "קאפוס " בו נעלה על סירת קטמארן שתשיט אותנו לאוקך החופים במים הצלולים של שמורת מנואל אנטוניו . יש לנו סיכוי לחזות בדולפינים שילוו את סירתנו בקפיצות, או בצבי ים שישחו לידנו. נגלה איים וצוקים בצורות מגוונות שמשמשים בתי גידול לשפע של עופות מים. מגלנים שקנאים ומיני אנפות. לאחר ארוחת הצהרים על הסירה נעגון באחד המפרצים היפים לשחייה ושנורקלינג. ארוחת ערב ולינה במנואל אנטוניו במלון פראדור.
יום 16 - 23.4.12 - מנואל אנטוניו –סאן חוסה- פנמה סיטי
הבוקר נפרד מהחוף הקסום ונצא בנסיעה לשדה התעופה בסאן חוסה. בדרכנו נעצור ל"ספארי תנינים" בו נשוט במורד הנהר ונצפה בתנינים הרובצים על גדותיו ובהאכלתם ע"י הצוות המטפל. לאחר ארוחת הצהרים נגיע אל שדה התעופה ונעלה אל טיסתנו לפנמה סיטי. עם ההגעה, העברה לבית המלון. לינה בפנמה סיטי.
יום 17 – 24.4.12 - פנמה סיטי – תעלת פנמה
לאחר ארוחת הבוקר ,ניסע אל נקודת התצפית על התעלה החשובה והמפורסמת המאפשרת לאוניות הענק העמוסות בסחורה לעבור בה מקצה אחד של כדור הארץ לקצהו השני ובחזרה. נצפה בתהליך המעבר המעניין בין מפלסי המים המשתנים ונבקר במוזיאון התעלה המרשים בו נוכל ללמוד על ההיסטוריה של התעלה ותהליך בנייתה המורכב גם נאכל את ארוחת הצהרים.נחזור לפנמה סיטי ונערוך סיור ברובע העתיק של העיר . נראה את בית הנשיא והתיאטרון הלאומי , נשקיף על מגדלי הענק הצומחים ללא הפסקה בעיר המודרנית ואם יתמזל מזלנו , נוכל לפגוש את בנות שבט ה"קונה " הפנמני אשר מגיעות במיוחד מאיי סאן בלחס בכדי למכור את עבודות היד והרקמה הייחודיות שלהן בטיילת שבעיר. אחר הצהרים , נבקר באזור הקוס ווי – אזור הבילויים החדש של העיר והוא בעצם כביש מלאכותי שנסלל מהאדמה שהוצאה בעת בנייתה של התעלה ומחבר בין שלושה איים.לינה בפנמה סיטי.
יום 18 – 25.4.12 - ריו צ'ארגס ושבט אמברה – פנמה סיטי – מדריד
הבוקר נצא ליום חוויתי בשבט האינדיאני "אמברה " . נצא מפנמה סיטי מזרחה ונגיע לנהר הצ'ארג'ס שם נעלה על סירות קאנו שייקחו אותנו אל הכפר האינדיאני .לאחר קבלת הפנים של אנשי הכפר , הסברים מפיהם על המקום וסיור. נאכל ארוחת צהרים מסורתית אותה יכינו בנות השבט .לאחר מכן נחזור שוב בשיט על הנהר וניסע אל שדה התעופה "טוקמן" , משם נטוס חזרה לתל אביב דרך מדריד.
ימים 20 -19 – 26-27.4.12 - מדריד-תל אביב
ננחת במדריד בשעות הצהרים ונצא לחצי יום סיור בעיר .לאחר ארוחת הערב, נשוב אל שדה התעופה ונעלה על טיסתנו חזרה לתל אביב . נחיתה בתל-אביב ביום ה 20 לפנות בוקר ,עמוסי חוויות ,תמונות ומתנות.
כתבות נוספות:
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות