בס''ד
 
עברית | English                              
חבר קיים התחבר | חבר חדש הרשם
דף הבית | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | הפוך לדף הבית | צור קשר | פרסמו אצלנו
הריון ולידה

הומאופתיה בתקופת ההריון
-----------------------
תקופה זו פעמים רבות מלווה במשברים שונים, כבר בתחילת ההריון חלק מהנשים חוות תופעות כמו : בחילות, רגישות יתר פיזית ונפשית, מצבי רוח משתנים, עצבנות יתר, חולשה גדולה, נדודי שינה, חרדות ועוד.
שינויים אלו אופיינים מאוד לתקופת ההריון אולם אינם חייבים להופיע. כולנו אומרות הריון זה לא מחלה, ובכל זאת רבות משלימות עם תופעות לא נעימות אלו כאלו היו גזרה משמיים.
הדרך להמנע מתופעות אלו הינה השגת בריאות, ע"י טיפול הומאופתי.

בשונה מתרופות "קונבנציונליות" אשר ברובן חל איסור על שימוש בזמן הריון, בהומאופתיה אפשר ואפילו מומלץ לטפל בזמן הריון. על-מנת שההריון יהיה קל, הלידה קלה ,העובר או התינוק יתחילו את חייהם בנקודת הפתיחה הטובה ביותר והאם תסתגל בקלות ובטבעיות לתפקידה החדש.

טיפול הומאופתי הינו בראש ובראשונה טיפול הוליסטי. כלומר מכלול הסמפטומים והתופעות הן של האם והן של העובר, המהווים בזמן ההריון יחידה אחת, נלקחים כולם בחשבון ולאותו מכלול התרופה מכוונת.
בד"כ האישה מגיעה עם סמפטום אחד או שנים מטרידים מאוד (לדוג' בחילות והקאות בלתי פוסקות) אולם בבדיקה עמוקה יותר נגלה בוודאי עוד תופעות מטרידות פחות ושינויים רבים נוספים ממצבה הרגיל- אלו יהוו את המכלול.

לאחרונה יותר ויותר אמהות מבקשות ללדת לידה טבעית וגם אלו שאינן בוחרת בלידה טבעית מעדיפות לידה נרתיקית ולא מכשירנית.
אולם ישנם מספר מצבים שבהם הרופאים ממליצים זירוז או ניתוח קיסרי כמו: רעלת הריון ומנח עכוז.
טיפול הומאופתי מבעוד מועד, מקטין את הסיכוי להגיע למצבים אלו, אך גם במצבים אלו ניתן לטפל אפילו בזמן סמוך מאוד ללידה או בלידה עצמה.

כאשר מדובר בנדודי שינה או בחילות מרובות, קל לנו להבין את האפשרות לטפל באמצעות תרופה הומאופתית. בעוד שהיפוך עובר נראה לנו בעיה פיזית וטכנית שלא קשורה.
אולם יש לזכור שהטיפול מכוון למכלול התופעות הלא רצויות ובלתי תקינות של יחידת האם-עובר האינדבדואלית. לכן מהבחינה הזאת כל תופעה הינה סמפטום יחדני (מנח עכוז כמו בחילות מרובות), חלק ממכלול שבו יש לטפל.

בסיום תשעת היריחים מגיע רגע האמת. התינוק מוכן לצאת לעולם.
בצער תלדי בנים, אמרו חכמינו, ואכן לא נכחיש לידה טבעית כרוכה בכאב.
לא אחת נתקלתי בשאלה האם יש בהומאופתיה תחליף לאפידורל?
ללדת בלי כאב זהו מצב לא טבעי. הכאב הוא טבעי וההומאופתיה לא מציעה דרך לדכא את הכאב. אך בהחלט עוזרת להתמודד ולעבוד עם הכאב.

ניתן לפתור בקלות ובמהירות (רגעים ספורים) ע"י תרופה הומאופתית מצבים רבים שעלולים להתפתח בזמן הלידה:
לידות מעוקבות, צירים חלשים, לא סדירים, פתיחה קטנה מידי, לידה שנתקעת, דימומים קשים, יאוש, פחד, בהלה, עצב עמוק ובעצם כל מצב לא רצוי שהיולדת נכנסת אליו בזמן הלידה.

הלידה הינה הרגע בו ההריון מסתיים. אולם כל סוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר.
במקרה הזה המשהו האחר בסופו של דבר גדול יותר, ארוך יותר, ממהריון. האושר בתינוק החדש הולך וגובר בכל יום ואיתם האהבה העצומה.
אולם החיים מחוץ לרחם מביאים עימם אתגרים רבים לרך הנולד ובכל גיל יש תופעות משלו- גזים, שיניים, שינה, מחלות חום, מחלות ילדות, בעיות התפתחות, מאוחר יותר הפעוט מתחיל להפגש במסגרות עם ילדים אחרים ואז נדבק שוב ושוב. בעצם אין לזה סוף.
יתרונתיו של הטיפול ההומאופתי אינן מסתיימות עם הלידה. בהומאופתיה אפשר לטפל בתינוקות קטנים ללא חשש מתופעות לוואי. כל ריפוי הומאופתי מקדם את האישה או הילד לכיוון בריאות כללית טובה יותר ובעקבותה יכולת התמודדות טובה יותר עם גורמים מחליאים שונים.

אנו רואים, אם-כך, שבעזרת ההומאופתיה ניתן לרפא מגוון מצבים שונים, אולם ישנה סיטואציה נוספת שבה יתרונתיו והצלחתיו של הטיפול ההומאופתי בולטות ועליה רציתי לשפוך אור, מדובר בהפלות חוזרות ובעיות פוריות.
נשים רבות נתקלות בבעיות פוריות, חלקן אינן מצליחות להכנס להריון, חלקן היו בהריון בעבר וילדו ולאחר מכן לא הצליחו להכנס שוב להריון. חלקן הרו ומסיבה כזו או אחרת ההריונות הסתיימו בהפלות טבעיות. ישנן נשים בעלות נטיה להפלות חוזרות, חלקן מפילות כל פעם בדיוק באותו שבוע.

שוב, כל אחד מדוגמאות מהווה סמפטום יחדני כאשר המכלול בוודאי יכלול תופעות נוספות כמו: עצבות, יאוש, דכאון, אפטיות, בעיות פיזיות נוספות מהן האישה סובלת, עצירויות, שילשול, קרירות מינית, תאבון מוגבר או חוסר תאבון ועוד'.

לעומת הטיפולים הקונבנציונלים הכרוכים בתופעות לוואי רבות ולא מעט כסף, בטיפול ההומאפתי ניתן לטפל ללא תופעות לוואי באישה על-מנת להשיב אותה למצב בריא ומאוזן.
כאשר כלל המערכות יוכלו לעבוד בצורה בריאה והרמונית. מצב של חיוניות רוגע ויצירתיות.
מצב בו תוכל בטבעיות להשתתף בתהליך יצירת החיים.בריאות שלמה לכולנו.
 
 
נתלי מייזליץ.תל אביב, 4/7/2007נתלי מייזליץ, ילידת 1975, גרה בת"א, הומאופתית קלאסית בהסמכתה מביה"ס להומאופתיה של שמואל שלו. נתלי עוסקת בתחום מזה מס' שנים ופירסמה מאמרים רבים במספר נושאים הנושקים להומאופתיה הקלאסית והשתלבותה בחיי היום יום שלנו. בנוסף, נתלי עובדת בימים אלו על רומן אוטוביוגרפי ראשון פרי עטה. למאגר המאמרים
 
 
תגובה לכתבה   |   שלח לחבר
 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות
 
  תגובות  
  "הריון זה לא מחלה..."
איילת   - ‏15/‏07/‏2007 03:04 
1.
  הריון
חני   - ‏09/‏04/‏2013 13:50 
2.
  תקופת ההריון
חני   - ‏10/‏01/‏2014 17:51 
3.
  בתקופת ההריון
מימי   - ‏12/‏01/‏2014 12:10 
4.
 
 
 
 
 

ראשי | אודותינו | החשבון שלי | תקנון | צור קשר|פרסמו אצלנו|כתבו לנו


חנות וירטואלית | בניית אתרים
סיקום - חנות וירטואלית
© 2020, לוס אנג'לס ישראל . כל הזכויות שמורות